Założenie grupy wolontariuszy

Moderator: avee

ODPOWIEDZ
Piotr r.

Założenie grupy wolontariuszy

Post autor: Piotr r. »

[center]Obrazek[/center]
Mając na celu dobro Lubelskiej genealogii grupa niezależnych genealogów postanowiła stworzyć oddzielną grupę wolontariuszy w projekcie dotyczącym Diecezji Lubelskiej.
5 lipca br. odbyło się w Lublinie spotkanie założycielskie grupy „Lubelskie Korzenie” z Jeanem Huysmansem – przedstawicielem FamilySearch Indexing na Europę. Na spotkaniu tym ustaliliśmy, że wybrani przez wolontariuszy administratorzy grupy - Piotr Reszka i Grzegorz Kociubowski będą reprezentować wolontariuszy w sprawach projektu.

Do grupy została przydzielona część projektu z Diecezji Lubelskiej. Tym samym objęliśmy patronat nad projektem Polska, Diecezja Lublin-Księgi Metrykalne, 1864-1948 [Część 4] spisywanym parafiami w porządku alfabetycznym. Pełną listę ksiąg do opracowania publikujemy na stronie pomocy: http://pomoce.lubgens.eu/articles.php?article_id=52 O postępach prac – obecnie opracowywanych parafiach, będziemy informować na bieżąco.
Mamy nadzieję, że rozrzut parafii sprawi, iż każdy znajdzie w tym projekcie coś ciekawego dla siebie i własnych badań.

Administratorzy grupy "Lubelskie Korzenie"

Awatar użytkownika
ksieski2st

Post autor: ksieski2st »

Piotrze.
Uczestniczę aktywnie w "starym" projekcie Lublin (nie chwaląc się mam ponad 6000 total names indexed).
Czy do grupy wolontariuszy Lubelskich korzeni trzeba się jakoś szczególnie zgłosić/zapisać?
Czy uważasz, że faktycznie może zniknąć projekt Lublin "pod patronatem" LTG?
I co wtedy z dostępem do zindeksowanych przez nas skanów???
Pozdrawiam
Stach Księski, syn Norberta, wnuk Kazimierza, prawnuk Aleksandra, 2xpra Konstantego, 3xpra Łukasza, 4xpra Adama
----------------------------------------------
Poszukuję: Księski, Księzki, Xięski, Chyła, Pyda, Kawka, Ambrożewicz, Popiołek

Piotr r.

Dopiero w piątek wieczorem zaczęliśmy prace. W innym miejscu pisałem, że w chwili obecnej tylko członkowie grupy mają projekt na liście do pobrania w programie FSI. Tak samo było na początku "Projektu Lublin" gdy wzywałem chętnych do podawania user name. Będę interweniował po święcie, by to zmienić gdyż szanujemy wolę wolontariuszy do jakiej grupy chcą przynależeć.
Co do "patronatu LTG" - Zeszliśmy z tego tematu, żeby nie psuć atmosfery...
Jedno powiem.
Patronat nad projektem nie wiąże się w żaden sposób z publikacją skanów.
Właścicielem projektu jest FamilySearch Indexing i to oni będą publikować skany czy spisy.
My również mamy otrzymać opracowania do bazy indeksów.
FSI ma własne projekty - bez "patronatu". Udostępnia też projekty grupom lub stowarzyszeniom tzw. "projekty partnerskie", które mają dbać o poprawność spisów i opiekują się wolontariuszami oraz projektem od strony merytorycznej. Także - spokojnie. :)

ksieski2st

Post autor: ksieski2st »

Reszka Piotr pisze: W innym miejscu pisałem, że w chwili obecnej tylko członkowie grupy mają projekt na liście do pobrania w programie FSI. Tak samo było na początku "Projektu Lublin" gdy wzywałem chętnych do podawania user name. Będę interweniował po święcie, by to zmienić gdyż szanujemy wolę wolontariuszy do jakiej grupy chcą przynależeć.
Czyli czekać...
Czy "jakoś się zapisać" do grupy (i jak?)?

Piotr r.

Podajesz swoje user name a ja czy Grzegorz dopisuję Cię do grupy "Lubelskie Korzenie"

Awatar użytkownika
dpawlak

Post autor: dpawlak »

ksieski2st pisze: Czy do grupy wolontariuszy Lubelskich korzeni trzeba się jakoś szczególnie zgłosić/zapisać?
Odpowiem słowami Piotra:
viewtopic.php?t=170
Aby robić część 2 (projekt lubelszczyzna) nie musisz należeć do LTG - projekt jest otwarty. Z częścią 4 jest tak jak na początku z PL - projekt dostępny jedynie dla członków grupy.
Część osób z grupy LK nadal indeksuje PL albo wręcz Radom.
Czy uważasz, że faktycznie może zniknąć projekt Lublin "pod patronatem" LTG?
Może zniknąć nazwa Projekt Lublin/Lubelszczyzna oraz patronat LTG.
Sam projekt nie zniknie. Jak znam życie, po rezygnacji LTG zostaniemy poproszeni o dokończenie części rozpoczętych przez LTG (część 2 i 3). Chodzi głównie o arbitraż.
Tak więc nie fetyszyzował bym nazw ale zwracał uwagę na to czy sprawy idą do przodu, czy nie.
po za tym polecam wątek viewtopic.php?p=624#624
I co wtedy z dostępem do zindeksowanych przez nas skanów???
Hmmm. LTG zagwarantowało jakiś dostęp do skanów na swoich stronach? Jeśli tak, to dla mnie nowość. Z tego co pamiętam skany mają być w przeglądarce FS, o ile rzeczywiście kościół wyraził na to zgodę. Na takiej Słowacji są w FS dostępne wszystkie skany jeszcze bez indeksacji, tylko w Polsce jest ciągle państwo w państwie. Tematu nie będę rozwijał, bo mógłbym urazić czyjeś "uczucia chrześcijańskie", a to nadal w RP karalne.
Darek
Syn Stanisława, wnuk Józefa, prawnuk Antoniego, praprawnuk Ignacego, 3xprawnuk Błażeja, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, syna ?, potomków Stanisława? niestety metryki niedostępne :-(

Piotr r.

Dziękujemy!!

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje podstawowe”