Wspólne indeksowanie - par. Janów Lubelski

Indeksacja ksiąg i sprawy z nią związane. Publikacja danych na naszym portalu.

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
Krzysiek

Wspólne indeksowanie - par. Janów Lubelski

Post autor: Krzysiek »

Janów Lubelski, urodzenia 1910-1911 (pełne):
Arkusz
Zdjęcia do podpięcia i poprawek (1910)
Zdjęcia do podpięcia i poprawek (1911)

1912 (linki w większości podpięte):
Arkusz
Zdjęcia do podpięcia i poprawek (część druga)

Zindeksowane dawno temu, ale z różnego rodzaju niewielkimi błędami i bez podpiętych linków do zdjęć.

Wystarczy skopiować i wkleić nazwę zdjęcia, jak już znajdą się na fotolubgens, to uzupełnię link o ścieżkę. Nic trudnego.

Ogólne zasady indeksacji są zbieżne z zasadami panującymi w naszej bazie. W skrócie:
- imiona zapisujemy w postaci współczesnej, po polsku;
- nazwiska zapisujemy w formie współczesnej, chyba, że nie ma pewności co do jej brzmienia (formę archaiczną/błędną zapisujemy w uwagach);
- zamiast zapisywać "syn Jana", "żona Jana", "z Nowaków" stosujemy skróty i zapisy: "O: Jan", "mąż: Jan", "z d. Nowak";
- indeksacja uwag nie jest konieczna, ale mile widziana;
- w przypadku problemów z rozczytaniem stosujemy [?].

Zapraszam do pomocy.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2020, 17:46 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 4 razy.
Pozdrawiam Krzysiek

czestimir

Post autor: czestimir »

Proszę bardzo. Trochę to trwało ale "krawiec kraje jak materiału staje", w tym wypadku czasu. Pozwoliłem sobie uzupełnić lub poprawić też zakresy chronione więc nowy link to
arkusz
Brak jest niestety jednego zdjęcia z aktami 118-123 co akurat bardzo mnie interesuje bo mogą mnie dotyczyć. Jeśli mogę prosić o ten brak to uzupełnię.
Pozdrawiam.

Krzysiek

Dziękuję za zaangażowanie, jeśli zdjęcia nie ma to znaczy, że Świętogen przeoczył tę stronę podczas filmowania ksiąg w AP Sandomierz. Mam natomiast zdjęcie raptularza z tego roku.
Pozdrawiam Krzysiek

czestimir

Uzupełnione. Przodek również się potwierdził, tak więc wszystko z pożytkiem dla każdego :-D Na miarę swoich (skąpe niestety) i Pana możliwości można by uzupełnić kolejny janowski rocznik z tego okresu.

Pozdrawiam

Krzysiek

W przyszłym tygodniu wrzucę kolejny rocznik do uzupełnienia.
A propos aktu 656, tam na pewno jest Miekisza, choć to nazwisko częściej występowało jako Mikina/Miekina (załącznik).

Jeszcze jedna drobna uwaga, w tamtych czasach obowiązywało podwójne datowanie i to ta druga data jest ważniejsza, stąd dzieci z początku księgi rodziły się w 1913, a nie 1912 (prócz trzech pierwszych przypadków).
https://pl.wikipedia.org/wiki/Daty_nowe ... _datowanie

"Dokleję uwagi" i pełne linki, i w niedługim czasie wyślę indeks do Grzegorza. Raz jeszcze dziękuję.
Pozdrawiam Krzysiek

czestimir

Te daty to jak szkolny błąd - oczywista rzecz, a jednak :roll:

Ciekawe czy "Miekisza" mogło przejść w "Mikita" bo z takim się spotkałem na tym terenie.

Krzysiek

Mikita to raczej odrębne nazwisko, choć z drugiej strony oba występują w parafii Kraśnik, skąd pochodził janowski Mikina vel Miekisza (raczej błąd polegający na odczytaniu "n" jako "sz").

Dodałem do uzupełnienia urodzenia z roku 1914, jest ich 201, reszta niestety wciąż w janowskim USC, które ociąga się z przekazaniem ksiąg do Sandomierza.

Dodałem jeszcze pełny zakres 1910-1911.
Pozdrawiam Krzysiek

Krzysiek

Rocznik 1913 trafił już do bazy, zapraszam do linkowania roczników 1910-1912 oraz 1914.
Pozdrawiam Krzysiek

czestimir

1914 uzupełniony.

Krzysiek

Dziękuję za uczestnictwo, indeksy przesłane do bazy. Pozostały lata 1910-1912.
Pozdrawiam Krzysiek

Krzysiek

Re: Wspólne indeksowanie - par. Janów Lubelski

Projekt wciąż aktualny, pozostały trzy roczniki do dokończenia. To dobry sposób na jesienną nudę ;)
Pozdrawiam Krzysiek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Indeksacja”