Spotkanie z Jeanem Huysmansem.

Moderator: avee

ODPOWIEDZ
Piotr r.

Spotkanie z Jeanem Huysmansem.

Post autor: Piotr r. »

Dziś, tj. 22 listopada w samo południe, odbyło się spotkanie z przedstawicielem FamilySearch na Europę – Jeanem Huysmansem. Uczestniczyłem w nim ze strony grupy „Lubelskie Korzenie”. Ze strony grupy Lubelskie Towarzystwo Genealogiczne uczestniczył w spotkaniu Krzysztof Kurys, który został mianowany administratorem projektu ze strony Lubelskiego TG. Rozmawialiśmy o problemach i potrzebnych działaniach w polskich projektach.

A oto wnioski jakie przewijały się w rozmowach.:
zestawienie z 18 listopada 2011 roku
-Projekt: Polska, Diecezja Lublin - Księgi Metrykalne, 1864 - 1948 [Część 2] został spisany w stu procentach. Zostało przeprowadzić arbitraż, który jest zakończony w 45,51% *
-Projekt: Polska, Diecezja Lublin - Księgi Metrykalne, 1864 - 1948 [Część 4] z 19 963 zdjęć, w ciągu 21 dni spisano i sprawdzono 303 zdjęcia co stanowi 1,52%*
-Projekt: Polska, Diecezja Lublin - Księgi Metrykalne, 1864 - 1948 [Część 3] z 2628 zdjęć, w ciągu 21 dni spisano i sprawdzono 18 zdjęć co stanowi 0,68%*
-Projekt: Polska, księgi metrykalne - Diecezja Radom, 1654 - 1946 [Część 2] został zakończony spis, arbitraż zakończony w 21,63%*
-Będę otrzymywał i publikował takie zestawienia każdego pierwszego dnia miesiąca.

Audyt.
Wykonujemy audyt polegający na sprawdzeniu zawartości spisu z podpiętymi zdjęciami. Po zakończeniu tej pracy i zdaniu sprawozdania do FSI w ciągu dwóch- trzech tygodni będą opublikowane wyniki z części pierwszej projektu Diecezji Lublin i projektu radomskiego. Przewiduje się, że w połowie grudnia będą dostępne wyniki z dostępem do oryginalnego aktu. Przeprowadzenie audytu nie oznacza, że po udostępnieniu spisu nie będzie można już nanieść poprawek. Wszystkim zależy na poprawności spisów a audyt jest wyrywkowy. Publikacja kolejnych zakończonych projektów będzie następować szybciej. Wiąże się to oczywiście z pilotażowym projektem. Nowym zarówno dla nas jak i dla FamilySearch. Chcemy wyeliminować jak najwięcej błędów przed pokazaniem wyników naszej pracy.

Praca w programie FSI.
Przypomniałem o skasowaniu zbędnego wiersza „data zdarzenia”.
Rozmawialiśmy o problemach jakie sprawia zapisywanie imion w spisach. Dla wyszukiwarki nie ma większego znaczenia jakie imię zapiszemy i dla ułatwienia (uproszczenia) można przyjąć zasadę zapisywania imion w formie współczesnej.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Piotr r., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dpawlak

Re: Spotkanie z Jeanem Huysmansem.

Post autor: dpawlak »

Reszka Piotr pisze: -Projekt: Polska, Diecezja Lublin - Księgi Metrykalne, 1864 - 1948 [Część 4] z 19 963 zdjęć, w ciągu 21 dni spisano i sprawdzono 303 zdjęcia co stanowi 1,52%*
303 ?
Czyli wychodzi, że 60% moje. :shock: Tyle, że od tygodnia mam 3-tygodniowa przerwę, remont mieszkania i komputer zwinięty w kłębek w szafie stoi. Tak więc kibucuję zespołowi i mam nadzieję wrócić za dwa tygodnie ze zdwojoną siłą.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

Piotr r.

Post autor: Piotr r. »

Darku :) zdjęcia ! na których jest ileś tam rekordów ... ;-)

Byłeś przez jakiś czas w pierwszej trójce najaktywniejszych ;-)
Czarek Cię wyprzedził, który jest za Romanem i Alicją - najwyżej na liście. :) Mam nadzieję, że po remoncie mieszkania "dasz im popalić" :mrgreen:
Wszystkim dziękuję za Wasze zaangażowanie !!
Jak do tej pory nie ma osoby w grupie, która nie była by aktywna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje bieżące”