Zakończyliśmy już zbiórkę na roczne opłaty związane z działalnością portalu Lubelskie Korzenie w 2021 roku.
Zebrane środki pozwalają patrzeć optymistycznie również w 2022 rok. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które wsparły Lubgens, oraz wszystkim trzymającym za nas kciuki.
Wpłat dokonali w kolejności alfabetycznej : Adam Koma, Agnieszka, Aleksandra Choina, Andrzej Ciempiel, Andżelika, Anna Blahut, Anna Frelek, Artur Aloszyn, Artur Martyka, Barbara Cieszko, Barbara Wierzchowska-Bekasiewicz, Beata 66, Beata Kroszka, Beata Szymborska, Daniel Domka, Dariusz Bernat, Dariusz Segit, Dariusz Woliński, Dawid, DeKa, Dominik Róg, Eduardo Mokwa Glaner, Elżbieta Chomik, Ewa Kapłon, Ewa Mizerska, Jerzy Sowa, Joan24, Katarzyna Pasek, Katarzyna Przybysz, Kinga Postawa, Krystyna.waw, Krzysztof Bogusz, Krzysztof Czarnecki, Leszek Gnyp, Łucja Wierzycka, Łukasz M. Majewski, Łukasz Makarewicz, Łukasz Pasim, Marcin Rybicki, Margaret Godek, Mariusz Momont, Marta Gawrońska, Miro Jan, Mirosław Chomacki, Monika Bukacińska, Monika Smykowska, Piotr Krotofil, Piotr Reszka, Radek Lesniewski, Renata Goleń, Sławomir Chęć, Tomasz Pieczykolan, Tomek Wojtaszek, Wiesława, Zbigniew Jawoszek

Parafia Wilczyska -szukam aktu małżeństwa

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
kadamus

Parafia Wilczyska -szukam aktu małżeństwa

Post autor: kadamus »

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowicjuszem w temacie genealogii i proszę o pomoc.
Poszukuje aktu ślubu z miejscowości Wilczyska, akt 16 / 1907 Stanisława Piotrowskiego oraz Heleny Urbanek. Osoby które mogły mi w tym pomóc proszę o pomoc. (udzielenie informacji co znajduję się w tym akcie)

Pozdrawiam Adam

beatadaniluk

Post autor: beatadaniluk »

Akty są z całą pewnością w AP Siedlce, pięknie zeskanowane. Szkoda, że nie ma ich ciągle w SzWa

pozdrawiam
Beata

interpoll

Post autor: interpoll »

Prawdopodobnie chodzi o ślub nr. 46 a nie 16

1907 [46] Kamionka
Stanisław Piotrowski l.26
O: Maciej / Mateusz M: Katarzyna Lach
urodzony prawdopodobnie Anonin par. Tuchowicz
zam. Wólka Ciechomska

Helena Urbanek l.22 (ur. 1886 [9] Kamionka)
O: Stanisław M: Marianna Skorupa ?
Z aktu urodzenia dziecka wychodzi że Stanisław urodził się ok. 1829 (1826?).
Marianna ok. 1850 roku (druga żona ?)

Dane są niepewne ponieważ zdjęcie jest bardzo słabej jakości.
Poszukuję akt
Parafie:
Radoryż, Tuchowicz,
wszystko przed 1810 ...

kadamus

Oczywiście ślub nr 46.
Ojciec Stanisława Piotrowskiego to Maciej czy Mateusz?
Data przy Mariannie (1850r.) czego dotyczy?

Mógłbym poprosić o skan na kadamus@vp.pl ?

Dzięki bardzo za pomoc. Gdybym mógł to bym się czymś zrewanżował. W ciągu najbliższych 2-ch tygodni powinienem być w AP w Siedlcach więc gdyby była jakaś potrzeba to proszę śmiało pisać :->

interpoll

Pisałem że zdjęcie jest słabej jakości i nie jestem pewny danych które podałem......
Dlatego też nie wiem czy imię ojca to Maciej, Mateusz czy Marcin..

W 1886 roku Marianna Skorupa miała 35 lat, 1850 to przybliżony rok jej urodzin.
Poszukuję akt
Parafie:
Radoryż, Tuchowicz,
wszystko przed 1810 ...

kadamus

Może głupie pytanie, ale czy to kolega robił to zdjęcie i co to za księga? Zdjęcie jest bardzo słabej jakości. Nic z niego nie mogę rozczytać. Jest jakiś sposób aby mieć wgląd do bardziej czytelnej wersji?

interpoll

Archiwum Państwowe w Siedlcach, tam znajdziesz lepszą wersję ;) pozdrawiam.
Poszukuję akt
Parafie:
Radoryż, Tuchowicz,
wszystko przed 1810 ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziemia Łukowska”