Zakończyliśmy już zbiórkę na roczne opłaty związane z działalnością portalu Lubelskie Korzenie w 2021 roku.
Zebrane środki pozwalają patrzeć optymistycznie również w 2022 rok. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które wsparły Lubgens, oraz wszystkim trzymającym za nas kciuki.
Wpłat dokonali w kolejności alfabetycznej : Adam Koma, Agnieszka, Aleksandra Choina, Andrzej Ciempiel, Andżelika, Anna Blahut, Anna Frelek, Artur Aloszyn, Artur Martyka, Barbara Cieszko, Barbara Wierzchowska-Bekasiewicz, Beata 66, Beata Kroszka, Beata Szymborska, Daniel Domka, Dariusz Bernat, Dariusz Segit, Dariusz Woliński, Dawid, DeKa, Dominik Róg, Eduardo Mokwa Glaner, Elżbieta Chomik, Ewa Kapłon, Ewa Mizerska, Jerzy Sowa, Joan24, Katarzyna Pasek, Katarzyna Przybysz, Kinga Postawa, Krystyna.waw, Krzysztof Bogusz, Krzysztof Czarnecki, Leszek Gnyp, Łucja Wierzycka, Łukasz M. Majewski, Łukasz Makarewicz, Łukasz Pasim, Marcin Rybicki, Margaret Godek, Mariusz Momont, Marta Gawrońska, Miro Jan, Mirosław Chomacki, Monika Bukacińska, Monika Smykowska, Piotr Krotofil, Piotr Reszka, Radek Lesniewski, Renata Goleń, Sławomir Chęć, Tomasz Pieczykolan, Tomek Wojtaszek, Wiesława, Zbigniew Jawoszek

Żabianka

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
Łucja

Żabianka

Post autor: Łucja »

Chyba to Ziemia Stężycka, ale nie mam pewności, kiedyś powiat stężycki.
I krótkie pytanie - są stare księgi metrykalne, skoro jest stary kościół? Wiem już, że niestety nie ma, normalne w mojej genealogii niestety.
Antoni Sawicki był ex Żabianka. Tak w ślubie z 1792 r. w Lublinie, ślub z Agnieszką Jasińską. Ale ponieważ to już druga żona była (a ja po trzeciej dopiero), to pewnie z Żabianki była pierwsza żona, a nie konkretnie on. Data ślubu pasuje na "mojego" Antoniego i ta żona też pasuje, ale nie widziałam wcześniej tej metryki.
No cóż, nowe odkrycie, to piszę, może coś wywoła. Antoni zmarł w 1841 r. w wieku 96 lat, może być zatem nawet 1745 takie urodzenie, ale raczej w Żabiance pierwszy ślub, albo po prostu tam pracował i dlatego "ex Żabianka". Czy to "ex Żabianka" znaczy tylko, że to jego poprzednia parafia, czy aż tyle może znaczyć, przy ślubie, że tam się urodził?

Łucja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziemia Stężycka”