Chodel - zagwozdka metrykalna

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
jolakp

Chodel - zagwozdka metrykalna

Post autor: jolakp »

Witam,
Natrafiłam na taką zagwozdkę z moimi 8xpradziadkami.
Józef Ososki i Anna Liposzczanka (wg indeksu na lubgens.eu) biorą ślub w 1733 r. - dokładnie 11.10.1733 r. http://www.ksiegimetrykalne.pl/viewer/# ... 1_0024.jpg
W tej samej księdze, na następnej stronie, pojawia się wpis pod datą 21.02.1734 http://www.ksiegimetrykalne.pl/viewer/# ... 1_0025.jpg (nie zindeksowany na lubgensie), który dotyczy małżeństwa tych samych osób. Mówiąc szczerze jestem zdezorientowana: dwa razy brali ślub czy po prostu inna para o takich samych imionach i nazwiskach?
Jola

Awatar użytkownika
MireQ

Post autor: MireQ »

Jolu,
tutaj skany z filmu mormonów.
Nazwiska świadków mogą coś pomóc.
Poza tym sprawdź urodzenia dzieci o tym nazwisku.
Pozdrawiam: MireQ

Parafie: Chodel, Chotcza, Karczmiska, Kazimierz Dolny, Końskowola, Opole Lubelskie, Piotrawin, Wąwolnica, Wilków.
Odpowiadam tylko na majle, na PW NIE

jolakp

Post autor: jolakp »

Mirku,
Wiedziałam, że mogę liczyć na Twoją pomoc.
Dziękuję Ci, że zamieściłeś zdjęcia tych dwóch aktów, więc każdy bez problemów może je obejrzeć.
Miałam problem z odczytaniem imion świadków więc poprosiłam o pomoc Andrzeja75 (jeszcze raz dziękuję za odczytanie):

„Chodel
Tegoż dnia — wielebny Piotr Janicki pobłogosławił i zatwierdził małżeństwo między Józefem Ossoskim i Anną Liposzczonką; po ogłoszeniu 3 [?] zapowiedzi; świadkami byli: Jan Korczak, Marcin Nososki, Franciszek Nososki, Roch Grzybowicz.”

„Chodel
21, tj. [?] w niedzielę Siedemdziesiątnicy — wielebny Błażej Janicki … [?] i pobłogosławił zgodnie ze zwyczajem Kościoła małżeństwo między obywatelami Józefem Ososkim i Anną Liposzczeńską; świadkowie: Marcin Nososki, Jan Klimecki, Jan Korczak i inni obywatele z Chodla.”

Nazwiska świadków występują w moim drzewie, ale akurat nie te osoby.
Pierwsze dziecko Józefa i Anny Osowskich, syn Józef, urodziło się 13 marca 1735 r. Poza nim znalazłam jeszcze 6-ro dzieci. Niestety, nigdzie nie ma dostępnych aktów urodzenia sprzed 1735 r. z parafii Chodel.
Pozdrawiam
Jola

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lublin i okolice”