UWAGA !!!!
W związku z zamknięciem przez NAC w dniu 31 maja 2021 szukajwarchiwach.pl linki prowadzące do aktów w starym serwisie przestaną działać.
Od dnia 12 kwietnia 2021 nie będziemy dodawać do bazy linków prowadzących do szukajwarchiwach.pl.
Prosimy stosować do indeksów te z szukajwarchiwach.gov.pl. Najlepiej by były to linki do do całej jednostki z "rocznika".
Jednocześnie poczynimy kroki w kierunku konwersji starych linków do ich nowej wersji. Nie będzie to idealne rozwiązanie, ale lepsze jakieś linki niż żadne.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NA GORĄCO - LINK DO ZORGANIZOWANEJ ZBIÓRKI NA ZAKUP WŁASNEGO SPRZĘTU DO DIGITALIZACJI https://zrzutka.pl/d2kswh

Aktualizacje na SZWA

Dział ogólny

Moderatorzy: avee, El

Krzysiek
Posty: 1022
Rejestracja: 21 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Re: Aktualizacje na SZWA

Post autor: Krzysiek »

Do 31 maja trochę czasu jeszcze zostało, można by masowo do nich pisać i wywierać presję, żeby zachowali serwis. Obecny jest niestety porażką, nieczytelny, wolny, z kiepskim indeksowaniem i filtrami. Nie możemy sobie pozwolić, żeby setki godzin przy dodawaniu linków poszły na zmarnowanie.

edit
Linki jednak nie przepadną, należy skontaktować się z NAC, a dokonają konwersji.

"2021-04-09 EDIT: ze względów technicznych, osoby, które potrzebują wykonać konwersję dużej ilości linków prosimy o kontakt na: szukajwarchiwach@nac.gov.pl

W związku z niepokojem środowisk genealogicznych i zgłaszanymi obawami dotyczącymi likwidacji dotychczasowych linków do skanów w serwisie Szukaj w Archiwach, uprzejmie informujemy, że Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych wraz z Narodowym Archiwum Cyfrowym podjęły szereg działań umożliwiających zachowanie obecnych odnośników w nowej wersji serwisu,który zostanie udostępniony w 2019 r."
https://www.nac.gov.pl/informacja-dotyc ... hiwach-pl/
Pozdrawiam Krzysiek
https://zrzutka.pl/d2kswh - Uzyskałeś pomoc? Wesprzyj.

Awatar użytkownika
Greg
Posty: 2107
Rejestracja: 24 kwie 2011, 22:38
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Kontakt:

Re: Aktualizacje na SZWA

Post autor: Greg »

Krzysiek pisze:
09 kwie 2021, 14:21
edit
Linki jednak nie przepadną, należy skontaktować się z NAC, a dokonają konwersji.
Na razie jest to tylko oferta mówiąca jedynie o konwersji linków. Link jest w komplecie z indeksem. Musi zostać w takim komplecie przesłany w formacie csv. Samych urodzeń jest z linkami do starego szwa ponad 2 miliony, a plik po eksporcie do przesłania waży 400 MB. Napisali mi, że może być w formacie xls tylko niech pokażą program kalkulacyjny który łyka ponad dwa miliony wierszy. Jestem ciekawy jak mają zamiar wyrzucić z przesłanego pliku csv stare linki i w ich miejsce wstawić nowe. Zobaczymy co powiedzą na przesłaną próbkę 100 indeksów.
Jednocześnie informujemy, że po wyłączeniu obecnej wersji systemu dotychczasowe odnośniki będą automatycznie przekierowywane do tego samego materiału źródłowego umieszczonego już na nowym serwisie.
Opór środowiska nic nie dał. Byliśmy mamienii przez ponad rok czasu stworzeniem automatu do konwersji, co bez trudu potrafili zrobić mormoni.
Pozdrawiam Grzegorz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Źródła do historii Lubelszczyzny”