Zakończyliśmy już zbiórkę na roczne opłaty związane z działalnością portalu Lubelskie Korzenie w 2021 roku.
Zebrane środki pozwalają patrzeć optymistycznie również w 2022 rok. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które wsparły Lubgens, oraz wszystkim trzymającym za nas kciuki.
Wpłat dokonali w kolejności alfabetycznej : Adam Koma, Agnieszka, Aleksandra Choina, Andrzej Ciempiel, Andżelika, Anna Blahut, Anna Frelek, Artur Aloszyn, Artur Martyka, Barbara Cieszko, Barbara Wierzchowska-Bekasiewicz, Beata 66, Beata Kroszka, Beata Szymborska, Daniel Domka, Dariusz Bernat, Dariusz Segit, Dariusz Woliński, Dawid, DeKa, Dominik Róg, Eduardo Mokwa Glaner, Elżbieta Chomik, Ewa Kapłon, Ewa Mizerska, Jerzy Sowa, Joan24, Katarzyna Pasek, Katarzyna Przybysz, Kinga Postawa, Krystyna.waw, Krzysztof Bogusz, Krzysztof Czarnecki, Leszek Gnyp, Łucja Wierzycka, Łukasz M. Majewski, Łukasz Makarewicz, Łukasz Pasim, Marcin Rybicki, Margaret Godek, Mariusz Momont, Marta Gawrońska, Miro Jan, Mirosław Chomacki, Monika Bukacińska, Monika Smykowska, Piotr Krotofil, Piotr Reszka, Radek Lesniewski, Renata Goleń, Sławomir Chęć, Tomasz Pieczykolan, Tomek Wojtaszek, Wiesława, Zbigniew Jawoszek

Indeksacja ksiąg metrykalnych Lubelszczyzny

Indeksacja ksiąg i sprawy z nią związane. Publikacja danych na naszym portalu.

Moderatorzy: avee, El

Piotr r.

Post autor: Piotr r. »

Dnia: 2014-06-30 stan = 2 915 513 wpisów

Dnia: 2014-05-31 stan = 2 851 630 wpisów

Przybyło: 63 883 wpisów w bazie.

Dziękujemy wszystkim wspierającym ten projekt.
Czas zacząć planować ognisko "Na trzecią bańkę" ;-)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Piotr r., łącznie zmieniany 1 raz.

Paweł Fila

Post autor: Paweł Fila »

Chyba 06 ? :) Ale o 2 w nocy... wszystko mozliwe :)

michalow
Kontakt:

Post autor: michalow »

Witam
Przeglądałem księgi parafi Szczebrzeszyn, ktoż wykonał dużą i dobrą pracę. Mam do tego małe zastrzeżenie. W parafi Szczebrzeszyn nigdy nie było miejscowości : Michałów lub Michałowice- był zawsze MICHALóW , bez Ł.
Pozdrawiam Jan

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

W aktach, z których dokonano indeksacji jest Michalów, ale proszę spojrzeć na 296 stronę Słownika Geograficznego Królestwa Polskiego. Obok nazwy Michalów pojawia się również - w nawiasie - Michałów http://dir.icm.edu.pl/Slownik_geograficzny/Tom_VI/296
Coś "na rzeczy" musiało być :)
Pozdrawiam Grzegorz

michalow
Kontakt:

Post autor: michalow »

Dzięki za odpowiedź.
Ale ten słownik zawiera wiele nieścisłości np. Michalów jest oddalony od Sułowa (obecnie gmina) 13 wiorst czyli 14 km. Odleglość ta wynosi 5 do 5,5 km.
Nigdzie w dokumentach nie ma " Michałów"- jeśli tak jest to jest to pomyłka.
Pozdrawiam Jan

Piotr r.

Z racji tego, że podjąłem się dodatkowej pracy, żeby "utrzymać rodzinę"
W najbliższym czasie indeksy do bazy będę dodawał w godzinach południowych ( 12-13 ).

Za utrudnienia, chwilowe przerwy w wyświetlaniu bazy w dzień - przepraszam.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Piotr r., łącznie zmieniany 1 raz.

Piotr r.

W lipcu w naszej bazie Lubgens przybyło kolejnych 74 979 wpisów .
19 lipca przekroczyliśmy próg 2 000 000, co bardzo cieszy wszystkich.
Rok i 12 dni potrzebowaliśmy, żeby spisać kolejny milion rekordów...
W dniu dzisiejszym " pękła trzecia bańka" - Trzy miliony wpisów z ksiąg metrykalnych i USC zgromadzone w największej w Polsce regionalnej bazie genealogicznej Lubelskie Korzenie - Lubgens.eu.

Kłaniam się pięknie wszystkim spisującym indeksy, uzupełniającym dane czy nadsyłającym korekty. Wasz wkład w rozwój genealogii Lubelszczyzny jest nieoceniony.

[center] Obrazek
DZIĘKUJEMY![/center]

Wkraczamy w ten sposób w kolejny etap indeksacji i sposobu publikacji spisów.
Ze swej strony zapewniam, że większych zmian nie przewiduję. Nadal każdego dnia będę publikował indeksy. O ile je do mnie przyślecie ;-) .
Ostatnio zmieniony 29 lip 2015, 07:50 przez Piotr r., łącznie zmieniany 1 raz.

Piotr r.

Lipiec - zestawienia z indeksacji

W miesiącu lipcu 59 osób przysłało swoją pracę do publikacji w bazie. Wszystkim Dziękujemy!

Do bazy przybyło 84 724 wpisów z 68 parafii w tym 8 nowości

Łącznie na dzień 31 lipca w bazie regestrów zgromadzono 3 000 237 wpisów z 323 parafii.

Piotr r.

Sierpniowe cyferki w bazie regestrów Lubgens:
67 224 - wpisów przybyło ;
247 nowych spisów i 55 aktualizacji.
Dodano indeksy z 4 nowych parafii.
Łącznie pracowało nad indeksami 73 autorów.
Na dzień 31 sierpnia w bazie znajduje się 3 067 461 wpisów.

Wszystkim indeksującym, dziękujemy

Piotr r.

Obrazek
Do poczekajki dodałem indeksy małżeństw i zgonów 1863-1911 z parafii rzymskokatolickiej w Łukowej.
Chętnych zapraszam na Obrazek czy Obrazek

Piotr r.

Indeksacja ksiąg z Hrubieszowa

Chciałbym się dowiedzieć teoretycznie ile osób (czytaj: kto) włączyłoby się w indeksacje ksiąg metrykalnych z Hrubieszowa, gdyby była taka możliwość?

Mówi się "Mierz siły na zamiary". Zamiary są tylko nie wiem czy sił starczy. ;-)

Piotr r.

Zestawienie na koniec miesiąca września:

Dnia: 2014-09-30 stan bazy = 3 148 871 wpisów, z linkami do skanów 2 041 037

Przybyło do bazy : 81 410 wpisów.

Wszystkim indeksującym, serdecznie dziękujemy.

Piotr r.

W niniejszym poście chcę Was prosić o "zbiorową odpowiedzialność" za informacje publikowane w tabelach: "W trakcie indeksacji" oraz "Poczekalnia".
Gdyby znalazł się ktoś kto raz w miesiącu pomógłby przygotować aktualizację tabeli "Autorzy i ich opracowania" też bym się nie pogniewał, ale to na PW.

Tak więc teraz proszę o zwracanie mi uwagi na to, co powinno znaleźć się w poczekalni, co już jest w trakcie indeksacji, a co zostało spisane. Niech każdy tego dopilnuje, jeśli spisał przydzielony ( zaklepany) materiał i niech jasno mi to napisze: to i to do usunięcia / do zmiany o następny zakres. Jest jeszcze wiele zgłoszeń z przed roku i przyznam szczerze, że przydzielony / zadeklarowany zasób blokuje indeksację, ponieważ inni chętnie zrobiliby to w ciągu kilku dni do miesiąca. Kontakt z tymi osobami jest utrudniony, więc może w ten sposób do nich dotrę z prośbą o aktualizację.

Po prostu nie chcę myśleć jeszcze i o tym, że gdzieś jest jakaś niezgodność, ponieważ autor wysłał (jak zwykle) ostatni rocznik i nie zaznaczył, że trzeba aktualizować przydział.
Dzięki Waszej pomocy w tej kwestii tabele będą aktualizowane na bieżąco.

Padają pytania, dlaczego nie zapisuję w poczekalni zasobów dostępnych
w szukajwarchiwach czy u mormonów? Jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia, więc brakuje już czasu na prześledzenie danej parafii: co jest dostępne - co jest zrobione (co w trakcie). Zapisuję więc w poczekalni takie zasoby, którymi dysponuję.

Oczywiście nie proszę tu o listy zawierające życzenia typu: "proszę zamieścić w poczekalni indeksy z Pcimia Małego, ponieważ tam szukam przodków".
Chodzi o rzeczową, konkretną pomoc w prowadzeniu tabel.
Dziś znów dostałem spisany jeden rocznik z dwóch źródeł. To może być częste przy tej dostępności źródeł.

Proszę więc, by zachować następującą kolejność indeksacji:
1. Sprawdzić w tabeli "Zasoby opracowane" i "W trakcie indeksacji" czy to co chcę spisać jest lub może będzie niebawem spisane,
2. Zgłosić akces do admina, żeby umieścił moją wolę spisywania wybranego materiału w tabeli "W trakcie indeksacji",
3. Spisać wybrany materiał i przesłać go do publikacji,
4. Poinformować admina, że zasób zakończyłem indeksować i proszę o wykreślenie z tabeli / o kolejny przydział lub dziękuję za współpracę.

W ten sposób unikniemy "dublowania" w indeksacji.

Dla przypomnienia adminem jestem ja, a kontakt ze mną przez forum Obrazek w bazie w linku na pasku: Kontakt z administratorem bazy Gdyby była taka potrzeba możliwy jest także kontakt telefoniczny.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Piotr r., łącznie zmieniany 2 razy.

Piotr r.

Gdyby znalazł się ktoś kto raz w miesiącu pomógłby przygotować aktualizację tabeli "Autorzy i ich opracowania" też bym się nie pogniewał, ale to na PW.
Dziękuję Agnieszce z deklarację pomocy w tej sprawie. <kwiatek>

Piotr r.

Dnia: 2014-10-31 stan bazy = 3 277 550 wpisów, z linkami do skanów 2 186 014

Przybyło: 128 679 wpisów

Około 60 tysięcy wpisów ( + uzupełnienia ) pochodzi z projektu FamilySearch Indexing / Diecezja Lublin.
Do spisów są podłączone linki do skanów i wszystkie działają prawidłowo. Jeśli jakiś skan się nie otwiera nie jest to nasza zasługa. FSI zablokowało zdjęcia urodzeń i trzeba czekać aż je w swoim czasie udostępnią.

Za wkład w rozwój Genealogii Lubelszczyzny poprzez czynny udział w indeksacji
dziękujemy i gratulujemy osiągniętego wyniku.

Administratorzy portalu "Lubelskie Korzenie"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Indeksacja”