UWAGA !!!!
Strona regestrów przechodzi proces dostosowywania jej do wyższych wymogów budowy stron internetowych, w związku z czym przez jakiś czas nie wszystko na niej może działać poprawnie.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
NAC przekazał nam przekonwertowane linki do nowego szukajwarchiwach.gov.pl. Pod koniec maja linki w bazie zostaną wymienione.

Poszukuję Franciszek Drabiński

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
Wilku1967
Poszukuję Franciszek Drabiński

Post autor: Wilku1967 »

Dzień dobry.
Poszukuję aktu zgonu Franciszka Drabińskiego. Urodzony 18 stycznia 1864r w Jedlińsku powiat radomski. Rodzice Tomasz Drabiński I Paulina (Skoczek) Drabińska. Prawdopodobne miejsce jego zgonu Olchowiec i okolice powiat Chełmski, województwo lubelskie.

Pozdrawiam
Piotr

El
Re: Poszukuję Franciszek Drabiński

Post autor: El »

Piotrze,
może pomocne będą - zasoby opracowane:
https://regestry.lubgens.eu/viewpage.php?page_id=1053
np. w par. św. Mikołaja w Lublinie brakuje kilku lat zg. przed 1911 r.
oraz mapa parafii: http://mapy.lubgens.eu/index1.html
Pozdrawiam.
Wiele zapomniałam. Przeminęło z wiatrem.

Wilku1967

Dzień dobry.
Najpierw dziękuję za zainteresowanie I link do bazy indeksów lubelszczyzny, poszukiwany Franciszek Drabiński związany był z gminią Olchowiec powiat chełmski województwo lubelskie, sprawdziłem w byłej gminie Olchowiec, zindeksowana jest jako katolicka tylko ta wioska. Inne wsie są grekokatolickie i prawosławne, myślę że to akurat jego nie dotyczy. U mormonów i w bazie indeksów, miejscowości Olchowiec są dostępne akty zgonu do 1946r. Przejżałem też dostępne akty urodzenia i ślubu ale bez rezultatów co robić dalej?
Pozdrawiam
Piotr

Wilku1967

Dzień dobry.
Poszukuję informacji?

https://www.fotosik.pl/zdjecie/d2ddcdc5990d898a

Opieram na tym co przeczytałem.
Dokument ten rozumiem jako druk pełnomocnictwa dla Piotra Kosteckiego w sprawie  spadkowej Drabińskich, który został przyjęty przez sędziego Piotra Iwanowa, co do pieczątki która widnieje na tym dokumencie wg mnie na pieczątce jest napis [Urząd Gminy Olchowiec]
wójt gminy Olchowiec Stepaniuk i pisarz Fedosejew poświadczyli własnoręczność podpisów Franciszka i Stanisława, myślę że to jest wskazówka dlatego proszę
o pomoc w poszukiwaniu na tym terenie.

Pozdrawiam
Piotr

El

A może warto sprawdzić (w AP w Lublinie) par. św. Mikołaja w Lublinie zg. 1903-1910?
Pozdrawiam.

Wilku1967

Witam.
Ok. Chętnie skorzystam z tej rady, tylko w związku z tym, dlatego akurat z par.św Mikołaja w Lublinie, a inne parafie?

Piotr

El

Inne parafie są zindeksowane, a w par. św. Mikołaja zm. Stanisław...

Wilku1967

Ok. Kiedyś sprawdziłem par. św. Mikołaja w Lublinie jak znalazłem zgon Sltanisława w 1919r. w górę, a w dół nie zrobię to teraz.
Piotr

Wilku1967

Witam.
Proszę o wyjaśnienie w poszukiwaniu Franciszka Drabińskiego przejżałem na stronie szukajwarchiwach akty zgonu od 1901-1908 z par. św. Mikołaja i św. Agnieszki w Lublinie (kalinowszczyzna) i tu pojawia się moje pytanie dlaczego akty są ,,jednocześnie z 2 parafii" a dalej jest ok. i na familysearch od 1913-1945 i nic, poza tym muszę chyba przejżeć pozostałe dostępne akty zgonu z innych parafii w Lublinie nim napiszę do AP?
Pozdrawiam
Piotr

El

Tak, obie parafie były powiązane, ale ja pisałam o następującym zespole do sprawdzenia - par. św. Mikołaja, lata 1903-1910 (brak skanów i indeksów):
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/zes ... spolu=4291
Pozdrawiam.

Wilku1967

Witam.
Dziękuję, sprawdzę lata 1903-1910 z par. św. Mikołaja, skoro brak skanów i indeksów to tylko w AP Lublin.
Piotr

Wilku1967

Witam.
W poszukiwaniu Franciszka Drabińskiego w parafii św. Mikołaja, brak jest skanów i indeksów z lat 1903-1910 są wyłącznie w AP Lublin. Na family search od 1913-1945 przejżałem dostępne akty zgonu z innych parafii w Lublinie i nic. Prośbę swoją kieruję do osoby która w najbliższym czasie odwiedzi Archiwum w Lublinie o spr. zgonów z okresu 1903-1910 parafii św. Mikołaja pod kątem odnalezienia Franciszka Drabińskiego, będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Piotr

Wilku1967

Dzień dobry.
Odnalazłem poszukiwanego Franciszka Drabinskiego na stronie "Mieszkańcy lubelszczyzny w armii carskiej https://ltg.pl/projekty/mieszkancy-lube ... -carskiej/,,
Co prawda nie zgadza się jego imię Drabiński Paweł a nie Franciszek, ale w rzeczywistości, Paweł to akurat brat Franciszka, nie ma więcej żadnych informacji. Chciałbym to sprawdzić, myślę jednak że jest to ta sama osoba. Żeby mieć pewność w bazie rekrutów znalazłem zapis AP Lublin, a może skierować pytanie do Lubelskiego Towarzystwa Genealogicznego?
Pozdrawiam
Piotr

Wilku1967

Dzień dobry.
Ponieważ Archiwum Państwowe w Chełmie posiada w swoim zasobie niekompletnie zachowany zespół archiwalny akta gminy Olchowiec w Wierzbicy (1833-1954), w którym można przeprowadzić poszukiwania dotyczące Franciszka Drabińskiego, prawdopodobnie zamieszkałego w gminie Olchowiec, powiat chełmski. Samodzielnie nie mam możliwości prowadzić takich poszukiwań, ponieważ mieszkam w powiecie radomskim, dlatego proszę o pomoc osobę, która w najbliższym czasie odwiedzi Archiwum w Chełmie o kontakt, będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Piotr Wilkowski

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chełmszczyzna”