Młyn i karczma w Wincentowie koło Krasnegostawu.

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
Oskar_Tym

Młyn i karczma w Wincentowie koło Krasnegostawu.

Post autor: Oskar_Tym »

Witam,
interesuje mnie zagadnienie młyna i karczmy znajdujących się niegdyś w Wincentowie koło Krasnegostawu. Z opowieści rodziny wiem, że takie budowle najprawdopodobniej się tam znajdowały przy drodze prowadzącej do Stężycy Nadwieprzańskiej. Dziś nie ma śladu po tych budynkach. Czy ktoś się może orientuje w którym roku zostały rozebrane, zniszczone, a może spalone i od kiedy istniały ? Słyszałem również, że w sąsiedniej wsi - Krupcu istniała cegielnia, po której także nie ma śladu....
Oskar Tymczyszyn.

rawli

Post autor: rawli »

hej stawiał bym na zaznaczony obszar

Oskar_Tym

Post autor: Oskar_Tym »

Witam,
a mógłbyś powiedzieć na jakiej podstawie tak uważasz ? Są jakieś szczególne wskazówki, które o tym mówią ? Z przekazów wiem, że było to na końcu Wincentowa przy drodze do Stężycy...

Oskar.
Oskar Tymczyszyn.

Awatar użytkownika
dpawlak

Post autor: dpawlak »

Pewnie dlatego, że zaznaczony obszar to końcówka Wincentowa przyległa do drogi prowadzącej do Stężycy. Ten młyn był wodny czy wiatrak? Jeśli wodny, to w lewym górnym rogu zaznaczonego obszaru, tuż obok miejsca gdzie schodzą się dwie drogi kierujące się do Stężycy, drogę przecina struga. Dużo lepiej widoczna na zdjęciach w geoportalu. Może gdzieś przy tym rozstaju dróg stał młyn, miejsce na karczmę też wydaje się dogodne.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziemia krasnostawska i okolice”