Propozycja Działu "Tworzymy drzewo rodziny ............

Moderator: avee

Udzin

Propozycja Działu "Tworzymy drzewo rodziny"

Post autor: Udzin »

Witam,

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 mar 2015, 03:29 przez Udzin, łącznie zmieniany 1 raz.

Mazurek_Jacek

Post autor: Mazurek_Jacek »

Propozycja byłaby dobra ale dla rzadszych nazwisk. Natomiast w wypadku nazwisk bardzo często występujących na Lubelszczyźnie taki sposób katalogowanie raczej by się nie sprawdził. Dla przykładu moje nazwisko MAZUREK jest bardzo popularne na naszym terenie. Z moich badań wynika, że kilku sąsiadujących gminach występuje kilkanaście gałęzi tego nazwiska nie powiązanych ze sobą.

Udzin

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 mar 2015, 03:30 przez Udzin, łącznie zmieniany 1 raz.

Piotr r.

Post autor: Piotr r. »

Od działu " Tworzymy drzewo rodziny " wolałbym " Tu tworzę i prezentuję drzewo mojej rodziny"
Pracuję i nad tym ale mi coś webters szwankuje. Może na nowym serwerze będzie lepiej.
Samo wypisywanie na forum nazwisk z drzewa niewiele daje.

Awatar użytkownika
ag.
Post autor: ag. »

I po cóż to sikanie?

Genealog idzie od siebie, po znanych sobie ciotkach i pociotkach, okolicznych urzędach, archiwach, książkach telefonicznych i innych fejsbukach.
Stawiasz błędną tezę, że wszyscy słyszeli o lubgensie. To miłe, pobożne życzenie.

Co jakiś czas pojawia się temat "nazwiska i parafie w moim drzewie". Inni mają punkt zaczepienia via pw & forum ogólne. Wystarczy użyć szukajki u góry.
Jak od strony technicznej taki dział widzisz? Mamy przepisywać swoje automatyczne gedcomy co do łebka z gotowego pliku do notatnika i wrzucać wynik przepisywania na forum? I pewnie moderator miałby znaleźć czas na przeniesienie tam wszystkich dotychczasowych tematów ogólnych? (już pędzi 8-) )
Jeśli już, to nie dział forum, a osobny moduł np. webtrees. I podobieństwa między drzewami wyszukiwane... i zdjęcia dziadków wrzucane... i...
I przyjdzie taki dzień, że zadrżą przed lubgensem myheritage&ancestry.

A póki co czekamy na opinie myśliwych, którzy wolą wysmarować pastą wieprza niż tropić po ostępach dzika. Lekko i przyjemnie.

Udzin

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 mar 2015, 03:30 przez Udzin, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Eugeniusz, ojciec Zygmunt, dziadek Aleksander, pradziadek Andrzej, 2xpradziadek Wawrzyniec, 3xpradziadek Jakób, 4xpradziadek Wincenty, 5xpradziadek Jan, 6xpradziadek Mateusz, 7xpradziadek Jan

Piotr r.

Udzin pisze:W moim (sic!!!!) odczuciu
A ten skrót to od czego? ;-)

Czy dział "Szukam Korzeni na Lubelszczyźnie": viewforum.php?f=18 mało odpowiedni na poszukiwanie wspólnych korzeni? Jest dwa czy trzy tematy "Nazwiska w moim drzewie" Wymagają aż osobnego działu?

Więcej "krewnych" można znaleźć poprzez publikację wyników badań niż przez post na forum. Lepiej widoczne dane do porównania ze swoimi badaniami.

Oczywiście to jest moje odczucie... ;-)

Awatar użytkownika
ag.

Udzin pisze:niektórzy aby zaistnieć muszą dokopać :shock: sorki :-?
Uwierz, nie chcesz mnie widzieć na tyle zdenerwowanej, bym zaczęła kogoś kopać... To tylko internet :) w furię wpadam rzadko i wyłącznie z dala od niewartej nerwów e-rzeczywistości.
Jakkolwiek cenię ciekawych interlokutorów, nie przejmuję się aspirującymi trollami.

Ciskasz się jak ...
Tymczasem ja zadałam pytanie o zasadność użycia tego zwrotu w tym miejscu, w którym go umieściłeś. I nawet nie byłam poprzednio na tyle małostkowa, by wypunktować powyższą interpunkcyjną egzaltację, ze względu na opinię nieodżałowanego Terry'ego Pratchetta: "Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników..."

Pozdrawiam cieplutko ;-)

Udzin

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sic!

Panie Piotrze przepraszam podziwiam Pana pracę i lubię rozmowy merytoryczne, a kasuję gdyż nienawidzę jak jakaś zrzęda się wymądrza.

Proponuję wykasować nie było tematu :shock:
Pozdrawiam Eugeniusz, ojciec Zygmunt, dziadek Aleksander, pradziadek Andrzej, 2xpradziadek Wawrzyniec, 3xpradziadek Jakób, 4xpradziadek Wincenty, 5xpradziadek Jan, 6xpradziadek Mateusz, 7xpradziadek Jan

Awatar użytkownika
dpawlak

Post autor: dpawlak »

Kto by pomyślał, że chodziło o portugalską sieć telewizyjną. :mrgreen:
Witaj w klubie, nie przejmuj się docinkami, cenimy ludzi mających dystans do zrzęd.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

Udzin

ups :oops: :mrgreen: obcieło wykrzyknik :-P

http://pl.wikipedia.org/wiki/sic!.- i nie chce zapisać z wykrzyknikiem :shock: :-?

cóż trzeba poszukać samemu :mrgreen:

300sl
Post autor: 300sl »

W moim przekonaniu, jedyny sens ma publikacja opracowanych wszystkich! osób o nazwisku X dla parafii Y np.: w tabeli. Przez opracowanie, mam na myśli nie tylko wypisanie rodziców, ale również pogrupowanie Xów z całego badanego okresu, żeby można było tworzyć gotowe drzewo dla wybranej linii. Potrzebny byłby komentarz, jeżeli pewne koligacje musimy wywnioskować, oraz informacje o migracji,jeżeli takie posiadamy.
Wyszła by z tego mała publikacja :)

Sam mam coś takiego, ale ponieważ ja lubię papier i pióro, to wszystko pisałem na kartce. Teraz tego żałuję, a przepisywać do arkusza mi się nie chce.

Pozdrawiam.
300sl

Piotr r.

Udzin pisze:Dział tak jak każdy, każdy sobie sam otwiera temat o nazwisku, i nikt nie jest do tego zmuszany. po co szukać gdzieś tam jak może to być w jednym dziale
Czy zaglądałeś, znalazłeś coś dla siebie na tej liście nazwisk?
A może tu szukałeś?.

O tym sposobie prezentacji nazwisk w drzewie mówiłem. Nad tym pracuję, żeby każdy Lubelski Korzonek mógł się podzielić swoimi (jeśli będzie chciał).
Na forum takiego sposobu prezentacji nie da się zrobić. A jeśli to kto miałby to robić. Ja?
Ja swoje publikuje i każdy kto chce może odszukać nazwisko w drzewie ( o ile takie jest wpisane)
Zawsze byłem otwarty na propozycje. Od początku mówię, ze każdy może współtworzyć portal jeśli tylko chce. Nikt Ci nie broni otworzyć taki temat: Buduję drzewo rodziny ... "
Zobaczymy co z tego wyjdzie. Dział "Szukam korzeni na Lubelszczyźnie" to miejsce (chyba) dobre dla tych co szukają i tych co chcą się dać znaleźć.
Inny sposób jest pisać opracowanie - jak to Łukasz napomknął - i umieścić je w dziale "O ludziach" w naszym pomocniku.
Jak widzisz sposobów na prezentację swoich badań jest wiele. Wybierz jeden z nich.

Działaj zamiast kasować swoje posty sprawiając, ze temat jest nieczytelny.
Kolejna propozycja, tym razem z mojej strony. Może zablokować możliwość edycji swoich postów o ile nie jest jako ostatni?
Czasami bywa, że przywilej jest wykorzystywany w złym celu.

Udzin

Sorki :oops:

miałem na myśli że usuniesz cały temat jako admin, ale ok :-D

Oczywiście nie można zrzucać na Ciebie jakiejkolwiek pracy, także każdy prezentuje to co chce, lub tylko szuka punktu zaczepienia do dalszych poszukiwań.

sl300 - tez zaczynałem na papierze a potem już tylko programy, wiele łatwiej się szuka tym bardziej że mam ponad 1000 różnych aktów, a najciekawsze że zaczynałem tylko ze swoją linią i mam wersję elektroniczną która nie zawsze jest praktyczna.

Ja zrobiłem drzewo w Excelu i wyszło mi dwa metry (tylko we własnej linii), nie dałoby się tego opracować bez analiz, także każdy sam musi sobie radzić i pomysły na robienie systemu który będzie układał lub ktoś to będzie robił nie ma racji bytu. Excel ma jeszcze ten plus że można to zapisać jako html.

Każda wymiana informacji i przypadkowe spotkanie kogoś pracującego nad danym nazwiskiem pomaga w dalszej pracy.

Piotrze jeszcze raz przeprasazam czasami w emocjach robi się błędy :oops: :oops:

Awatar użytkownika
ag.

Udzin pisze: lubię rozmowy merytoryczne, a kasuję gdyż nienawidzę jak jakaś zrzęda się wymądrza
Rozmowy merytoryczne powinny być prowadzone rzeczowo i bez emocji. Mnie także jest miło Ciebie poznać :)

Zacząłeś pokrzykiwać z powodu małej szpileczki, a ominąłeś zupełnie merytoryczne pytania, jakie postawiłam. Podstawowe brzmiało: jak od strony technicznej taki dział forum widzisz? Mamy przepisywać swoje automatyczne gedcomy co do łebka z gotowego pliku do notatnika i wrzucać wynik przepisywania na forum?
Doceniam przede wszystkim pracę własną. Ty rzuciłeś tylko luźny pomysł w stylu "podbijmy kosmos", lecz nie wskazałeś ścieżki, którą chciałbyś podążać w celu osiągnięcia wskazanego sukcesu.

Mam wrażenie, że zmierzasz chyba w ślepy zaułek. Spójrz na stronę Piotra, na inne tego typu - nie część portali gene-społecznościowych, a samodzielne prace poszukiwaczy przodków.
Moje zrzędzące kaprawe oko tylko w taką stronę patrzy. Forum siłą rzeczy ma bardzo ograniczone narzędzia: zostało stworzone do wymiany poglądów, nie drzew.

Piotrze, pomysł z ograniczeniem edycji warty rozpatrzenia :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „I inne”