Miejscowość pod Wiedniem

ODPOWIEDZ
michalow
Kontakt:

Miejscowość pod Wiedniem

Post autor: michalow »

Proszę o prawidłowe odczytanie z tego aktu miejscowości urodzenia pana młodego.
Mój odczyt nie dał rezultatu. Nie mogę tej miejscowości znaleźć na mapie????
Chodzi o kat nr. 8, Ferdynard Reder.
Pozdrawiam
http://szukajwarchiwach.pl/35/1866/0/2. ... w4q8LfIBNA

Awatar użytkownika
MireQ

Post autor: MireQ »

Zmieniły się zasady:

W temacie: Tłumaczenia i pomoc w odczytaniu dokumentów:
NIE MA PODTEMATU:
Miejscowość pod Wiedniem
Podtematy są widoczne:
Pozdrawiam: MireQ

Parafie: Chodel, Chotcza, Karczmiska, Kazimierz Dolny, Końskowola, Opole Lubelskie, Piotrawin, Wąwolnica, Wilków.
Odpowiadam tylko na majle, na PW NIE

El
Post autor: El »

Sądzę, że powinno być: Obergänserndorf.
Pozdrawiam.
Wiele zapomniałam. Przeminęło z wiatrem.

michalow
Kontakt:

Dziękuję El. Chyba to jest to. Tam jest zamek o którym jest mowa w akcie. Dzięki!

Andrzej

Post autor: Andrzej »

O Rederze jest w książce: Andrzej Kaproń: Cudzoziemscy nauczyciele gimnazjum lubelskiego w latach 1815-1915. Lublin 2001

To nauczyciel jego żona Teofila Jaszczołt zmarła w 1862 r..
Ukończył k.k. Normal-Hauptschule zu St. Anna w Wiedniu, dlatego był tu guwernerem najpierw

michalow
Kontakt:

Dziękuję Panie Andrzeju.
Czy posiada Pan tą książkę? Jeżeli tak, to czy tam jest zamieszczona biografia: Jana Karola Wilhelma Goetza (1813 - 1883)?
Ja zbieram materiały do biografii nauczycieli szkoły w Szczebrzeszynie (1811-1852) a ci dwaj nauczyciele tam pracowali.
W GW w 2001 r. zamieszczona była biografia Redera ale to nie pasowało do tej metryki ślubu, którą ja zamieściłem na forum.
Pozdrawiam

Andrzej

To wszystko starsze pozycje, a w materiałach archiwalnych duże luki i nieścisłości. Dostęp do części metryk jest dopiero od kilku lat! Proszę nie wybrzydzać!

O Goetzu jest najwięcej w książce: Andrzej Kaproń, Francuzi w dziewiętnastowiecznym Lublinie, Lublin 2003, wyd. Polihymnia. Jest w bibliotekach, i w sprzedaży wydawnictwa. O Goetzu pisała też Marzena Okrasa w artykułach o bursach i ostatnio wspominał Ireneusz Sadurski. Pojawia się też poprzez żonę.

O Szczebrzeszynie i nauczycielu Possarcie jest w książce: A. Kaproń, Szwajcarzy na Lubelszczyźnie w latach 1815-1914, Szczecin 2009. Ale o tę książkę to ciężko chyba najlepiej to ebook ściągnąć. http://www.mybook.pl/6/0/bid/215
Oczywiście warto pogrzebać w metrykach w Warszawie i Radomiu.
Ze starszych pozycji to prace lekarza Klukowskiego

AP w Lublinie też warto odwiedzić

Andrzej

A zapomniałem obowiązkowo też słownik Massalskiego o nauczycielach. Ale to pewno Pan ma, skoro interesuje się Pan nauczycielami z XIX w.

michalow
Kontakt:

Nauczyciele

Dziękuję Panie Andrzeju.
Ja mam już 45 nauczycieli tej szkoły. Mam trudności bo mieszkam zagranicą (Dania) ale te książki:
1. Ul. Deszczowa 19 (Kośminek) - Andrzej Kaproń, Francuzi w dziewiętnastowiecznym Lublinie, Lublin 2003, wyd. Polihymnia. 20 zł.
2. Ul. Długa 5. (Sławinek)-Andrzej Kaproń: Cudzoziemscy nauczyciele gimnazjum lubelskiego w latach 1815-1915. Cena 4,5 zł
Są w Lublinie i jutro kuzyn mi kupi.
Ta trzecia jest jako e-book i ją ściągnę.
Pozdrawiam Jan Makara, Odense

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum tłumaczeń”