kolonia Chromówka akt urodzenia Sokołowscy

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
agn_wol

kolonia Chromówka akt urodzenia Sokołowscy

Post autor: agn_wol »

Witam,

mój pradziadek Bolesław Sokołowski zgodnie z aktem ślubu, jak też i innymi dokumentami (m.in. Kennkarte) urodził się w Chromówce (wieś Chromówka powiat lubelski) 25.05.1893 r., podobnie jego siostra Aleksandra Sokołowska urodzona ok. 1895 r.
Przeglądałam dostępne na stronie szukajwarchiwach.pl Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej w Uhrusku pod którą Chromówka podlegała i niestety w latach 1889-1900 nie ma aktów urodzenia ani Bolesława Sokołowskiego ani Aleksandry. Ich ojciec Władysław Sokołowski był oficjalistą prywatnym, być może był zatrudniony przez jednego z kolonistów niemieckich, którzy założyli Chromówkę.

Czy macie może pomysły gdzie można znaleźć akty urodzenia Bolesława i Aleksandry skoro nie ma ich w Uhrusku? Albo w jakich innych dokumentach znaleźć potwierdzenie, że urodzili się w Chromówce?

Pozdrawiam
Agnieszka

wszyc

Post autor: wszyc »

Trzeba jeszcze sprawdzić w parafii prawosławnej.

https://szukajwarchiwach.pl/35/2316/0/s ... bJednostki

Pozdrawiam,
Wiesław

El
Post autor: El »

agn_wol pisze:Czy macie może pomysły gdzie można znaleźć akty urodzenia Bolesława i Aleksandry skoro nie ma ich w Uhrusku?
W sąsiedniej parafii Świerże/Żalin ;)
Pozdrawiam.
Wiele zapomniałam. Przeminęło z wiatrem.

agn_wol

Post autor: agn_wol »

El pisze:
agn_wol pisze:Czy macie może pomysły gdzie można znaleźć akty urodzenia Bolesława i Aleksandry skoro nie ma ich w Uhrusku?
W sąsiedniej parafii Świerże/Żalin ;)
Pozdrawiam.
To był strzał w 10, dziękuję :)

Przy okazji pojawił się również Adam Sokołowski urodzony i zmarły w 1892 r. oraz akt ślubu prapradziadka Władysława z Bronisławą z 1891 r.!
Serdecznie dziękuję :))

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chełmszczyzna”