Czeremoszna, Czeremoszne - poszukuję aktów metrykalnych.

Moderator: El

ODPOWIEDZ
malyzielak

Czeremoszna, Czeremoszne - poszukuję aktów metrykalnych.

Post autor: malyzielak »

Witam,

Podczas moich badań genealogicznych natrafiłem na miejscowość Czeremoszno (Czeremoszna, Czeremoszne). Z moich domysłów oraz analizy danych historycznych wynika, że rodzina mojego dziadka została w sierpniu 1915 roku wysiedlona z Uhra koło Chełma w głab Rosji. Dziadka brat wg. aktu ślubu, urodził się w 1916 roku właśnie w Czeremosznie w guberni Kijowskiej.

Przeszukjac internet natrafiłem na dwie Czeremoszny, które podlegały pod różne dekanaty (być może to jest ta sama miejscowość, tylko dekanaty się zmieniły?)

Czeremoszna (Czeremoszne), grkat (diec. Kijów-Wilno, arch. Kijów, dek. Krasne)

Czeremoszna, Czeremoszne (Czeremeszne, Czeremoszna),grkat (diec. Kijów-Wilno, arch. Kijów, dek. Pohrebyszcze)

Zastanawiam się czy dostępne sa akta metrykalne z tamtych okolic? Ciężko jest mi się zlokalizować gdzie ich szukać?

Będę wdzięczny za jakakolwiek pomoc.

Pozdrawiam,
Marcin

Obrazek

MarcinR

Post autor: MarcinR »

Metryki z parafii prawosławnej św.Dymitra z miejscowości Czeremoszne dekanat Pohrebyszcze znajdują się w archiwum w Winnicy.
Pozdrawiam Marcin

malyzielak

Marcin,

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź!

A czy znane są Tobie możliwości przeprowadzenia kwerendy w tamtejszych księgach narodzin dotyczących konkretnych lat?

Pozdrawiam,
Marcin

MarcinR

Post autor: MarcinR »

Proszę na facebooku znaleźć kontakt z Martą Czerwieniec-Ivasyk. Ona często jeździ na Ukrainę do archiwów.
Pozdrawiam Marcin

malyzielak

Marcin,

Wysłałem Ci wiadomość prywatną. Doszła?

Pozdrawiam,
Marcin

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”