Siedliska k. Hrebenne

Moderator: El

ODPOWIEDZ
szympatrycja

Siedliska k. Hrebenne

Post autor: szympatrycja »

Dzień dobry,

chciałabym zwrócić się do Państwa z prośbą o pomoc w ustaleniu, gdzie mogą znajdować się metryki urodzenia, małżeństw i zgonów mieszkańców Siedlisk k. Hrebenne z lat 1900+? Zależy mi na odnalezieniu aktów urodzenia moich pradziadków oraz ustaleniu poprawności danych ich rodziców i znalezieniu dalszych korzeni.

Poszukując akt ustaliłam, że AP Zamość dysponuje:
* 8/717/0 Akta stanu cywilnego Parafii Prawosławnej w Siedliskach (1876-1911),
* 88/763/0 Akta stanu cywilnego Parafii Greckokatolickiej w Siedliskach (1872-1875).

Natomiast w AP w Przemyślu znajdują się:
* Archiwum Greckokatolickiego Biskupstwa w Przemyślu (1659-1846),
* Odpisy ksiąg metrykalnych parafii archidiecezji lwowskiej obrządku greckokatolickiego (1838-1861),
* Akta stanu cywilnego Parafii Greckokatolickiej w Hrebennem (1785-1852).

Sprawdzałam również bazę AGAD i można powiedzieć, że jest tam wszystko to, co powyżej + ewentualnie pojedyncze roczniki.

Niestety nie jest mi wiadomo, jakiej wiary byli pradziadkowie, ale przeszukując jedyne dostępne dla obu ich roczników urodzenia akta stanu cywilnego Parafii Prawosławnej w Siedliskach, nie znalazłam informacji na ich temat. Nie jest mi znana również data ich ślubu.

Czy ktoś z Państwa wie, gdzie mogłabym odnaleźć akta urodzenia moich pradziadków?
Byłabym wdzięczna za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam serdecznie,
Patrycja
Ostatnio zmieniony 29 lut 2020, 18:44 przez szympatrycja, łącznie zmieniany 1 raz.

MarcinR

Post autor: MarcinR »

https://szukajwarchiwach.pl/search?q=si ... =15&page=7 chodzi o Siedliska gmina Lubycza Królewska. Takie są zasoby w Archiwach Państwowych dotyczące tej miejscowości . Siedliska znajdujące się w AP Zamość to zupełnie inna miejscowość. Siedliska w gminie Lubycza Królewska należały do zaboru austriackiego, tam kościół greckokatolicki funkcjonował bez przeszkód przez cały okres zaborów.
Pozdrawiam Marcin

szympatrycja

Post autor: szympatrycja »

Marcinie, dziękuję za poprawkę i naprowadzenie na gminę. Z tego, co widzę, to wszystkie dostępne akty (urodzeń, małżeństw i zgonów) dla parafii greckokatolickiej mają przeskok między datami. Jest 1875-1905, a następnie 1919-1921. Czy to oznacza, że księgi z lat 1906-1918 się nie zachowały, czy są dostępne tylko w parafii?

MarcinR

Post autor: MarcinR »

Nie zachowały się duplikaty. Czy zachowały się unikaty? Wątpię https://pl.wikipedia.org/wiki/Cerkiew_% ... iedliskach
Pozdrawiam Marcin

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie znajdę księgi metrykalne”