[OK] (kolonia) Kępa k. Brzeźna - Szostak, (C)Hodana

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
wszostak

[OK] (kolonia) Kępa k. Brzeźna - Szostak, (C)Hodana

Post autor: wszostak »

Szanowni Państwo,
Szukam informacji o rodzinie z okolic Brzeźna, dokładnie wieś Kępa (kolonia?): Szostak i Hodana (lub Chodana).

Na pewno tam byli między 1917 a 1943, ale nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji o nich ani o kimkolwiek z Kępy k. Brzeźna. NIEAKTUALNE: wieś zamieszkana najwyraźniej dopiero na początku XX w., co tłumaczyłoby brak aktów wcześniej.

Próbowałem dostać odpis aktu ur. mojego dziadka, Kazimierza Szostaka, ur. w Kępie, ale ani Dorohusk (a wcześniej też sprawdzany Borzechów i Chodel, bo też jakaś Kępa w pobliżu..), ani Chełm czy Ruda-Huta nie mają tego aktu.

Czy ktoś ma jakieś pomysły gdzie mógłbym dalej szukać tego aktu?
Albo czy ktoś widział w ogóle jakiekolwiek akty z Kępy k. Brzeźna?

Poniżej więcej szczegółów - może ktoś coś skojarzy albo wie...

Jan Szostak, małż. Józefa ... (nazwisko nieznane) (szacuje rok urodzenia na 1887-1897)
dzieci:
1. Józef (ur. przed 1917) (brak informacji - znalazłem akt z 1912 na FamilySearch dot. Józefa, syn Jan i Józefy)
2. Jan (ur. 1917 w Kępie); żona: Maria Płuciennik (źródło: przekazy rodzinne)
3. Maria (ur. między 1917 a 1920; prawd. zam. i zm. w Gdańsku - lub okolicach - przekazy rodzinne - brak informacji)
4. Kazimierz Szostak (ur. 1920 w Kępie), żona: Marianna (C)Hodana, ślub w Świerżach w 1939 (jest akt ślub i zgonu, brak aktu urodzenia)

Jan (C)Hodana, żona: Anna Leśniak (na pewno mieszkali w latach 1908-1919 w Więcierzy/Tokarni, k. Myślenic)
dzieci:
1. Józef (ur. 1908, po 1935 zam. i zm. w Chojnie, przekazy rodzinne i dokumenty dot. dzieci), żona: Rozalia Sikora (ur. 1910))
2. Stanisław (ur. 1911 r., zm. w Kępie, tylko akt zgonu)
3. Marianna (ur. 1919, jest akt ur. i zg.), mąż: Kazimierz Szostak
4. Joanna, mąż: Józef Zoruk (przekazy rodzinne - dok. dot. dzieci)
5. Andrzej (brak informacji)

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam
Waldemar Szostak
Ostatnio zmieniony 29 sie 2019, 13:39 przez wszostak, łącznie zmieniany 3 razy.

El
Post autor: El »

Jest akt zg.: Stanisław Chodana, par. Świerże, nr aktu: 31/1935: https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1867931
Pozdrawiam.
Wiele zapomniałam. Przeminęło z wiatrem.

wszostak

El pisze:Jest akt zg.: Stanisław Chodana, par. Świerże, nr aktu: 31/1935: https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cc=1867931
Super! Dziękuję pięknie :)

Aktualizacja:
Po tym jak się okazało, że jednak są wpisy dla Brzeźna i pobliskiej Kępy (i w dodatku - na FamilySearch), udało mi się znaleźć akt zgonu Jana Szostaka z 1932 r. (żona: Józefa z Puławów) zam. w Brzeźnie. Tylko kłopot w tym, że nie znam nazwiska panieńskiego babci. Zgonu pradziadka nie zgłosiły osoby z jego nazwiskiem.

Ciekawe jednak, że zgłaszającym był ktoś o nazwisku Zuzia, a udało mi się znaleźć inny akt, w którym występuje mój dziadek, Kazimierz, i zgłasza śmierć innej osoby też o nazwisku Zuzia... Stąd śmiem podejrzewać, że może udało się znaleźć dziadków... Trudna sprawa ;)

Pozdrawiam.

wszostak

Udało się! Po wskazaniu urzędniczce w USC chyba wszystkich USC-ów w pobliżu Brzeźna, udało się odnaleźć akt w Fajsławicach :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chełmszczyzna”