Lubelski aptekarz Fryderyk August Lischke (Liszke)

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
Janusz Andrasz

Lubelski aptekarz Fryderyk August Lischke (Liszke)

Post autor: Janusz Andrasz »

Szukając informacji na temat mojego przodka, Karola Gottlieba Litzke (ok. 1738 - 1796 r.), który mieszkał w Krakowie, Przeworsku oraz Jarosławiu (był kupcem handlującym suknem i właścicielem fabryki sukna w Kidałowicach k. Jarosławia), natknąłem się na osobę lubelskiego aptekarza, Fryderyka Augusta Lischke.
Zwróciłem na niego uwagę, gdyż nazwisko mojego przodka zapisywane było na wiele różnych sposobów, również jako Litschke i Liszke. Chciałbym więc sprawdzić, czy ów lubelski Lischke nie był jakoś powiązany z moim Litzke, tym bardziej, ze związki mojej rodziny z Lublinem w drugiej poł. XVIII w., jak najbardziej istniały. Rodzina żony Karola G. Litzkego była spokrewniona z żyjącymi w Lublinie rodzinami Lindsay (Lendza), Hildebrandt, Watson.

Nie potrafię jakoś znaleźć informacji na temat pochodzenia i krewnych aptekarza Lischke. Może ktoś na tym forum miałby informacje na ten temat, albo wiedział, gdzie mógłbym takowe znaleźć? Przeglądnąłem informacje u Riabinina - Lischke występuje, ale są to tylko dane odnośnie jego "biznesowego" życia, brak jakichkolwiek informacji na temat jego rodziny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lublin i okolice”