Zofia Leszczyńska Obwieszczenia śmierci w dystrykcie lubelsk

Dział ogólny

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
Kaskaro

Zofia Leszczyńska Obwieszczenia śmierci w dystrykcie lubelsk

Post autor: Kaskaro »

Obwieszczenia śmierci w dystrykcie lubelskim. Zofia Leszczyńska.
Witam. Udało mi się zdobyć książkę.
Wydawnictwo niniejsze poświęcone zostało wydanym przez niemieckie władze wojskowe, administracyjne i policyjne w dystrykcie lubelskim obwieszczeniom o wykonanych w latach 1939-1944 wyrokach śmierci na osobach uznanych za przeciwników politycznych, godzących w porządek ustanowiony przez III Rzeszę. Bardzo chętnie pomogę. Sprawdzę czy to nazwisko występuje . Zawsze to jakiś początek w poszukiwaniu. Zachęcam. Pozdrawiam.
Kaskaro

Kaskaro

W książce tej są listy osób które zginęły na terenie dystryktu lubelskiego. Jeśli ktoś podejrzewa że z jego rodziny ktoś zginął w tym okresie i poszukuję informacji. Mogę sprawdzić w tej książce czy dane nazwisko występuje.
Kaskaro

Awatar użytkownika
MireQ

Post autor: MireQ »

Na szwa ostatnio dodano mnóstwo filmów z lubelskiego z obwieszczeniami wyroków śmierci... To jest dużo więcej niż twoja książka...
Pozdrawiam: MireQ

Parafie: Chodel, Chotcza, Karczmiska, Kazimierz Dolny, Końskowola, Opole Lubelskie, Piotrawin, Wąwolnica, Wilków.
Odpowiadam tylko na majle, na PW NIE

Kaskaro

Cudownie. Nie wiedziałam. W jakim zespole szukać? Możesz podesłać link . Z góry dziękuję.
Kaskaro

Awatar użytkownika
MireQ

Post autor: MireQ »

Jedno z obwieszczeń: https://szukajwarchiwach.pl/2/1335/0/3. ... RoC0YyPhSQ
Zespołów jest mnóstwo - jeden przykładowy:
https://szukajwarchiwach.pl/2/1335/0#tabSerie
Pozdrawiam: MireQ

Parafie: Chodel, Chotcza, Karczmiska, Kazimierz Dolny, Końskowola, Opole Lubelskie, Piotrawin, Wąwolnica, Wilków.
Odpowiadam tylko na majle, na PW NIE

Kaskaro

No fakt jest ich dużo. Tylko ze w książce p. Zofii na końcu jest indeks nazwisk i jeśli ktoś nie wie z jakiego dnia jest wyrok to tak naprawdę szuka po omacku w szwa. Tutaj nazwisk nie podają od razu tylko trzeba po kolei przejrzeć te obwieszczenia. A wgląd do książki to dobry początek. Ja nikomu na siłę nic nie wciskam
Sama znalazłam swojego dziadka właśnie w tej książce a później szukałam konkretnego obwieszczenia.
Tylko że nie na szwa a w IPN.
Super że mam ten link od Ciebie. Tutaj też napewno teraz będę szukała
Pozdrawiam i dziękuję.
Kaśka
Kaskaro

300sl
Post autor: 300sl »

Wydaje mi się, że nazwiska z tej książki są spisane i dodane do:
http://www.straty.pl/pl/szukaj-w-bazie

Pozdrawiam.
300sl

ODPOWIEDZ