akt zgonu Adalbertus Szczygielski 1815 Ostrów Lubelski

Prośby o pomoc w tłumaczeniu z łaciny

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

ODPOWIEDZ
donlukas

akt zgonu Adalbertus Szczygielski 1815 Ostrów Lubelski

Post autor: donlukas »

Proszę o pomoc w przetłumaczeniu poniższego aktu zgonu. Z mojego amatorskiego tłumaczenia wynika, że Wojciech w chwili śmierci miał 80 lat. Pozostałej treśic niestety nie potrafię składnie przetłumaczyć.

El
Post autor: El »

Odczytuję:
Sacramentis Ecclesiae munitus Sepultusque in coemetario consueto Parochiali Ostroviensi ritus Latini
opatrzony sakramentami kościelnymi pochowany został na cmentarzu zwykłym parafialnym ostrowskim obrządku łacińskiego
Wiele zapomniałam. Przeminęło z wiatrem.

donlukas

El pisze:Odczytuję:
Sacramentis Ecclesiae munitus Sepultusque in coemetario consueto Parochiali Ostroviensi ritus Latini
opatrzony sakramentami kościelnymi pochowany został na cmentarzu zwykłym parafialnym ostrowskim obrządku łacińskiego
Dziękuje bardzo za tłumaczenie. Czy mogę jeszcze prosić o przetłumaczenie słowa "Obijt" oraz weryfikację poprawności daty śmierci tj. 09.08.1815r.i wieku zmarłego (80 lat). Czy Pani zdaniem ostatnie zdanie należy już do następnej metryki bo chyba jest powtórzeniem zdania pierwszego ?

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 12 maja 2018, 22:39 przez donlukas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

donlukas pisze:Czy Pana zdaniem
?????
Pozdrawiam Grzegorz

donlukas

Greg pisze:
donlukas pisze:Czy Pana zdaniem
?????
faktycznie nie zauważyłem. Przepraszam moje faux pas. Oczywiście powinno być Pani zdaniem :)

El
Post autor: El »

Obijt, obiit - zmarł.
donlukas pisze:weryfikację poprawności daty śmierci tj. 09.08.1815r.i wieku zmarłego (80 lat).
Również tak tłumaczę.
Czy Pani zdaniem ostatnie zdanie należy już do następnej metryki bo chyba jest powtórzeniem zdania pierwszego ?
Być może, akty zazwyczaj rozpoczynają się datą - dobrze byłoby zobaczyć całą kartę/księgę, dzień i miesiąc są na wysokości miejscowości Ostrów.
Pozdrawiam.
Wiele zapomniałam. Przeminęło z wiatrem.

donlukas

El pisze:Obijt, obiit - zmarł.
donlukas pisze:weryfikację poprawności daty śmierci tj. 09.08.1815r.i wieku zmarłego (80 lat).
Również tak tłumaczę.
Czy Pani zdaniem ostatnie zdanie należy już do następnej metryki bo chyba jest powtórzeniem zdania pierwszego ?
Być może, akty zazwyczaj rozpoczynają się datą - dobrze byłoby zobaczyć całą kartę/księgę, dzień i miesiąc są na wysokości miejscowości Ostrów.
Pozdrawiam.
Bardzo dziękuję Pani za pomoc i wyjaśnienie moich wątpliwości!

pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tłumaczenia - łacina”