Spas/Podgórze

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
tivi23

Spas/Podgórze

Post autor: tivi23 »

Witam
Czy ktoś z forumowiczów zna jakie są zasoby z zakresu ksiąg metrykalnych parafii unickiej w Spasie (obecnie Podgórze) poza tymi które znajdują się na szukajwarchiwach.pl ???, np w parafii lub archiwach diecezjalnych?
W szukajwarchiwach.pl odnalazłem "Akta gruntowe tyczące się cerkwi parafialnych. Dekanat chełmski. Parafia Spas" a w nich dokument z 1847 który mówiący o posiadanych przez parafię księgach metrykalnych - lata 1727-1847 (w załączniku dodałem ten dokument).
Ciekawi mnie to, czy zachowały się one do czasów współczesnych, może ktoś z Was posiada taką wiedzę??
Ponadto czy jest komuś wiadomo kiedy Archiwum Lubelskie zdygitalizuje zasoby tej parafii z lat 1810-1875 i je udostępni.
Piotr syn Seweryna, wnuk Wacława, prawnuk Seweryna, 2xprawnuk Macieja, 3xprawnuk Jana, 4xpwawnuk Wojciecha, 5xprawnuk Stanisława.

Awatar użytkownika
dpawlak

Re: Spas/Podgórze

Post autor: dpawlak »

AP Lublin może co najwyżej digitalizować lata 1867-1875.
Lata starsze są zmikrofilmowane, z mikrofilmów digitalizacja dokonywana jest w Warszawie przez NAC. W tym roku NAC nie planuje skanować nic z Lublina.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chełmszczyzna”