Akt malzenstwa 15/1911r. . Przesmyki Trębicki

ODPOWIEDZ
bzdolska

Akt malzenstwa 15/1911r. . Przesmyki Trębicki

Post autor: bzdolska »

Dzień dobry, bardzo proszę o przetłumaczenie aktu małżeństwa moich pradziadkow Aleksanra Trebickego i Józef Karoliny Sojkowskiej.
http://szukajwarchiwach.pl/62/212/0/-/9 ... yvreyrW9hg

Zależy mi na pełnym tłumaczeniu bo mojej babci nie dane było poznać swojej rodziny z przyleglosciami. Została sierota daleko od bliskich
bozena

Z Targoński

Re: Akt malzenstwa 15/1911r. . Przesmyki Trębicki

Post autor: Z Targoński »

bzdolska pisze:Dzień dobry, bardzo proszę o przetłumaczenie aktu małżeństwa moich pradziadkow Aleksanra Trebickego i Józef Karoliny Sojkowskiej.
http://szukajwarchiwach.pl/62/212/0/-/9 ... yvreyrW9hg

Zależy mi na pełnym tłumaczeniu bo mojej babci nie dane było poznać swojej rodziny z przyleglosciami. Została sierota daleko od bliskich
15
Przemyki
Działo się we wsi Przemyki8 / 21 grudnia 1911 roku o czwartej godzinie po południu. Oświadczamy że w obecności świadków Antoniego Przesmyckiego 35 lat i Tadeusaza Skolimowskiego 35 lat obu rolników we wsi Przemykach zawarto dziś religijne małżeństwo między Aleksandrem Trębickim kawalerem rolnikiem 30 lat i zamieszkałym we wsi Rawiczach na gospodarstwie synem zmarłego Tomasza i żyjącej Aleksandry z urodzenia Sawicka małżonków Trebickich i Józefą Karoliną Sójkowską panną 24 lat urodzoną i zamieszkałą we wsi Przemykach przy rodzicach, córką żyjących Melchiora i Salomei z urodzenia Menżyńska ślubnych małżonków Sójkowskich. Akt ten zaślubionym i świadkom przeczytany za nich niepiśmiennych sami tylko podpisaliśmy.

Pozdrowienia
Zygmunt Targoński

bzdolska

Bardzo bardzo serdecznie dziękuję ☺
bozena

Awatar użytkownika
Krzysztof_Wasyluk

Post autor: Krzysztof_Wasyluk »

zamieszkałym we wsi Sawicach
Pozdrawiam
Krzysztof Wasyluk

bzdolska

Dziękuję Krzysztof, nie wiedzieliśmy ze Trebicki zamieszkał po ślubie w Sawicach u zony
bozena

Awatar użytkownika
Krzysztof_Wasyluk

Post autor: Krzysztof_Wasyluk »

bzdolska pisze:Dziękuję Krzysztof, nie wiedzieliśmy ze Trebicki zamieszkał po ślubie w Sawicach u zony
A niby z czego to miałoby wynikać? W akcie wyraźnie napisano o nim - urodzony i żyjący w Sawicach, a jego matka z domu Sawicka - co również jest z Sawicami związane. Tymczasem o pannie Sójkowskiej ("ó" - jak sójka) zapisano, że urodzona i żyjąca w Przesmykach. Z tego wynika, że raczej ona zamieszkała u niego, a nie odwrotnie. :) (oczywiście Przesmyki, a nie Przemyki - jak zapisał tłumaczący)
Pozdrawiam
Krzysztof Wasyluk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum tłumaczeń”