Zakończyliśmy już zbiórkę na roczne opłaty związane z działalnością portalu Lubelskie Korzenie w 2021 roku.
Zebrane środki pozwalają patrzeć optymistycznie również w 2022 rok. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które wsparły Lubgens, oraz wszystkim trzymającym za nas kciuki.
Wpłat dokonali w kolejności alfabetycznej : Adam Koma, Agnieszka, Aleksandra Choina, Andrzej Ciempiel, Andżelika, Anna Blahut, Anna Frelek, Artur Aloszyn, Artur Martyka, Barbara Cieszko, Barbara Wierzchowska-Bekasiewicz, Beata 66, Beata Kroszka, Beata Szymborska, Daniel Domka, Dariusz Bernat, Dariusz Segit, Dariusz Woliński, Dawid, DeKa, Dominik Róg, Eduardo Mokwa Glaner, Elżbieta Chomik, Ewa Kapłon, Ewa Mizerska, Jerzy Sowa, Joan24, Katarzyna Pasek, Katarzyna Przybysz, Kinga Postawa, Krystyna.waw, Krzysztof Bogusz, Krzysztof Czarnecki, Leszek Gnyp, Łucja Wierzycka, Łukasz M. Majewski, Łukasz Makarewicz, Łukasz Pasim, Marcin Rybicki, Margaret Godek, Mariusz Momont, Marta Gawrońska, Miro Jan, Mirosław Chomacki, Monika Bukacińska, Monika Smykowska, Piotr Krotofil, Piotr Reszka, Radek Lesniewski, Renata Goleń, Sławomir Chęć, Tomasz Pieczykolan, Tomek Wojtaszek, Wiesława, Zbigniew Jawoszek

Zapraszamy na ognisko integracyjne 22 lipca 2017

Tematy i posty, które straciły na znaczeniu

Moderator: avee

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Greg

Zapraszamy na ognisko integracyjne 22 lipca 2017

Post autor: Greg »

[center]Obrazek[/center]
[center]Zaproszenie w wiekszym formacie [/center]
Ostatnio zmieniony 24 lip 2017, 11:22 przez Greg, łącznie zmieniany 1 raz.

skorpion75

Post autor: skorpion75 »

Magiczna liczba złamana, więc wypada to uczcić :-)

Uznanie dla Grzegorza, że upycha w bazie takie ilości :-)

MakarewiczBP

Post autor: MakarewiczBP »

Brawo dla wszystkich szanownych indeksowaczy ;)daleko mam trochę ;)
Makarewicz-Klonownica,Cieleśnica,Nowosiółki,Malowa Góra,Berezówka;
Panasiuk/Plandowski-Kodeń,Kąty,Pokinianka,Mokrany; Łucyk - Lechuty
/syn Leszka, syna Józefa, syna Józefa, syna Romana, syna Izydora, syna Tomasza->?

MarcinR

Post autor: MarcinR »

Od sierpnia 2016 do lipca 2017 143 osoby brały udział w indeksacji.
Pozdrawiam Marcin

MarcinR

Są osoby, które "wpadały na chwilkę" na indeksowanie. Są osoby, które regularnie indeksują wpisując metryki raz na miesiąc,co dwa tygodnie, co tydzień. Niektórzy zawiesili indeksowanie, ale też pojawiają się zupełnie nowe osoby.Cieszy 6 milionów.Liczba indeksów robi wrażenie. Lubgens jest bardzo znany w gronie pasjonatów genealogii z całej Polski i za granicami, ale jest też rozpoznawalny wśród duchownych i pracowników USC.
Pozdrawiam Marcin

skorpion75

Ciekawe informacje, masz jeszcze jakieś inne ciekawie informacje-statystyki dot. indeksacji?

MarcinR

Jestem odpowiedzialny za uzupełnianie tabeli Autorzy indeksów. Kto, kiedy, z jakiej parafii, jakie lata zindeksował,przechodzi przez moje ręce.
Pozdrawiam Marcin

300sl
Post autor: 300sl »

Podejrzewam, że z ostatniego miliona to połowa jest Mariusza :)

Pozdrawiam.
300sl

skorpion75

A mi się wydaje że tylko 7-9 procent w optymistycznym wariancie :-)

MarcinR

Z całą pewnością dzięki współpracy Mariusza z dr Rachwałem "otworzyły się" nowe obszary do indeksowania i 6 baniek pękło szybciej.
Pozdrawiam Marcin

skorpion75

Szybciej to będzie teraz bo wielu pasjonatów dostało "swoje" parafie, a wszyscy wiedzą że najlepiej robić swoje :-)
Za to można na spotkaniu wypić piwko :-)
Ze swojej strony mogę powiedzieć, że postaram się o jeszcze więcej materiału do opracowania.
Ważne jest również, że wiele osób pomaga w pracy nad metrykami "trydenckimi" i 'austriackimi" są to osoby już doświadczone, ale i zupełnie stawiające pierwsze kroki aczkolwiek z wielkim potencjałem i bardzo miło się z takimi osobami współpracuje, za wszystko wielkie dzięki :-)

skorpion75

Poruszyłem sprawę w innym temacie, ale zapewne Admin się nie obrazi jak i tu wspomnę, że na spotkanie integracyjne zabiorę nieco materiału przekazanego przez dr P. Rachwała. Być może kogoś to zainteresuje i będzie chciał skorzystać.

MarcinR

Cieszymy się, że kolejny milion na wakacjach minięty, ale patrzmy też w przyszłość. Gdyby nie XVIII wiek trudno byłoby uzyskać ten wynik. To dobrze, że ludzie szukając przodków decydują się na indeksację "łaciny". To daje nam efekt w postaci nowych indeksów, ale można zauważyć, że jest wiele "dziur", jeśli chodzi o XIX wiek w wielu parafiach rzymkat. mimo dostępności na szwa.pl
Pozdrawiam Marcin

dgrajper

Post autor: dgrajper »

ech... szkoda, że znów nie będę mógł być na spotkaniu (wyjazd), dokładam bardzo małe cegiełki do bazy indeksów, ale przyjemnością byłoby się z Wami zobaczyć. No cóż, na pewno będą kolejne okazje.
Pozdrawiam wszystkich

Darek

P.S. Dziur w parafiach jest dużo - ach gdyby ten czas rozciągnąć...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum ”