UWAGA !!!!
W związku z zamknięciem przez NAC w dniu 31 maja 2021 szukajwarchiwach.pl linki prowadzące do aktów w starym serwisie przestaną działać.
Od dnia 12 kwietnia 2021 nie będziemy dodawać do bazy linków prowadzących do szukajwarchiwach.pl.
Prosimy stosować do indeksów te z szukajwarchiwach.gov.pl. Najlepiej by były to linki do do całej jednostki z "rocznika".
Jednocześnie poczynimy kroki w kierunku konwersji starych linków do ich nowej wersji. Nie będzie to idealne rozwiązanie, ale lepsze jakieś linki niż żadne.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NA GORĄCO - LINK DO ZORGANIZOWANEJ ZBIÓRKI NA ZAKUP WŁASNEGO SPRZĘTU DO DIGITALIZACJI https://zrzutka.pl/d2kswh

Akt ślubu Bartłomiej i Tekla Kordaczuk- Chłopków-akt 15/1870

Prośby o pomoc w tłumaczeniu z j. rosyjskiego

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

ODPOWIEDZ
Yasmine2107
Akt ślubu Bartłomiej i Tekla Kordaczuk- Chłopków-akt 15/1870

Post autor: Yasmine2107 »

Witam,

chciałam prosić o pomoc w tłumaczeniu aktu ślubu moich przodków ze strony taty. Niestety nie potrafię sama odczytać. Chodzi o aktu ślubu Bartłomieja Kordaczuka z Hołowczyc i Tekli (tu mam problem z nazwiskiem Kondrasiewicz/Kondracka).
Link do aktu: https://szukajwarchiwach.pl/35/1970/0/2 ... Mmjp5BeMLA
Chodzi mi o uzyskanie ich dokładnych imion i nazwisk, imiona rodziców, wieku oraz miejscowości. Chciałam się upewnić czy to napewno oni.

Dziękuję i pozdrawiam,
Leszczyńska Justyna

El
Re: Akt ślubu Bartłomiej i Tekla Kordaczuk- Chłopków-akt 15/1870

Post autor: El »

25 X/6 XI, g. 2 po południu
św.: Stefan Kaminski l.38 i Antoni Tymoszuk l.38 gospodarze zam. Hołowczyce
Bartłomiej – kawaler, l.20, zam. Hołowczyce, s. Onufrego i Eufrozyny zd. Omelczuk
Tekla Kondracianka – panna, l.19, zam. Hołowczyce, c. zmarłego Franciszka i Katarzyny zd. Marmoluk
3 zapowiedzi, pozwolenie rodziców nowozaślubionego, nie zawarli umowy przedślubnej, obrzędu dopełnił ks. Ludwik Kaliński proboszcz.
Pozdrawiam.
Wiele zapomniałam. Przeminęło z wiatrem.

Yasmine2107
Re: Akt ślubu Bartłomiej i Tekla Kordaczuk- Chłopków-akt 15/1870

Post autor: Yasmine2107 »

Bardzo dziekuje za pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tłumaczenia - język rosyjski”