Akta Biała

Moderatorzy: avee, El

KubaZych

Post autor: KubaZych »

Jeśli uda się kiedyś wstawić, będę wdzięczny.

Czy ja coś źle czytam czy w księgach trydenckich podano tylko imię i nazwisko rodziców i rodziców chrzestnych nawet bez imienia dziecka ?

Piotr r.

Post autor: Piotr r. »

Księgi 1776-86 fizycznie nie ma w parafii więc nie mogła być sfilmowana.
Dysponentem mikrofilmów jest SLC. Można sobie w centrum mormonów zamówić.
My nie możemy pokazać tych zdjęć.

Drugą księgę faktycznie przeoczyłem za co przepraszam. Mam inne kłopoty na głowie i nie wszystko ogarniam.

Krzysiek
Post autor: Krzysiek »

Czy ja coś źle czytam czy w księgach trydenckich podano tylko imię i nazwisko rodziców i rodziców chrzestnych nawet bez imienia dziecka ?
Imię dziecka jest na samym początku:

np. "Ego Idem baptiz. Infant none Mariannam Thoma Orzeł et Regina..." (imię dziecka pogrubione)
Pozdrawiam Krzysiek

trurlo

Post autor: trurlo »

Mam parę pytań do znających okolice. W księgach tych pojawiają się miejscowości, o których nie słyszałem, albo nie potrafię ich dopasować do dzisiejszych nazw:

Bory
Bur/Bór
Sylva

Czy ktoś z Was kojarzy, gdzie są te miejsca? Być może Bory i Bur to to samo, lecz w innym zapisie. Sylva pojawia się dziwnie często. Może to jakieś generyczne określenie (las, bądź skrót od silva rerum, odpowiednik "varia") - czy pojawia się ono również w księgach innych okolic?

Jako że to mój pierwszy post, serdecznie przy okazji wszystkich witam.
Tomasz

Krzysiek

trurlo pisze:Bory
Bur/Bór
Sylva
Wszystkie te nazwy odnoszą się do miejscowości z lasów janowskich, takich jak: Flisy, Ujście, Łążek, Kiszki, Momoty, Pikule, Władysławów, Zdzisławice, etc.
Pozdrawiam Krzysiek

stratoss

Post autor: stratoss »

Mam pytanie o Sebastiana Surtela z białej zm. 17-10-1848 numer księgi zgonów 483. Nie bardzo czytam imiona i nazwiska rodziców Józef i Elżbieta N.... może ktoś coś więcej rozszyfruje na ten temat ? :-(
Janów Lubelski, Biała, Krzemień: rodzina Sowów, Surteli, Katów

stratoss

nr 487 a nie 483 księga zgonów:
http://lubgensftp.eu/janow_lubelski/zgo ... 84-487.jpg
sory za pomyłkę już w oczach mam przebłyski od monitora :)

Krzysiek

syn Józefa i Elżbiety Nalewajko

ps. podchodziłbym z dystansem do informacji o rodzicach zmarłego z lat 40. XIX wieku, z Białej, często zgłaszający zgon podawali błędne imiona, nazwiska panieńskie matki... w latach 30. były te informacje dużo bardziej wiarygodne o dziwo
Pozdrawiam Krzysiek

stratoss

Ok. dzięki Krzychu za informacje ... szkoda że dalej już chyba nie pojadę w dół bo ślub był ich ok 1780 - więc zostaję mi szukać w księgach trydenckich - ale to za trudne i chyba nie wykonalne, bo księgi brackie też - widzę że dalej nie siegają .... :roll:

Krzysiek

stratoss pisze:Ok. dzięki Krzychu za informacje ... szkoda że dalej już chyba nie pojadę w dół bo ślub był ich ok 1780 - więc zostaję mi szukać w księgach trydenckich - ale to za trudne i chyba nie wykonalne, bo księgi brackie też - widzę że dalej nie siegają .... :roll:
Niestety księgi ślubów z okresu 1756-1796 nie zachowały się :(
Może kiedyś ktoś spisze księgi trydenckie i opublikuje na lubgens, a niestety jest tego bardzo dużo... W ten sposób będzie można po urodzeniach znaleźć dzieci danej pary
Pozdrawiam Krzysiek

Awatar użytkownika
Szaman

Biała (Janów Lubelski) ur. 1800-10

Post autor: Szaman »

Witam Forumowiczów!
Poszukuję metryk urodzeń parafii Białej (ob. Janów Lubelski) z lat 1800-1810. W źródłach on-line niestety takowych nie ma. Czy ktoś z Państwa jest w posiadaniu tych metryk i mógłby mi pomóc? Jeżeli nikt nie posiada, gdzie mogę odnaleźć? Czy AP Sandomierz je posiada, czy czeka mnie wyprawa do Janowa? (z tego co mi wiadomo to coś tam się z tego okresu zachowało)
"Każdy z nas ma przodków.
Nie każdy jednak o nich wie…"

zenluc

Post autor: zenluc »

To aż po Baranów trafiali spod Janowa!? Jaki ten świat ... tzn. Lubelszczyzna mała.
Akta są i, jak pisałem w innym poście, trzeba prosić Piotrka o wstawienie i cierpliwie czekać. Roboty mu nie brakuje.

Awatar użytkownika
Szaman

Post autor: Szaman »

Panie Zenku! Janowa? Najprawdopodobniej jeszcze bardziej na południe zajrzę!
PS. Warszawę też już zaliczyłem, końcówka XIX i dwudziestolecie, św. Stanisława na Woli i par. Wszystkich Świętych.
Sądzę, po ilości postów, że nie jest Pan początkującym genealogiem, więc dziwi mnie Pańskie zaskoczenie ;)
"Każdy z nas ma przodków.
Nie każdy jednak o nich wie…"

KubaZych

Post autor: KubaZych »

lubgens.eu/viewtopic.php?t=535&postdays=0&postorder=asc&start=0

Nie lepiej byloby pisac wszystko w jednym temacie ?

Piotr r.

Post autor: Piotr r. »

Posty scalono.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziemia Janowska”