Nazwiska w moim drzewie

Dział stworzony dla osób, których badania genealogiczne prowadzą na Lubelszczyznę i potrzebują pomocy lokalnych genealogów.

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

Pawel_O

Nazwiska w moim drzewie

Post autor: Pawel_O »

Poniżej zamieszczam nazwiska osób znajdujących się w moim drzewie. Może w ten sposób uda się uzupełnić niektóre rzeczy.

A
Adamiec
Archała
Andrzejewski
Antoniak
Abramek

B
Bernat
Boguta
Borkowski
Bellaby
Bartuzi
Brodziak
Barańska
Boniśniak
Biały

C
Charkała
Cieślak
Ciotuch
Czerwiński
Czarniecki
Cychol
Ciszewski

D
Doktor
Dorosz

F
Felter
Furtak

G
Gumieniak
Grycner
Gawriołek
Gaweł
Górnowska
Garside
Gruber

H
Hukała
Harkała
Hackenberg

J
Jarosz
Jaworska
Juracka

K
Kruszewski
Kochowicz
Kowalczuk
Kowalczyk
Kucharczyk
Koper
Kamola
Kownacka
Kozak
Kolanowska
Kruk
Kamińska
Kęsik
Król

L
Lewoc

Ł
Łasińska
Łubkowski

M
Michalak
Mrozek
Miazga
Michalski
Marcicki
Marcinkowski
Majewska
Macioszek
Matysiak
Maślak

N
Newerli
Narecki
Nicewicz
Nowak

O
Olszak
Osiak
Ogoń

P
Pec
Pawelec
Pawłowski
Pietras
Pietrzak
Pierunek

R
Rynkowski
Rogala

S
Stroba
Siwek
Sztrajbel
Szczerbetka
Sułek

T
Tyszkiewicz
Tkaczyk

W
Warda
Wójtowicz
Woś
Wojciechowska
Wurcz
Woszczek

Z
Zientara
Zmuda
Zadura

...chyba wszyscy ;)

Parafie to głównie Gołąb, Lublin i okolice, Końskowola, ale są też osoby z Trójmiasta, Jednaczewa k. Łomży, Australii i Szkocji

Ewa_S
Post autor: Ewa_S »

Witam

W moim drzewie jest Żmuda Józef ur w 1899 w Górce Lubartowskiej, głębiej nie sięgałam bo jest to teść siostry mojego taty, jeżeli się to twój krewny napisz na pw.

pozdrawiam
Ewa Sobiech

TheTatajanka

Post autor: TheTatajanka »

Witam, w moim drzewie mam rodzinę Rogalów z Michowa. Mam też Czarneckich z Michowa, ale u Ciebie widzę Czarnieckich. Pozdrawiam

Pawel_O

Z Rogalów mam Apolonię Rogala ur. we wsi Bonów 1840 r - zm. 19.03.1890 w Gołębiu, córka Franca Rogala i Marianny zd. Maślak.

Czarneckich lub Czarnieckich mam z Krępca i Mełgwi

Wiktor Jabłońsk

Rodzina

Post autor: Wiktor Jabłońsk »

Ja miałem prapradziadka - Stanisława Osiaka z Wandzina koło Lubartowa.
Zabili go Niemcy więcej nie wiem.
Jak jesteśmy rodziną napisz na priv.

Z poważaniem,
Wiktor Jabłoński :oops:

Agnieszka_K.93

Post autor: Agnieszka_K.93 »

Witam,
Czy Miazgowie w Twojej rodzinie mieszkali w okolicach Końskowoli? Mam dużo krewnych o tym nazwisku (to panieńskie nazwisko mojej babci). U mnie pojawiają się też osoby o nazwisku Furtak (Końskowola) i Antoniak (Michów i Baranów), mam też praprababcie, która urodziła się w Gołębiu i występuje raz pod nazwiskiem Buze, a raz Borkowska.
Mam jeszcze pytanie o Kruszewskich, czy to ta sama rodzina, która dzierżawiła majątek w Osinach? Juliusz Kruszewski był ojcem chrzestnym brata mojej prababci. Podejrzewam, że nie byli rodziną, ale mój prapradziadek pracowała w majątku, był ekonomem, i pewnie dlatego poprosił Kruszewskiego na ojca chrzestnego swojego syna.

teresa

Nazwiska w drzewie

Post autor: teresa »

Mam w drzewie nazwisko Brodziak pochodzą zMotycza

Awatar użytkownika
marekzaborski

Post autor: marekzaborski »

A Łubkowscy Twoi z jakiej parafii?
Pozdrawiam

Marek

Władysław, Tadeusz, Władysław, Franciszek, Teodor, Antoni, Józef, Józef, Andrzej, Jakub, Jakub...

Szukam na lubelszczyźnie nazwisk: Zaborski, Leśniewski, Piwko, Tryksza.

Lena

Post autor: Lena »

Witaj Pawle,

w swoim drzewie mam spowinowaconych Buzów-Łubkowskich (par. Wojciechów) oraz Zmudów/Żmudów (Okrzeja). Napiszesz coś więcej o Twoich?

Pozdrawiam,
Milena

Awatar użytkownika
marekzaborski

Lena pisze:Witaj Pawle,

w swoim drzewie mam spowinowaconych Buzów-Łubkowskich (par. Wojciechów) oraz Zmudów/Żmudów (Okrzeja). Napiszesz coś więcej o Twoich?

Pozdrawiam,
Milena
Szukam ślubu Tomasza Buzy Łubkowskiego opisanego w tym wątku (nr 2)
http://www.lubgens.eu/viewtopic.php?t=519

Dzieci Tomasza i Franciszki rodziły się w Łubkach od 1823 roku. Tomasz możliwe że zmarł w Wojciechowie w roku 1850, a Franciszka w 1856, tylko ksiądz jako jej rodziców wpisał ją i jej męża. Ślub teoretycznie powinien być ok. 1820 roku w Wojciechowie, ale go tam nie ma i nie mam już pomysłu gdzie można go szukać.
Pozdrawiam

Marek

Władysław, Tadeusz, Władysław, Franciszek, Teodor, Antoni, Józef, Józef, Andrzej, Jakub, Jakub...

Krzysiek
Post autor: Krzysiek »

marekzaborski pisze:Ślub teoretycznie powinien być ok. 1820 roku w Wojciechowie, ale go tam nie ma i nie mam już pomysłu gdzie można go szukać.
Na pewno nie ma? Sprawdzałeś we wszystkich możliwych zachowanych źródłach? Pytam, bo ostatnio zastanowiło mnie to jak wielkie są różnice między księgami opisowymi z lat 1810-25, a księgami w formie tabelarycznej z lat tożsamych. Na przykładzie parafii moich przodków (Biała (Janów Lubelski)) w samym 1818 wyłapałem trzy bądź cztery braki w księgach opisowych w stosunku do ksiąg w formie tabel w zaledwie jednej z, bodajże, 10 miejscowości. W zasadzie temat na osobny wątek, bo w wielu parafiach widziałem takie właśnie braki. I są to braki, bo młodzi pochodzili z tej samej parafii, więc nie chodziło jedynie o odnotowanie zapowiedzi (których zresztą w księgach zapowiedzi również brak).
Pozdrawiam Krzysiek

Awatar użytkownika
marekzaborski

Nie, nie sprawdzałem we wszystkich możliwych źródłach. Jedynie w spisach rocznych Wojciechowa. Tomasz Buza pochodził z Łubek, Franciszka Słąnkowska z Nowej Słupii, jednak mieszkała przy rodzicach od ok 1818 w Sadurkach par. Bochotnica. Tam w 1819 jej siostra Marianna wyszła za mąż za Teodora Samsona Łubkowskiego i w 1819 matka Franciszki umiera już w Łubkach w domu zięcia. Zatem teoretycznie Franciszka mieszkała od 1819 w Łubkach. Mam kilka takich zagadkowych nieobecności w tym rejonie, ale to nie miejsce.

Ksiąg tabelarycznych z tego okresu nie widziałem.
Pozdrawiam

Marek

Pawel_O

Przepraszam, że tyle czasu nie odpisywałem!

Po kolei :) :
@Wiktor Jabłońsk wszystkie "moje Osiaki" pochodzą z Gołębia, ale kto wie może gdzieś daleko nasze drzewa się łączą :)

@Agnieszka_K.93 Szczerze powiedziawszy nie wiem skąd pochodził najstarszy Miazga, którego mam w drzewie, tj. Henryk ur. 15 sierpnia 1920 zm. 21 luty 1957 w Gołębiu. Jest to mąż siostry mojego dziadka Janiny zd. Olszak, która pochodziła z Gołębia. Teoretycznie jest to możliwe, a w praktyce trudno mi powiedzieć czy Henryk był z Końskowoli.
Jeżeli chodzi o nazwisko Furtak to mam w drzewie 2 osoby o tym nazwisku Teofilę Olszak zd. Furtak (06.02.1872 Gołąb - 11.02.1901 Gołąb) - 1. żona Jana Olszaka, a także Błażeja Furtaka (ur. ok 1840) ojca Teofili.
Nazwisko Antoniak: Katarzyna Kowalczyk zd. Antoniak - babka drugiej żony Jana Olszaka. Podejrzewam jednak, że pochodziła również z Gołębia, ponieważ jej syn Andrzej Kowalczyk zmarł 2 maja 1902 roku w Gołębiu.
"Moi" Borkowscy pochodzą z Jednaczewa koło Łomży. Antonina Kruszewska zd. Borkowska zmarła 15 września 1970 r. w Ożarowie Mazowieckim.
Również Kruszewscy docelowo pochodzą z Jednaczewa koło Łomży, jednakże w późniejszym okresie - po II wojnie - część rodziny po utracie majątku zamieszkuje Minkowice koło Mełgwi.
Reszta tej rodziny znajduje się w Łomży, Bydgoszczy, Warszawie i Glasgow.

@marekzaborski niestety nie wiem konkretnie skąd pochodzą Łubkowscy, ale może to być Gołąb. Żona Władysława Łubkowskiego - Genowefa Halina Olszak (zm. 2007 r.) - pochodziła z Gołębia

@Lena Nazwisko Żmuda lub Zmuda związane jest z miejscowościami Gołąb i Borowa, a także Kurów (Marianna Olszak zd. Zmuda ur. ~ 1827 zm. 2 kwietnia 1901 r. Gołąb)

Awatar użytkownika
dpawlak

Post autor: dpawlak »

Z Furtakami może kiedyś się spotkamy w Gołębiu.
U mnie Furtak Helena ur. około 1832 żona Jana Chrzana ze Skrudek.
Córka Mateusza i Marianny Kopeć z Bałtowa.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

Pawel_O

Wiem, już kiedyś o tym rozmawialiśmy :) Może się odnajdziemy ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam korzeni na Lubelszczyźnie”