parafia Wojsławice 1841 1849

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
Pietal
Kontakt:

parafia Wojsławice 1841 1849

Post autor: Pietal »

Z pośród odnalezionych dokumentów na nazwisko Pintal odnalazłem kilka aktów zarejestrowanych w Cerkwii Gr. Katolickiej, czy świadczy to o braku urzędującego księdza, czy też są inne przyczyny, bo większość aktów z dużej liczby było wypisanych w kościele. przykłady małż. 1845 - 7, urodz. 1846 - 40, urodz. 1849 - 10. Pytanie drugie dotyczy dużych braków aktów; Czy są jeszcze niezindeksowane akty z okolic Skierbieszowa, Wojsławic, Kumowa.
Piętal, Pintal, Skierbieszów, Janówka, Sielec, Kanie

El
Post autor: El »

Może niektórzy Pintalowie byli unitami, może im do cerkwi blisko było, dosłownie i w przenośni - spójrz ile było cerkwi: http://mapy.lubgens.eu/
Zasoby opracowane: https://regestry.lubgens.eu/viewpage.php?page_id=1053
Wiele zapomniałam. Przeminęło z wiatrem.

Pietal
Kontakt:

Niestety nie ruszyłem z miejsca. Na blisko 50 aktów cztery są z Cerkwi w innych wyznaniach nie spotkałem nazwiska Pintal, jedyna możliwość związku z Cerkwią to pochodzenie Marianny Olechwir, ale nie badałem rodziny Olechwir pod tym kątem ale nawet zakładając związki z innymi wyznaniami nie ma żadnych śladów po brakujących zgonach. Ostatnio przypadkiem na stronie My Cheritage znalazłem akt zgonu Seweryny Emilii Tutka a miałem tylko akt urodzenia, gdzie zatem akt małżeństwa w naszych zasobach. Oprócz poszukiwań rodzinnej linii opracowuję akty wszystkich rodzin Piętal i Pintal, a to jest już chyba dobrze ponad 1000 aktów i choć mam linie rodowe z początku XVIII wieku nie mogę namierzyć przodków mojego Franciszka urodzonego około 1765 roku. Równo 10 lat temu wydrukowałem księgę genealogiczną rodu Piętal z Krasnegostawu, później okazało się że to nie moja linia. Teraz przygotowuję właściwą genealogię połączoną z księgą jubileuszową 70 lat małżeństwa moich rodziców i próbuję to wszystko razem spiąć dlatego usiłuję jeszcze doszukać jakiś informacji.

Peewit

Post autor: Peewit »

Marianna Olechwir z przedmieść Sławęcina, córka Stefana i Apolonii z d. Służala była grego-katoliczką. Tego jestem pewien. Ich metryki znajdziesz w grecko-katolickiej parafii w Hrubieszowie. Potomków Stefana wprawdzie nie posiadam, jednak jego brata Jana (i Tatiany z Demczuków) znam dość dobrze, aż do współczesnych czasów.

Pietal
Kontakt:

dziękuję Peewit

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chełmszczyzna”