Pół roku działania portalu

Tematy i posty, które straciły na znaczeniu

Moderator: avee

ODPOWIEDZ
Piotr r.
Posty: 1221
Rejestracja: 24 kwie 2011, 19:17

Pół roku działania portalu

Post autor: Piotr r. »

Minął kolejny, szósty miesiąc, odkąd rozpoczęliśmy naszą działalność w sposób zorganizowany.
Mamy nadzieję , że spełniamy pokładane w nas nadzieje i każdy odwiedzający nasz portal czuje się tutaj jak u siebie.
Każdy jest dla nas ważny i każdy może wnieść swoją cegiełkę w to miejsce. Wiadomo, że co człowiek to pomysł. Staramy się wspólnie zrealizować to co jest możliwe do wykonania.
Jesteśmy otwarci na propozycje i sugestie, zachęcamy do udziału w realizacji wszystkich projektów w miarę swojego czasu i możliwości.

W ciągu sześciu miesięcy wzbogaciliśmy bazę indeksów Lubelszczyzny o parafie, z których do tej pory nie było żadnych spisanych indeksów. Zbieramy źródła do spisania kolejnych indeksów z parafii na terenie Lubelszczyzny. Część tych materiałów udostępniamy do badań on-line. Robimy zdjęcia na cmentarzach, publikując je w dziale „ Idąc cmentarną aleją” .
Wspomnieć należy także o artykułach, pomocach genealogicznych czy choćby schematyzmie. Nie chcemy spocząć na laurach, wciąż pracujemy, aby każdy mógł znaleźć potrzebne informacje i pomoc. W tym celu nawiązujemy współpracę z ludźmi, którzy mają dostęp do ksiąg metrykalnych, z ograniczonym dostępem.
Mamy w tym miejscu prośbę do osób, które chciałyby mieć swój udział w tworzeniu naszego portalu poprzez publikację własnych prac. Potrzeby są ogromne. Najczęściej praca ta polega na spisaniu zawartości zdjęć do tabeli. Poza tym spisujemy także dane z nagrobków i pomników. Każdy genealog posiada jakieś materiały zdobyte podczas swych badań, wizyt w Archiwum Państwowym i parafialnym lub zdjęcia z cmentarzy. Zestawienia dotyczące miejsc i osób, opublikowane w przejrzysty sposób mogą pomóc innym, a na tym najbardziej nam zależy. Nie trzeba do tego kończyć studiów historycznych czy informatycznych. Wystarczy przesłać do administratorów serwisu materiał do opracowania, a my zajmiemy się jego opracowaniem i publikacją na portalu.

Cieszymy się, że pomimo, iż działamy od niedawna - ochotników do współpracy przybywa. Odbieramy listy z Europy, a nawet z USA. Przybywa także osób zarejestrowanych, które stale korzystają z naszego portalu i forum.

W najbliższym czasie planujemy wprowadzenie wielu nowości i niespodzianek, o szczegółach będziemy informować na bieżąco. Uczestniczymy w filmowaniu ksiąg w AP Sandomierz z Panem Leszkiem Ćwiklińskim. Dzięki tej współpracy ze Świętokrzyskim Towarzystwem Genealogicznym publikujemy sfilmowane akta z Województwa Lubelskiego (części dawnego tarnobrzeskiego). Uzyskaliśmy zasoby AP Sandomierz z parafii: Annopol, Blinów, Batorz, Borów, Księżomierz, Janów Lubelski, Potok Wielki, Rzeczyca Ziemiańska i inne. W miarę opracowywania tych zasobów będą się one pojawiać w regestrach. Mamy też dostęp do ksiąg z parafii sąsiednich, nie leżących już w naszym województwie.
Czekamy także na opracowanie pozostałych części schematyzmu z 1870 roku. Otrzymujemy informacje, że to jest cenny pomysł i wykonanie.
Oczywiście trwa i trwać będzie publikacja spisywanych indeksów ksiąg metrykalnych bez których trudno się obyć zwykłemu badaczowi.

Wszystkim, którzy przyczyniają się do rozbudowy i popularyzacji naszego portalu, administratorzy i wszyscy, którzy już skorzystali z Waszej pracy – serdecznie dziękują. Prosimy jednocześnie o pozostanie z nami i dalsze działanie w celu popularyzacji genealogii i historii Lubelszczyzny.

Administratorzy portalu "Lubelskie Korzenie"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum ”