Parafia Goraj - Ks. GM. Chrzanów

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
expat

Parafia Goraj - Ks. GM. Chrzanów

Post autor: expat »

Przy wielu indeksach z parafii gorajskiej są uwagi „Ks. GM. Chrzanów”. Domyślam się, że to znaczy księga gminy Chrzanów. Ale jaka to księga i czy są tam jakieś inne informacje poza podanymi.

Przykład:
Kuryło Wojciech, Goraj, 14, 1811, Ks. GM. Chrzanów

Krzysiek
Post autor: Krzysiek »

Księga opisowa. W tym momencie nie mam możliwości sprawdzić, ale kilka gorajskich ksiąg z lat 1811-1825 jest w dość marnym stanie. To urodzenie czy zgon? Na pewno coś więcej da się z aktu wyciągnąć.
Pozdrawiam Krzysiek

Awatar użytkownika
MireQ

Re: Parafia Goraj - Ks. GM. Chrzanów

Post autor: MireQ »

expat pisze:Przy wielu indeksach z parafii gorajskiej są uwagi „Ks. GM. Chrzanów”. Domyślam się, że to znaczy księga gminy Chrzanów. Ale jaka to księga i czy są tam jakieś inne informacje poza podanymi.

Przykład:
Kuryło Wojciech, Goraj, 14, 1811, Ks. GM. Chrzanów
Wejdź na stronę https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library
i wszystko będziesz wiedział.
Podobnie jak w księgach tabelarycznych, tutaj również jest podział na wioski.
Oddzielnie Goraj i oddzielnie Chrzanów, Branew i Branewka.
Pozdrawiam: MireQ

Parafie: Chodel, Chotcza, Karczmiska, Kazimierz Dolny, Końskowola, Opole Lubelskie, Piotrawin, Wąwolnica, Wilków.
Odpowiadam tylko na majle, na PW NIE

expat

Post autor: expat »

Widzę, że Wojciech był synem córki mojego 3x pra-dziadka Mateusza Kuryło z jego pierwszego małżeństwa z Agnieszką Radaj. Do tej pory nie wiedziałem nawet o istnieniu Ewy. Ja pochodzę od Andrzeja który był synem Mateusza z jego drugiego małżeństwa z Marianną Kozyra. Z przykładu Wojciecha widzę, że mógłbym się o wiele więcej dowiedzieć o moich przodkach i powinowatych z Branewki. Niestety nie mam możliwości robienia poszukiwań w Goraju o Salt Lake City. Może któregoś dnia zdjęcia tych wcześniejszych akt gorajskich pojawią się na nieocenionym portalu Lubelskich Korzeni. ;)

Pozdrowienia,
Krzysztof

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziemia Janowska”