Akt ur 71 Ignacy Maj parafia Wysokie rok 1900

Prośby o pomoc w tłumaczeniu z j. rosyjskiego

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

ODPOWIEDZ
Setsuna

Akt ur 71 Ignacy Maj parafia Wysokie rok 1900

Post autor: Setsuna »

Bardzo proszę o przetłumaczenie aktu urodzenia mojego dziadka Ignacego Maja
https://szukajwarchiwach.pl/88/646/0/-/ ... x4j6UahWQw

I mam takie pytanie, możliwe jest aby błędnie wpisano imię matki?

Z Targoński

Re: Akt ur 71 Ignacy Maj parafia Wysokie rok 1900

Post autor: Z Targoński »

71
Działo się w wiosce Wysokie 16 / 29 czerwca 1900 roku o ósmej godzinie wieczorem. Stawili się Jan Maj włościanin, rolnik, zamieszkały we wsi Dragany, 40 lat w obecności Jana Oczkowskiego, 50 lat i Pawła Zygmunta, 30 lat, włościan rolników zamieszkałych we wsi Dragany i okazali dziecię męskiego rodzaju, oświadczając że on urodzony we wsi Dragany dziś o czwartej godzinie rano od jego ślubnej zony Katarzyny z Młynarczyków 36 lat. Dziecku na świętym chrzcie przez nas dopełnionym dzisiaj dano imię Ignacy a chrzestnymi jego byli wspomniany wyżej Paweł Zygmunt i Barbara Plicha włościanka ze wsi Dragany. Akt ten zgłaszającemu i świadkom przeczytany a że oni niepiśmienni sami podpisaliśmy.

Pozdrowienia
Zygmunt Targoński

Setsuna

Dziękuję ślicznie. I ponawiam moje może głupie pytanie, czy jest możliwość że przy spisywaniu aktu mogli wpisać błędne imię matki? Bo doszłam do tego że żadna Katarzyna Młynarczyk nie była zamężna z Janem Majem tylko Rozalia Młynarczyk. I przy wcześniejszych aktach urodzenia dzieci wpisana jest jako matka Rozalia, tylko w tym jednym jest Katarzyna. Doszłam też że Rozalia miała siostrę Katarzynę 1860-1861, która żyła tylko rok. Więc to nierealne, aby Katarzyna mogłaby matką.

El

Post autor: El »

Tak, w aktach mogą być błędne dane. Zdarzało się, że wpisywano w aktach ur. imię/nazwisko matki matki lub matki ojca...
Wiele zapomniałam. Przeminęło z wiatrem.

Setsuna

O właśnie, bo doszłam że Rozalii matka miała na imię Katarzyna. I chciałam się upewnić 😊

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tłumaczenia - język rosyjski”