Parafie Potok Wielki i Modliborzyce

Moderatorzy: avee, El

norbut

Parafie Potok Wielki i Modliborzyce

Post autor: norbut »

Prośba o pomoc.
Gdzie szukać akt metrykalnych z parafii Potok Wielki i Modliborzyce z przed 1890 roku.
Unikaty znajdują się w parafiach, lecz dostęp do nich jest utrudniony.
Czy ktoś dotarł do tych dokumentów lub wie gdzie mogą znajdować się duplikaty.

Krzysiek
Post autor: Krzysiek »

Wtóropisy nie zachowały się, spłonęły w 1939 w janowskim Sądzie pokoju.
Pozdrawiam Krzysiek

norbut

Post autor: norbut »

Dziękuję. Tego się obawiałem. To znaczy że pozostała chyba tylko przekonująca rozmowa z proboszczami.

Piotr r.

Post autor: Piotr r. »

Jak będziesz rozmawiał przekonująco w Potoku Wielkim to zapytaj czy wszyscy mamy mu głowę zawracać czy zezwoli na sfilmowanie ksiąg co odciąży jego osobę od trosk genealogicznych :)
W Modliborzycach nie musisz się pytać. Wiem co odpowie.

Kristoff

Parafia Modliborzyce

Post autor: Kristoff »

Witam! mam pytanie dotyczące Parafii Modliborzyce. Zauważyłem, że pod linkiem http://regestry.lubgens.eu/viewpage.php ... 052&par=32 już ktoś zaindeksował w/w parafię. Moje pytanie gdzie oprócz tego miejsca http://metryki.genealodzy.pl/ar7-zs0850d można jeszcze znaleźć w internecie skany aktów z Parafii Modliborzyce. Dziękuję za pomoc.

Piotr r.

Post autor: Piotr r. »

Witaj.
Przymknąłem lewe oko bo to Twój pierwszy post w dodatku mnie podpisany. ;-)
RAZ. Jest drobna nieścisłość w tym co piszesz. Wskazujesz na spisy ksiąg "zaindeksowane" w bazie Lubgens gdzie są podpięte skany ze strony http://fotolubgens.lubgens.eu/modlibozyce/... A następnie piszesz o projekcie "Metryki" w PTG co już jest odpowiedzią na Twoje pytanie "gdzie oprócz...".
DWA. Chyba nie wiesz jakie księgi znajdują się w AP i mogą zostać opublikowane. Raczej nie szukałeś odpowiedzi na pytanie gdzie i jakie księgi są osiągalne. Wystarczy sięgnąć po bazę "Pradziad " czy choćby Google.
Sam piszę też o tym na TYM forum choćby w Tutaj lub Tutaj

Przykro mi, że tak jest ale "...w internecie skany aktów z Parafii Modliborzyce" prócz powyższych nie znajdziesz. Przynajmniej na dzień dzisiejszy nie powinieneś znaleźć.

ArturBu

Post autor: ArturBu »

Witam

Czy są gdziekolwiek dostępne metryki urodzeń z parafii Potok Wielki z lat 1815-1819?
W bazie ktoś doszedł do roku 1812 i tu zaczyna się biała plama. Więc albo nie było źródeł albo zabrakło czasu.

Artur Buliński

zenluc

Post autor: zenluc »

ArturBu pisze: czy są gdziekolwiek dostępne metryki ...Artur Buliński
Na parafii...
https://goo.gl/photos/Swu6WUVNHrX9u6Qc7

ArturBu

Witam,

Wracam do tematu ksiąg narodzin z parafii Potok Wielki z lat 1812-1819 gdyż w międzyczasie pojawiły się wpisy z 1816 roku. I nie są to wpisy z księgi Liber Natorum.
To znaczy, że ktoś ma dostęp do tych ksiąg. Poszukuję w szczególności aktu urodzenia Franciszka Bulińskiego ur. Łysaków (parafia Potok Wielki) około 1815 roku.

Poszukuję także aktu urodzenia (z ksiąg stanu cywilnego) jego brata Antoniego urodzonego w sąsiedniej parafii Rzeczyca Ziemiańska. Jest oczywiście wpis Liber Natorum tej parafii ale nie wiele mi on dał. W rejestrze indeksów w/w wpis widnieje w poniższej formie (Czy w AP w Sandomierzu będzie dostępny poniższy akt?):

Bieleński Antoni Rzeczyca Ziemiańska 12 1810 O: Grzegorz Bieleński, M: Kunegunda ze Świdzieńskich

Poszukuję ogólnie informacji na temat pra-pra-pra dziadka Grzegorza Bulińskiego (Bulenskiego). Na razie znalazłem ślady w różnych parafiach - od Matczyna, Gościeradowa do Janowa przez Rzeczycę, Potok Wielki i Modliborzyce.

Artur Buliński

ppl55

Post autor: ppl55 »

Witam
Tutaj akt z Rzeczycy Ziemiańskiej z 1810 r.
Pozdrawiam Piotr

ppl55

Jest jeszcze z urodzeń:
1812 r. Buleńska Julianna Konstancja - tacy sami rodzice.
Pozdrawiam Piotr

ArturBu

Naprawdę bardzo dziękuję.

Julianna Konstancja to ich siostra, jeżeli ma Pan kopię aktu urodzenia (oprócz wpisu w księdze Liber) to będę bardzo wdzięczny.

Artur Buliński

ppl55

to akt z 1812 r.
Pozdrawiam Piotr

ArturBu

Dziękuję bardzo.

Remigiuszk

Post autor: Remigiuszk »

Dzień dobry,

Gdyby ktoś miał dostęp lub wybierał się na probostwo w Potoku Wielkim to bardzo proszę o
skan/zdjęcie aktu ślubu:
Kotyła Wojciech Drewniak Agnieszka Potok Wielki 4 1871

Bez imion rodziców Wojciecha nie mogę powiązać swojego drzewa.

Z góry dziękuję,
Remigiusz Kutyła

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziemia Janowska”