Indeksacja - jak poprawnie zapisać dane

Indeksacja ksiąg i sprawy z nią związane. Publikacja danych na naszym portalu.

Moderatorzy: avee, El

ODPOWIEDZ
Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

Dziękuję :)
Pozdrawiam Krzysiek

300sl
Re: Indeksacja - jak poprawnie zapisać dane

Post autor: 300sl »

Dzień dobry.
Wyłapywałem ostatnio różne błędy w bazie i zauważyłem zapis nazwiska żony w formie "z Kowalskich Nowak", tak jak w załączniku poniżej. Zastanawiam się czy taki zapis ma sens. Forma mianownikowa nazwiska jest na końcu co prawie wyklucza odnalezienie szukanej osoby dla kogoś niedoświadczonego. Wydaje mi się, że lepiej jest zapisać nazwisko w formie "Nowak z d. Kowalska". Korekta tego co zostało spisane jest raczej nierealna bo takich rekordów jest niespełna tysiąc, ale ewentualnie można ograniczyć następne tego typu rekordy.
Chyba, że się mylę.
Pozdrawiam.
300sl
Załączniki
1.jpg
1.jpg (421.82 KiB) Przejrzano 353 razy

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

300sl pisze:
02 lip 2020, 19:58
ale ewentualnie można ograniczyć następne tego typu rekordy.
Problem nieistniejący. Od 5 lat takie indeksy nie mają prawa znaleźć się w bazie.
Pozdrawiam Grzegorz

Awatar użytkownika
MireQ

Post autor: MireQ »

Zgłaszałem problem kilka dni wcześniej w Uwagach do funkcjonowania, ale brak reakcji.
W tym miejscu bez zalogowania się nie widać załączonego pliku...
Pozdrawiam: MireQ

Parafie: Chodel, Chotcza, Karczmiska, Kazimierz Dolny, Końskowola, Opole Lubelskie, Piotrawin, Wąwolnica, Wilków.
Odpowiadam tylko na majle, na PW NIE

Awatar użytkownika
Greg

MireQ pisze:
05 lip 2020, 09:25
Zgłaszałem problem kilka dni wcześniej w Uwagach do funkcjonowania, ale brak reakcji.
Sorry ale to jest Twój problem, możesz się zalogować. Nie widzę potrzeby by gość we wszystkich miejscach musiał widzieć wszystko. Chce mieć dostęp to wystarczy się zarejestrować. Czy do FS też wysyłasz takie uwagi, że jest problem bo musisz się zalogować by mieć dostęp ?
Pozdrawiam Grzegorz

Awatar użytkownika
MireQ

Post autor: MireQ »

Greg pisze:
05 lip 2020, 19:08
MireQ pisze:
05 lip 2020, 09:25
Sorry ale to jest Twój problem, możesz się zalogować. Nie widzę potrzeby by gość we wszystkich miejscach musiał widzieć wszystko. Chce mieć dostęp to wystarczy się zarejestrować. Czy do FS też wysyłasz takie uwagi, że jest problem bo musisz się zalogować by mieć dostęp ?
Odpowiadam po kolei...
- nie, to nie jest tylko mój problem... wprowadziłeś tutaj taką atmosferę, że ludzie się ciebie boją...
- ja mogę się zalogować i zobaczyć foto, ale gość który nie ma konta - nie, jak ma stwierdzić, że to jest fajne forum, jeśli nie widzi...
- czyli to ty decydujesz, co może widzieć gość - a czego nie może widzieć? Skąd ja to znam?
- FS - Tak, przez dwa lata z nimi walczyłem i walczę do dzisiaj. To ja wywalczyłem, że przy rejsestracji nowego konta nie trzeba podawać numeru telefonu. To ja wywalczyłem cywilne metryki Kazimierza Dolnego, Kamionki i Karczmisk on line. Mam wymieniać dalej?
A tak na marginesie dziękuję za zmianę dostępu tutaj bez koniecznoćci logowania.
Pozdrawiam: MireQ

Parafie: Chodel, Chotcza, Karczmiska, Kazimierz Dolny, Końskowola, Opole Lubelskie, Piotrawin, Wąwolnica, Wilków.
Odpowiadam tylko na majle, na PW NIE

Awatar użytkownika
Greg

" Indeksacja - jak poprawnie zapisać dane" - jaki ma związek polemika którą rozpocząłeś z tym tematem ? Założyłeś ukierunkowany topic więc dlaczego z niego nie korzystasz ? Masz techniczny problem z forum - jest dostępny wątek kierunkowy jak wyżej, PW do mnie, e-mail do mnie, e-mail portalowy, chat. Do reszty się nie odnoszę bo szkoda czasu pisać o pierdołach. Zakończyłem dyskusję w tym miejscu.
Pozdrawiam Grzegorz

Karolina Żołopa

Post autor: Karolina Żołopa »

Drodzy państwo, początkująca indeksatorka bez znajomości rosyjskiego prosi o pomoc :)

https://fotolubgens.lubgens.eu/picture. ... tegory/696

Śluby, Potok Wielki, akt nr 39. Czy nazwiska państwa młodych to Jan Kulasza i Antonina Łukaska? Akt wygląda dla mnie trochę nietypowo i mam problem z wyłapaniem nazwisk.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Karolina Żołopa

El

Post autor: El »

Karolina Żołopa pisze:
18 lip 2020, 19:44
Czy nazwiska państwa młodych to Jan Kulasza i Antonina Łukaska?
Tak: Stawiło się małżeństwo Jan Kulasza i Antonina z Łukaskich z dokumentem z lubelskiego sądu okręgowego aby wnieść poprawki w akcie ich małżeństwa i akcie ur. ich córki:
akt małż. z 24.V/5.VI.1881 r., nr 44 - "Antoniną Łukasiewiczówną" → "Antoniną Łukaską"
akt ur. z 3/15.IV.1889 r., nr 121 - "dziecię płci męskiej" i "nadane zostało imię Józef" → "dziecię płci żeńskiej" i "nadane zostało imię Józefa".
Pozdrawiam.
Wiele zapomniałam. Przeminęło z wiatrem.

Karolina Żołopa

Bardzo dziękuję! Skoro ten akt wnosi tylko poprawki do już istniejących, to w arkuszu indeksacyjnym pominę go i po numerze 38 wprowadzę nr 40, takie rozwiązanie jest chyba najwłaściwsze.

Pozdrawiam,
Karolina

El

Post autor: El »

Nie, nie pomijaj - poszukujący zapewne będzie tym wpisem zainteresowany.
Wpisałabym dane ww. małż. w indeksie, a w uwagach wpisałabym: małż. 1881
Pozdrawiam.
Wiele zapomniałam. Przeminęło z wiatrem.

Karolina Żołopa

El pisze:
19 lip 2020, 12:39
Wpisałabym dane ww. małż. w indeksie, a w uwagach wpisałabym: małż. 1881
Racja, to jest lepszy pomysł. Tak właśnie zrobię.

Pozdrawiam,
Karolina

ODPOWIEDZ

Wróć do „Indeksacja”