Zakończyliśmy już zbiórkę na roczne opłaty związane z działalnością portalu Lubelskie Korzenie w 2021 roku.
Zebrane środki pozwalają patrzeć optymistycznie również w 2022 rok. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które wsparły Lubgens, oraz wszystkim trzymającym za nas kciuki.
Wpłat dokonali w kolejności alfabetycznej : Adam Koma, Agnieszka, Aleksandra Choina, Andrzej Ciempiel, Andżelika, Anna Blahut, Anna Frelek, Artur Aloszyn, Artur Martyka, Barbara Cieszko, Barbara Wierzchowska-Bekasiewicz, Beata 66, Beata Kroszka, Beata Szymborska, Daniel Domka, Dariusz Bernat, Dariusz Segit, Dariusz Woliński, Dawid, DeKa, Dominik Róg, Eduardo Mokwa Glaner, Elżbieta Chomik, Ewa Kapłon, Ewa Mizerska, Jerzy Sowa, Joan24, Katarzyna Pasek, Katarzyna Przybysz, Kinga Postawa, Krystyna.waw, Krzysztof Bogusz, Krzysztof Czarnecki, Leszek Gnyp, Łucja Wierzycka, Łukasz M. Majewski, Łukasz Makarewicz, Łukasz Pasim, Marcin Rybicki, Margaret Godek, Mariusz Momont, Marta Gawrońska, Miro Jan, Mirosław Chomacki, Monika Bukacińska, Monika Smykowska, Piotr Krotofil, Piotr Reszka, Radek Lesniewski, Renata Goleń, Sławomir Chęć, Tomasz Pieczykolan, Tomek Wojtaszek, Wiesława, Zbigniew Jawoszek

Siedliska k. Hrebenne

Moderator: El

ODPOWIEDZ
szympatrycja
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2020, 21:14

Siedliska k. Hrebenne

Post autor: szympatrycja »

Dzień dobry,

chciałabym zwrócić się do Państwa z prośbą o pomoc w ustaleniu, gdzie mogą znajdować się metryki urodzenia, małżeństw i zgonów mieszkańców Siedlisk k. Hrebenne z lat 1900+? Zależy mi na odnalezieniu aktów urodzenia moich pradziadków oraz ustaleniu poprawności danych ich rodziców i znalezieniu dalszych korzeni.

Poszukując akt ustaliłam, że AP Zamość dysponuje:
* 8/717/0 Akta stanu cywilnego Parafii Prawosławnej w Siedliskach (1876-1911),
* 88/763/0 Akta stanu cywilnego Parafii Greckokatolickiej w Siedliskach (1872-1875).

Natomiast w AP w Przemyślu znajdują się:
* Archiwum Greckokatolickiego Biskupstwa w Przemyślu (1659-1846),
* Odpisy ksiąg metrykalnych parafii archidiecezji lwowskiej obrządku greckokatolickiego (1838-1861),
* Akta stanu cywilnego Parafii Greckokatolickiej w Hrebennem (1785-1852).

Sprawdzałam również bazę AGAD i można powiedzieć, że jest tam wszystko to, co powyżej + ewentualnie pojedyncze roczniki.

Niestety nie jest mi wiadomo, jakiej wiary byli pradziadkowie, ale przeszukując jedyne dostępne dla obu ich roczników urodzenia akta stanu cywilnego Parafii Prawosławnej w Siedliskach, nie znalazłam informacji na ich temat. Nie jest mi znana również data ich ślubu.

Czy ktoś z Państwa wie, gdzie mogłabym odnaleźć akta urodzenia moich pradziadków?
Byłabym wdzięczna za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam serdecznie,
Patrycja
Ostatnio zmieniony 29 lut 2020, 18:44 przez szympatrycja, łącznie zmieniany 1 raz.

MarcinR
Posty: 936
Rejestracja: 14 lip 2015, 13:16

Post autor: MarcinR »

https://szukajwarchiwach.pl/search?q=si ... =15&page=7 chodzi o Siedliska gmina Lubycza Królewska. Takie są zasoby w Archiwach Państwowych dotyczące tej miejscowości . Siedliska znajdujące się w AP Zamość to zupełnie inna miejscowość. Siedliska w gminie Lubycza Królewska należały do zaboru austriackiego, tam kościół greckokatolicki funkcjonował bez przeszkód przez cały okres zaborów.
Pozdrawiam Marcin

szympatrycja
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2020, 21:14

Post autor: szympatrycja »

Marcinie, dziękuję za poprawkę i naprowadzenie na gminę. Z tego, co widzę, to wszystkie dostępne akty (urodzeń, małżeństw i zgonów) dla parafii greckokatolickiej mają przeskok między datami. Jest 1875-1905, a następnie 1919-1921. Czy to oznacza, że księgi z lat 1906-1918 się nie zachowały, czy są dostępne tylko w parafii?

MarcinR
Posty: 936
Rejestracja: 14 lip 2015, 13:16

Post autor: MarcinR »

Nie zachowały się duplikaty. Czy zachowały się unikaty? Wątpię https://pl.wikipedia.org/wiki/Cerkiew_% ... iedliskach
Pozdrawiam Marcin

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie znajdę księgi metrykalne”