Parafie Potok Wielki i Modliborzyce

Moderatorzy: avee, El

KarolG

Post autor: KarolG »

Witam,

Widzę, że Piotr Reszka ostatnio tu był w 2015 roku. Może więc ktoś inny mógłby mi pomóc?

Poszukuję skanów takich metryk:

Modliborzyce urodzenia - 142/1870 - Czapla Jadwiga Marya
Modliborzyce zgony - 56/1871 - Czapla Jadwiga
Modliborzyce zgony - 22/1870 - Czapla Franciszek

Są w indeksie ale bez skanów. Natomiast dostępne skany na Genbazie/Genealogach zaczynają się od 1881 r.

Pozdrawiam
Karol Giemza

Update: Wielkie dzięki za pomoc dla wszystkich!

j-----s

Post autor: j-----s »

Witam serdecznie wszystkich!

Poszukuję skanów ślubów z Modliborzyc:
1. Siembida Józef, Kuziora Agnieszka, Modliborzyce, nr aktu 9, rok 1883, On- Wojciech i Marianna Szkutnik, Ona- Jan i Franciszka Szwedo
2. Siembida Franciszek, Gozda Zofia, Modliborzyce, nr aktu 61, rok 1885, On- Wojciech i Marianna Szkutnik, Ona- Wojciech i Katarzyna Kata.

Jest tylko skan ślubu Jana, brata powyższych.
Ewentualnie akty urodzenia Siembidów z powyższych aktów (Józef, Franciszek, Jan). Czasami nazwisko było przekręcane, najczęściej na Siembieda.

Nie mogę namierzyć żadnej informacji o Wojciechu Siembida ojca Józefa, Franciszka i Jana.

Przyjmuje wszelkie informacje. Mile widziane skany dokumentów.

Dziękuje za życzliwość i pozdrawiam.
Jarek Siembida.

Hanna Pietrzyk

Post autor: Hanna Pietrzyk »

Dzień dobry,
Czy ktoś z Państwa miałby dostęp do akt z księgig urodzeń z parafii Potok Wielki - chodzi mi o okres od drugiej połowy 1914r. do mniej więcej 1919r. (skany do lipca 1914r. są dostępne na foto.lubgens).

Mój dziadek Mikołaj Pietrzyk urodził się w połowie grudnia 1914 i miał następnie braci i siostry urodzonych po pierwszej wojnie światowej. (rodzice Jan Pietrzyk i Magdalena Łazur). On sam ożenił się później z Wandą Zając.

Czy może wiadomo, gdzie indziej, ewentualnie, można znaleźć akty/duplikaty z Potoka WIelkiego? (chodzi o Zarajec).

z góry serdecznie dziękuję
Hania PIETRZYK

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziemia Janowska”