Indeksacja ksiąg metrykalnych Lubelszczyzny

Indeksacja ksiąg i sprawy z nią związane. Publikacja danych na naszym portalu.

Moderatorzy: avee, El

Piotr r.

Post autor: Piotr r. »

Dnia: 2014-06-30 stan = 2 915 513 wpisów

Dnia: 2014-05-31 stan = 2 851 630 wpisów

Przybyło: 63 883 wpisów w bazie.

Dziękujemy wszystkim wspierającym ten projekt.
Czas zacząć planować ognisko "Na trzecią bańkę" ;-)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Piotr r., łącznie zmieniany 1 raz.

Paweł Fila

Post autor: Paweł Fila »

Chyba 06 ? :) Ale o 2 w nocy... wszystko mozliwe :)

michalow
Kontakt:

Post autor: michalow »

Witam
Przeglądałem księgi parafi Szczebrzeszyn, ktoż wykonał dużą i dobrą pracę. Mam do tego małe zastrzeżenie. W parafi Szczebrzeszyn nigdy nie było miejscowości : Michałów lub Michałowice- był zawsze MICHALóW , bez Ł.
Pozdrawiam Jan

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

W aktach, z których dokonano indeksacji jest Michalów, ale proszę spojrzeć na 296 stronę Słownika Geograficznego Królestwa Polskiego. Obok nazwy Michalów pojawia się również - w nawiasie - Michałów http://dir.icm.edu.pl/Slownik_geograficzny/Tom_VI/296
Coś "na rzeczy" musiało być :)
Pozdrawiam Grzegorz

michalow
Kontakt:

Post autor: michalow »

Dzięki za odpowiedź.
Ale ten słownik zawiera wiele nieścisłości np. Michalów jest oddalony od Sułowa (obecnie gmina) 13 wiorst czyli 14 km. Odleglość ta wynosi 5 do 5,5 km.
Nigdzie w dokumentach nie ma " Michałów"- jeśli tak jest to jest to pomyłka.
Pozdrawiam Jan

Piotr r.

Z racji tego, że podjąłem się dodatkowej pracy, żeby "utrzymać rodzinę"
W najbliższym czasie indeksy do bazy będę dodawał w godzinach południowych ( 12-13 ).

Za utrudnienia, chwilowe przerwy w wyświetlaniu bazy w dzień - przepraszam.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Piotr r., łącznie zmieniany 1 raz.

Piotr r.

W lipcu w naszej bazie Lubgens przybyło kolejnych 74 979 wpisów .
19 lipca przekroczyliśmy próg 2 000 000, co bardzo cieszy wszystkich.
Rok i 12 dni potrzebowaliśmy, żeby spisać kolejny milion rekordów...
W dniu dzisiejszym " pękła trzecia bańka" - Trzy miliony wpisów z ksiąg metrykalnych i USC zgromadzone w największej w Polsce regionalnej bazie genealogicznej Lubelskie Korzenie - Lubgens.eu.

Kłaniam się pięknie wszystkim spisującym indeksy, uzupełniającym dane czy nadsyłającym korekty. Wasz wkład w rozwój genealogii Lubelszczyzny jest nieoceniony.

[center] Obrazek
DZIĘKUJEMY![/center]

Wkraczamy w ten sposób w kolejny etap indeksacji i sposobu publikacji spisów.
Ze swej strony zapewniam, że większych zmian nie przewiduję. Nadal każdego dnia będę publikował indeksy. O ile je do mnie przyślecie ;-) .
Ostatnio zmieniony 29 lip 2015, 07:50 przez Piotr r., łącznie zmieniany 1 raz.

Piotr r.

Lipiec - zestawienia z indeksacji

W miesiącu lipcu 59 osób przysłało swoją pracę do publikacji w bazie. Wszystkim Dziękujemy!

Do bazy przybyło 84 724 wpisów z 68 parafii w tym 8 nowości

Łącznie na dzień 31 lipca w bazie regestrów zgromadzono 3 000 237 wpisów z 323 parafii.

Piotr r.

Sierpniowe cyferki w bazie regestrów Lubgens:
67 224 - wpisów przybyło ;
247 nowych spisów i 55 aktualizacji.
Dodano indeksy z 4 nowych parafii.
Łącznie pracowało nad indeksami 73 autorów.
Na dzień 31 sierpnia w bazie znajduje się 3 067 461 wpisów.

Wszystkim indeksującym, dziękujemy

Piotr r.

Obrazek
Do poczekajki dodałem indeksy małżeństw i zgonów 1863-1911 z parafii rzymskokatolickiej w Łukowej.
Chętnych zapraszam na Obrazek czy Obrazek

Piotr r.

Indeksacja ksiąg z Hrubieszowa

Chciałbym się dowiedzieć teoretycznie ile osób (czytaj: kto) włączyłoby się w indeksacje ksiąg metrykalnych z Hrubieszowa, gdyby była taka możliwość?

Mówi się "Mierz siły na zamiary". Zamiary są tylko nie wiem czy sił starczy. ;-)

Piotr r.

Zestawienie na koniec miesiąca września:

Dnia: 2014-09-30 stan bazy = 3 148 871 wpisów, z linkami do skanów 2 041 037

Przybyło do bazy : 81 410 wpisów.

Wszystkim indeksującym, serdecznie dziękujemy.

Piotr r.

W niniejszym poście chcę Was prosić o "zbiorową odpowiedzialność" za informacje publikowane w tabelach: "W trakcie indeksacji" oraz "Poczekalnia".
Gdyby znalazł się ktoś kto raz w miesiącu pomógłby przygotować aktualizację tabeli "Autorzy i ich opracowania" też bym się nie pogniewał, ale to na PW.

Tak więc teraz proszę o zwracanie mi uwagi na to, co powinno znaleźć się w poczekalni, co już jest w trakcie indeksacji, a co zostało spisane. Niech każdy tego dopilnuje, jeśli spisał przydzielony ( zaklepany) materiał i niech jasno mi to napisze: to i to do usunięcia / do zmiany o następny zakres. Jest jeszcze wiele zgłoszeń z przed roku i przyznam szczerze, że przydzielony / zadeklarowany zasób blokuje indeksację, ponieważ inni chętnie zrobiliby to w ciągu kilku dni do miesiąca. Kontakt z tymi osobami jest utrudniony, więc może w ten sposób do nich dotrę z prośbą o aktualizację.

Po prostu nie chcę myśleć jeszcze i o tym, że gdzieś jest jakaś niezgodność, ponieważ autor wysłał (jak zwykle) ostatni rocznik i nie zaznaczył, że trzeba aktualizować przydział.
Dzięki Waszej pomocy w tej kwestii tabele będą aktualizowane na bieżąco.

Padają pytania, dlaczego nie zapisuję w poczekalni zasobów dostępnych
w szukajwarchiwach czy u mormonów? Jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia, więc brakuje już czasu na prześledzenie danej parafii: co jest dostępne - co jest zrobione (co w trakcie). Zapisuję więc w poczekalni takie zasoby, którymi dysponuję.

Oczywiście nie proszę tu o listy zawierające życzenia typu: "proszę zamieścić w poczekalni indeksy z Pcimia Małego, ponieważ tam szukam przodków".
Chodzi o rzeczową, konkretną pomoc w prowadzeniu tabel.
Dziś znów dostałem spisany jeden rocznik z dwóch źródeł. To może być częste przy tej dostępności źródeł.

Proszę więc, by zachować następującą kolejność indeksacji:
1. Sprawdzić w tabeli "Zasoby opracowane" i "W trakcie indeksacji" czy to co chcę spisać jest lub może będzie niebawem spisane,
2. Zgłosić akces do admina, żeby umieścił moją wolę spisywania wybranego materiału w tabeli "W trakcie indeksacji",
3. Spisać wybrany materiał i przesłać go do publikacji,
4. Poinformować admina, że zasób zakończyłem indeksować i proszę o wykreślenie z tabeli / o kolejny przydział lub dziękuję za współpracę.

W ten sposób unikniemy "dublowania" w indeksacji.

Dla przypomnienia adminem jestem ja, a kontakt ze mną przez forum Obrazek w bazie w linku na pasku: Kontakt z administratorem bazy Gdyby była taka potrzeba możliwy jest także kontakt telefoniczny.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Piotr r., łącznie zmieniany 2 razy.

Piotr r.

Gdyby znalazł się ktoś kto raz w miesiącu pomógłby przygotować aktualizację tabeli "Autorzy i ich opracowania" też bym się nie pogniewał, ale to na PW.
Dziękuję Agnieszce z deklarację pomocy w tej sprawie. <kwiatek>

Piotr r.

Dnia: 2014-10-31 stan bazy = 3 277 550 wpisów, z linkami do skanów 2 186 014

Przybyło: 128 679 wpisów

Około 60 tysięcy wpisów ( + uzupełnienia ) pochodzi z projektu FamilySearch Indexing / Diecezja Lublin.
Do spisów są podłączone linki do skanów i wszystkie działają prawidłowo. Jeśli jakiś skan się nie otwiera nie jest to nasza zasługa. FSI zablokowało zdjęcia urodzeń i trzeba czekać aż je w swoim czasie udostępnią.

Za wkład w rozwój Genealogii Lubelszczyzny poprzez czynny udział w indeksacji
dziękujemy i gratulujemy osiągniętego wyniku.

Administratorzy portalu "Lubelskie Korzenie"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Indeksacja”