Indeksacja, chciałabym pomóc

Indeksacja ksiąg i sprawy z nią związane. Publikacja danych na naszym portalu.

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
beatadaniluk

Indeksacja, chciałabym pomóc

Post autor: beatadaniluk »

Nie udało mi się przesłać wiadomości do Administratora, więc wklejam ją tutaj

Witam,

Chciałabym pomóc.

W zasadzie na własne potrzeby (poszukiwanie pradziadka unity,który nie spisał się z resztą rodziny) zaczęłam indeksować rok 1905 dla parafii Górki. I wciągnęło mnie całkowicie.

Może moja praca się nie zmarnuje i będę mogła podzielić się wynikami.

Wciągnęło mnie całkowicie,więc chętnie zindeksowałabym roczniki 1905 w zwyż dla Górek i co jest wolne z Chłopkowa, Chotycz (od 1875 w dół,interesuje mnie przede wszystkim okres unicki tych parafii).
Czy istnieją gdzieś akta tych parafii greko-katolickich starsze niż 1811? W szukaj w archiwach nic niestety nie znalazłam.

pozdrawiam
Beata

skorpion75

Post autor: skorpion75 »

Piotr r.

Post autor: Piotr r. »

Odpowiedziałem, Górki (dekanat łosicki) zapisałem "w trakcie".

Polecam innym by rozglądali się po stronach, Portal nasz to wiele zakamarków gdzie kryje się wiele podpowiedzi na różne tematy.

Na przykład, odnośnie indeksacji / sposobu spisywania / wyboru materiału czy choćby co zrobić z gotowym spisem.
Na poziomym pasku prawie u samej góry na stronie głównej bazy widnieje napis: Baza-info - zadaj pytanie a tam cała kolumna poświęcona indeksowaniu do bazy.

Nawet gdy się nie znajdzie podpowiedz można zapytać. Do tej pory nie zostawiłem żadnego pytania bez odpowiedzi.

Jolka

Post autor: Jolka »

=>beatadaniluk,
Witaj Beato, Indeksuje obecnie Chłopków greko-kat (unicki) z SzWA. Też jestem zainteresowana nazwiskiem Daniluk (gniazdo "moich" Daniluków to Mierzwice). Jeśli jesteś zainteresowana wymianą informacji prosze o maila jolka12(at)gmail.com
pozdrawiam
Jola
Jolanta

ODPOWIEDZ

Wróć do „Indeksacja”