UWAGA !!!!
W związku z zamknięciem przez NAC w dniu 31 maja 2021 szukajwarchiwach.pl linki prowadzące do aktów w starym serwisie przestaną działać.
Od dnia 12 kwietnia 2021 nie będziemy dodawać do bazy linków prowadzących do szukajwarchiwach.pl.
Prosimy stosować do indeksów te z szukajwarchiwach.gov.pl. Najlepiej by były to linki do do całej jednostki z "rocznika".
Jednocześnie poczynimy kroki w kierunku konwersji starych linków do ich nowej wersji. Nie będzie to idealne rozwiązanie, ale lepsze jakieś linki niż żadne.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NA GORĄCO - LINK DO ZORGANIZOWANEJ ZBIÓRKI NA ZAKUP WŁASNEGO SPRZĘTU DO DIGITALIZACJI https://zrzutka.pl/d2kswh

akt ślubu 18/1824 Kumów Janczuk Małgorzata i Puk Michał

Prośby o pomoc w odczytaniu j. polskiego

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

ODPOWIEDZ
Puk
Posty: 17
Rejestracja: 03 wrz 2015, 22:06

akt ślubu 18/1824 Kumów Janczuk Małgorzata i Puk Michał

Post autor: Puk »

pomóżcie proszę mi to rozszyfrować??

https://szukajwarchiwach.pl/35/1853/0/1 ... uDr3H3leDg
Pozdrawiam Marta

termit
Posty: 42
Rejestracja: 18 wrz 2020, 16:01

Re: akt ślubu 18/1824 Kumów Janczuk Małgorzata i Puk Michał

Post autor: termit »

Witam,
Kumów, 20 czerwca 1824. „Prze nami wikarym parafii Kumów, urzędnikiem stanu cyw. gminy Kumów, pow. chełmskiego, woj. lubelskiego, stawił się Michał Puk, młodzian, podług złożonej metryki chrztu wyjętej z ksiąg Cerkwi Pobołowickiej lat majacy 21, syn Bazylego i Anny Puków, włościan we wsi Wolawce zamieszkałych i w asystencji tychże rodziców, przy których zostaje. Stawiła się także Małgorzata Janczukówna, panna, podług złożonej metryki chrztu wyjętej z ksiąg Kościoła Kumowskiego lat mająca 22, córka Franciszka i Katarzyny Janczuków, włościan we wsi Wolawce zamieszkałych, w asystencji tychże rodziców, przy których zostaje”.
..... Dalej streszczam, bo tekstu dużo a treści mało: mamy informacje o ogłoszonych zapowiedziach 6 i 13 czerwca. Do tamowania małżeństwa nie doszło, wobec czego zgodnie z oświadczeniami przyszłych małzonków połączeni zostali węzłem małżeńskim. Świadkami byli Jan Derecki, l.32, Kondrat Czerwonka, l. 33, Ignacy Semczuk l. 40, Tomasz Wawreniuk l. 30 wszyscy włościanie ze wsi Wolawce. Akt podpisał tylko ksiądz, gdyż pozostałe osobu nie umieją pisać. Ks J. Dąbkowski, wikary parafii Kumów, urzędnik stanu cyw.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tłumaczenia - język polski”