Ród Koniecznych z Ziemi Lubelskiej (1783-2010)

Dział ogólny

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
Admar
Posty: 170
Rejestracja: 01 maja 2011, 17:06

Ród Koniecznych z Ziemi Lubelskiej (1783-2010)

Post autor: Admar »

Witam
Może kogoś zainteresuje ta publikacja?
Przygotowana przez Wydawnictwo Muzyczne Polihymnia Lublin

Ród Koniecznych z Ziemi Lubelskiej (1783-2010)

http://www.polihymnia.pl/sklep/index.ph ... rod_id=513Autorka jest z wykształcenia ekonomistką, emerytowanym pracownikiem bankowym. Prezentowana publikacja stanowi jej owoc siedmioletnich wysiłków badawczych, żmudnych poszukiwań archiwalnych i studiów, korespondencji, podróży odbywanych do różnych miejscowości w Polsce, Europie i Australii w celu zgromadzenia: dokumentów rodzinnych, fotografii, relacji, wspomnień.

W toku długotrwałej kwerendy udało się jej wydobyć wiele cennych źródeł z archiwów: państwowych, kościelnych, urzędów stanu cywilnego i od osób prywatnych. Zgromadziła ponadto pokaźną ilość informacji o członkach i losach Rodu Koniecznych poprzez korespondencję i różnej wielkości relacje wydobyte od osób rozproszonych po całej Polsce i poza jej granicami. Ten olbrzymi wysiłek budzi szacunek.

Imponujący materiał o charakterze historyczno-dokumentacyjnym Autorka uporządkowała chronologicznie według: linii rodowych, regionów i miejscowości. Zdołała również zgromadzić i zamieścić w książce obszerną dokumentację ikonograficzną w postaci: starych i nowszych fotografii (osób, całych rodzin, miejscowości), widokówek, reprodukcji dokumentów (urodzin, zawarcia ślubów, zgonów, świadectw szkolnych, uzyskanych dyplomów, wyróżnień) i różnorodnych pamiątek pisanych, drukowanych i innych. Rozmieszczenie członków Rodu Koniecznych zdołała pokazać na kilku mapach, pokazujących ich stan zasiedlenia w kilku regionach, głównie na początku XXI wieku. Omawiana praca stanowi bardzo ważny etap w opracowaniu historii Rodu Koniecznych, ale również przyczynia się do lepszego poznania życia i losów kilku pokoleń Polek i Polaków.

Z recenzji:

dr. hab. Piotra Pawła Gacha Profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

zenluc
Posty: 332
Rejestracja: 28 kwie 2011, 09:45
Lokalizacja: Janów Lub./Wa-wa

Post autor: zenluc »

A to chłopska rodzina, bo mnie praktycznie tylko takie interesują, czy też jakiejś drobnej szlachty łukowskiej?
Tylko zwala z nóg cena - 180 zł. A z drugiej strony zadziwia objętość ponad 1000 stron. Tylko od 1783 r. - brak akt, czy jakiś minimalizm?
Chyba skorzystam w bibliotece.

Admar
Posty: 170
Rejestracja: 01 maja 2011, 17:06

Post autor: Admar »

Książkę zobaczyłem jedynie wirtualnie na stronie wydawnictwa.
Może inni będą mogli odpowiedzieć na te pytania.

Z tymi pytaniami proszę do wydawcy lub autorów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Źródła do historii Lubelszczyzny”