Prośba do osoby indeksującej Wereszczyn 1853 rok

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
Dorota K-W

Prośba do osoby indeksującej Wereszczyn 1853 rok

Post autor: Dorota K-W »

Dzień dobry.
bardzo zależy mi na akcie ślubu, jaki odbył się w Wereszczynie w 1853 roku. W regestrach jest informacja, że Feliks Kuczyński poślubił w 1853 roku Wereszczynie Annę Mijał vel Łyszczarz. Poszukuję skanu tego dokumentu - akt 9/1853 Wereszczyn lub informacji skąd pochodził Feliks, czyim był synem, czym się trudnił, gdzie się urodził...
Byłabym też wdzięczna za informacje gdzie znajdują się akta z Wereszczyna sprzed 1890 roku - nie ma ich w bazie Pradziad ale ktoś miał do nich dostęp... Jeszcze raz proszę o pomoc - moje "lubelskie korzenie" mocno mnie zaskoczyły i utrudniły poszukiwania przodków.
Z góry dziękuję

Dorota Kuczyńska

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

Indeksowane z podsumowań rocznych ksiąg metrykalnych, bez dostępu do treści aktów . Księgi do 1913 roku zostały przez parafię - jak mówią - odesłane do Archiwum Diecezjalnego w Siedlcach.
Pozdrawiam Grzegorz

owidi

Wereszczyn 1826

Post autor: owidi »

Też potrzebuje przeczytać akt z Wereszczyna. Trzeba by ustalić czy one napewno są w Siedlcach. :(

Dorota K-W

Post autor: Dorota K-W »

Dziękuję za info, choć bardzo mnie to zmartwiło, bo jeśli dobrze zrozumiałam, to nie jest łatwo ustalić co w AD Siedlce się znajduje o dostępie nie wspominając.
Wygląda na to, że moje poszukiwania utkną na razie w tym miejscu. Szkoda

Pozdrawiam
Dorota

Awatar użytkownika
dpawlak

Post autor: dpawlak »

I nadal nie jest łatwo. Informacja o odesłaniu ksiąg pochodzi z parafii, a nie z AD.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chełmszczyzna”