Historia Urszulina

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Greg

Historia Urszulina

Post autor: Greg »

Warta promocji strona regionalisty Adama Panasiuka. Przedstawia pod kątem historii i etnografii historię miejscowości gminy Urszulin.

link do strony Historia Urszulina

Lucjan Marcyniu
Kontakt:

Post autor: Lucjan Marcyniu »

W nawiązaniu do Historii Urszulina polecam wydawnictwo książkowe "Wereszczyn, śladami zapomnianej historii" autorem jest twórca Historii Urszulina. Dla genealogów ciekawy materiał do zapoznania.
Lucjan

Awatar użytkownika
marekzaborski

Post autor: marekzaborski »

http://historia.urszulina.net/index.php ... &Itemid=67

Kolejna książka Pana Adama Panasiuka

Marek
Pozdrawiam

Marek

Władysław, Tadeusz, Władysław, Franciszek, Teodor, Antoni, Józef, Józef, Andrzej, Jakub, Jakub...

Szukam na lubelszczyźnie nazwisk: Zaborski, Leśniewski, Piwko, Tryksza.

Centaur044

Post autor: Centaur044 »

Witam.
Miałem ostatnio przyjemność poznać osobiście Adama u Niego w domu. :)
Byliśmy z kuzynką z wizytą, akurat był po grzybobraniu. :)
Rozmawialiśmy na temat georadaru, gdzie by można by było go wypożyczyć.
Mam mały historyczny problem rodzinny związany z rodziną, a szczególnie z mojej babci siostrą która leży do tej pory w "bezimiennej" tam mogile w Dominiczynie.
Pozdrawiam. 8-)

adam.panasiuk

Post autor: adam.panasiuk »

Witam

Przez święta zauktualizowałem większość miejscowości. Ze względu na brak czasu nie robiłem tego od roku:) Osoby mające korzenie w gm. Urszulin mogą znaleźć nowe informacje dotyczące rodziny. Kwerendy archiwalne zaowocowały m.in spisem osób, którzy do 1938 roku nigdy nie wrócili z rosyjskiego wysiedlenia (z I woj. św.), podane są również indeksy ludnosci żydowskiej płacący składki do gminy w Ostrowie.
Ten rok był również sprzyjający, jezeli chodzi o dawne fotografie - przybyło ich bardzo wiele.

Zapraszam również do lektury kwartalnika "Z Życia Polesia"

http://historia.urszulina.net/index.php ... &Itemid=90

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Greg

adam.panasiuk pisze:Osoby mające korzenie w gm. Urszulin mogą znaleźć nowe informacje dotyczące rodziny
Oj chyba jest duże zainteresowanie tym tematem - nie można się dostać do spisu ludności.
Pozdrawiam Grzegorz

adam.panasiuk

Zaktualizowane monografie Wereszczyna i Wytyczna wrzucę w najbliższym czasie. Są tak duże, że strona mi się zawiesza, gdy chcę wrzucić, więc musze podzielić je na częsci. A z tym trochę zabawy.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
marekzaborski

Post autor: marekzaborski »

Pozdrawiam

Marek

Władysław, Tadeusz, Władysław, Franciszek, Teodor, Antoni, Józef, Józef, Andrzej, Jakub, Jakub...

Szukam na lubelszczyźnie nazwisk: Zaborski, Leśniewski, Piwko, Tryksza.

adam.panasiuk

Ksiązki już w druku, a ich promocje sa planowane na 21 i 28 wrzesnia. Egzemplarze będą bezpłatne ze względu na dofinansowanie UE. Proszę się przed tą datą przypomnieć, to zarezerwuje po egzemplarzu.
Pozdrawiam

Ewa Niedzwiedz
Kontakt:

Post autor: Ewa Niedzwiedz »

Bardzo wartościowa strona, dziękuję za informację;)

-------
http://jozefniedzwiedz.cba.pl/dzieje_gm ... zyzny.html

mietek7896

Post autor: mietek7896 »

Pozdrawiam serdecznie. Mieszkam na Pomorzu .Moi przodkowie ze strony rodziców mojej mamy , zamieszkiwali Wasze piękne rejony w latach ok 1852 do roku 1875. Mój prapradziadek Jakub Witakowski ur w 1824r w Stropieszynie Wielkopolska przeniósł się na te tereny ze swoją pierwszą żoną Ludwiką z domu Żankowską .Pradziadek z zawodu był kucharzem nadwornym .Zmieniał często ze swoją rodziną miejsca zamieszkania .Były nimi Łęczna , Ludwin ,Wronów , Piotrawin i Kamień .W 1867r ożenił się z Pauliną z domu Borkowską .Paulina ur się prawdopodobnie w 1833 r .Swojego pierwszego syna ur w 1863r w Urszulinie par.Wereszczyn .Zmarła w Rzeczniowie w roku 1899 .Nie posiadamy jej metryki urodzenia .Nie wiemy kim byli jej rodzice . Pozdrawiam Roma Wesołowska .Serdeczne życzenia dla pana Adama Panasiuka i jego żony. 8-)
Roma

Awatar użytkownika
Greg

Paulina Borkowska urodzona w Mogielnicy powiatu Warszawskiego. Córka Józefa i Eleonory z Piotrowskich małżonków Borkowskich.
W chwili ślubu miała lat 29
Pozdrawiam Grzegorz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziemia włodawska i okolice”