Zakończyliśmy już zbiórkę na roczne opłaty związane z działalnością portalu Lubelskie Korzenie w 2021 roku.
Zebrane środki pozwalają patrzeć optymistycznie również w 2022 rok. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które wsparły Lubgens, oraz wszystkim trzymającym za nas kciuki.
Wpłat dokonali w kolejności alfabetycznej : Adam Koma, Agnieszka, Aleksandra Choina, Andrzej Ciempiel, Andżelika, Anna Blahut, Anna Frelek, Artur Aloszyn, Artur Martyka, Barbara Cieszko, Barbara Wierzchowska-Bekasiewicz, Beata 66, Beata Kroszka, Beata Szymborska, Daniel Domka, Dariusz Bernat, Dariusz Segit, Dariusz Woliński, Dawid, DeKa, Dominik Róg, Eduardo Mokwa Glaner, Elżbieta Chomik, Ewa Kapłon, Ewa Mizerska, Jerzy Sowa, Joan24, Katarzyna Pasek, Katarzyna Przybysz, Kinga Postawa, Krystyna.waw, Krzysztof Bogusz, Krzysztof Czarnecki, Leszek Gnyp, Łucja Wierzycka, Łukasz M. Majewski, Łukasz Makarewicz, Łukasz Pasim, Marcin Rybicki, Margaret Godek, Mariusz Momont, Marta Gawrońska, Miro Jan, Mirosław Chomacki, Monika Bukacińska, Monika Smykowska, Piotr Krotofil, Piotr Reszka, Radek Lesniewski, Renata Goleń, Sławomir Chęć, Tomasz Pieczykolan, Tomek Wojtaszek, Wiesława, Zbigniew Jawoszek

W bazie regestrów już 3.500.000 rekordów

Tematy i posty, które straciły na znaczeniu

Moderator: avee

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 2080
Rejestracja: 24 kwie 2011, 22:38
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Kontakt:

W bazie regestrów już 3.500.000 rekordów

Post autor: Greg »

[center]W bazie regestrów "Lubelskich Korzeni" jest już 3.500.000 wpisów
Pędzimy bez konieczności posiadania biletów, z prędkością 115 nowych rekordów na godzinę.
[/center].

[center]Obrazek[/center]

[center]Dziękujemy Wam serdecznie za włożoną pracę w rozwój bazy.[/center]
Ostatnio zmieniony 01 lut 2015, 09:57 przez Greg, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Grzegorz

szeherezada
Posty: 38
Rejestracja: 22 lip 2014, 17:56

Post autor: szeherezada »

A ile spisów przewidujemy? 10 mln nie będzie przesadą?

Piotr r.
Posty: 1221
Rejestracja: 24 kwie 2011, 19:17

Post autor: Piotr r. »

szeherezada pisze:A ile spisów przewidujemy? 10 mln nie będzie przesadą?
Nie wiem. może ta odpowiedź Darka dotycząca liczby parafii wystarczy:
dpawlak pisze:Oprócz powyższej liczby parafii, z których zindeksowano co najmniej jeden rocznik, jest 294 parafii opublikowanych w szwa i/lub w FS, w formie cyfrowych skanów. Do tego należy dodać przynajmniej 275 parafii, których akta znajdują się w AP-ach lecz dotąd nie zostały opublikowane. Oprócz tego istnieje niezerowa liczba parafii, które są (lub były) wystarczająco stare, by można byłoby coś z nich opublikować ale nie mają tych akt, ani AP, ani mormoni. Pozostaje nadzieja, że są gdzieś na parafii. Cały czas ograniczam się do terenu w granicach województwa lubelskiego.
Chcemy opublikować wszystkie możliwe spisy.
Czy Wy chcecie je spisać? ;-)

Awatar użytkownika
dpawlak
Posty: 1256
Rejestracja: 06 maja 2011, 22:59
Lokalizacja: ziemia stężycka

Post autor: dpawlak »

szeherezada pisze:A ile spisów przewidujemy? 10 mln nie będzie przesadą?
Może lekki optymizm ale z pewnością nie przesada.
Właśnie na 10 mln oszacowałem kiedyś z grubsza liczbę wszystkich akt wytworzonych na terenie województwa starszych niż 100 lat. Nie wszystkie się zachowały do dziś, nie wszystkie są dostępne, nadal jednak spisanych jest mniej niż nie spisanych, z każdym rokiem dochodzą nowe, a w wyniku zmiany prawa otworzą się szerzej te przechowywane w USC.

Na dzień dzisiejszy mamy indeksy 362 parafii lubelskich + 33 spoza lubelskiego, przy czym nie oznacza to, że są one zindeksowane w 100%, bywa że to tylko pojedyncze roczniki.
Kolejnych 345 czeka na rozpoczęcie indeksacji, mimo że są opublikowane skany w szwa. Do tego około 150-200 parafii nie jest jeszcze opublikowanych. Co prawda dotyczy to głównie parafii mniej liczebnych niż katolickie (protestanci, cerkiewne) oraz żydowskich okręgów bożniczych, które nie są popularne wśród indeksujących, przynajmniej dopóki nie odkryją żydowskich korzeni.

Co do prędkości 115, były czasy gdy mknęliśmy i ponad 120 (i to licząc średnio z okresu kolejnych 12 miesięcy). Teraz jednak indeksy często są pełniejsze, z linkami do skanów, ich wykonanie zajmuje więcej czasu. Część osób zajmuje się wręcz ich uzupełnianiem zamiast spisywaniem nowych, co powoduje że baza, nawet jeśli pod względem liczby rekordów nie rośnie, staje się bogatsza i bardziej użyteczna.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

PawełS
Posty: 43
Rejestracja: 26 lip 2011, 14:59

Post autor: PawełS »

Jednym słowem jest co robić. Tym bardziej cieszy fakt, że w tak krótkim czasie powstała (i powstaje) baza, która służy wielu ludziom.
Administratorom portalu należą się wielkie słowa uznania za to co robią i za to, że zawsze można liczyć na ich pomoc (jak i innym użytkowników). Gratuluję, i życzę by nowych spisów przybywało każdego dnia.

P.S. tak naprawdę to "spisywanie" nigdy się nie kończy.... :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum ”