UWAGA !!!!
W związku z zamknięciem przez NAC w dniu 31 maja 2021 szukajwarchiwach.pl linki prowadzące do aktów w starym serwisie przestaną działać.
Od dnia 12 kwietnia 2021 nie będziemy dodawać do bazy linków prowadzących do szukajwarchiwach.pl.
Prosimy stosować do indeksów te z szukajwarchiwach.gov.pl. Najlepiej by były to linki do do całej jednostki z "rocznika".
Jednocześnie poczynimy kroki w kierunku konwersji starych linków do ich nowej wersji. Nie będzie to idealne rozwiązanie, ale lepsze jakieś linki niż żadne.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NA GORĄCO - LINK DO ZORGANIZOWANEJ ZBIÓRKI NA ZAKUP WŁASNEGO SPRZĘTU DO DIGITALIZACJI https://zrzutka.pl/d2kswh

Poszukuję aktu ślubu Filipa Muszyńskiego z Teresą Kołek

Na tym forum poruszamy tematy dotyczące tylko naszego regionu

Moderatorzy: avee, MarcinR

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jarek Przypis
Kontakt:

Poszukuję aktu ślubu Filipa Muszyńskiego z Teresą Kołek

Post autor: Jarek Przypis »

Witam
Poszukuję aktu małżeństwa Filipa Muszyńskiego z Teresą Kołek. Wg. bazy regestrów, ślub odbył się w Wilkołazie w 1820 r. Czy ktoś z Państwa może ma do niego dostęp? Jest to dla mnie ważne ponieważ być może jest to rodzina mojego prapraprapradziadka.

Pozdrawiam
Jarek Przypis
syn Teresy, wnuk Zofii, prawnuk Ignacego, praprawnuk Ludwika, prapraprawnuk Franciszki, 4x prawnuk Jana, 5x prawnuk Magdaleny, 6x prawnuk Macieja Mateusza, 7x prawnuk Wojciecha , 8x prawnuk Adama, 9x prawnuk Stanisława, 10x prawnuk Grzegorza

Awatar użytkownika
Krzysztof_Wasyluk

Re: Poszukuję aktu ślubu Filipa Muszyńskiego z Teresą Kołek

Post autor: Krzysztof_Wasyluk »

A Twój 4*pradziadek to? Ponieważ Filip to brat Jakuba będącego moim 2*pradziadkiem, to chciałbym coś poznać o potencjalnych krewnych.
Pozdrawiam
Krzysztof Wasyluk

Awatar użytkownika
Jarek Przypis
Kontakt:

Mój prapraprapradziadek nazywa się Florian Moszczyński. Aczkolwiek możliwe też że jego nazwisko to Muszyński. Jego matka zmarła w tej samej miejscowości co Filip - w Dobryniu koło Malowej Góry.
syn Teresy, wnuk Zofii, prawnuk Ignacego, praprawnuk Ludwika, prapraprawnuk Franciszki, 4x prawnuk Jana, 5x prawnuk Magdaleny, 6x prawnuk Macieja Mateusza, 7x prawnuk Wojciecha , 8x prawnuk Adama, 9x prawnuk Stanisława, 10x prawnuk Grzegorza

Awatar użytkownika
Krzysztof_Wasyluk

Post autor: Krzysztof_Wasyluk »

Podaj mi na pw swój adres mailowy, to wyślę Tobie ten akt małżeństwa, plus akt urodzenia Teresy Kołek. Tyle, że tam informacji niewiele, bo są to akty trydenckie (po łacinie). Ale tego Floriana muszę sprawdzić. Malową Górę indeksowałem w całości do 1910, ale to było kilka lat temu, teraz indeksuję nowsze. Ta matka Floriana to też może być ciekawostka. Mój Jakub był chrzczony w Dębicy. Jego rodzice to Jerzy Muszyński i Franciszka Skrzydłowska, ale tylko w aktach Jakuba są podawani rodzice i to jest wszystko co o nich wiadomo mi. Przed Filipem żenił się Jan Muszyński (brat). Tyle, że tego wszystkiego rozwikłać tam nie sposób.
Pozdrawiam
Krzysztof Wasyluk

Awatar użytkownika
Jarek Przypis
Kontakt:

Mój e-mail to: janga2050[X]gmail.com
Moderator informuje :
Edytowałam adres E-mail, odradzam podawanie go na Forum
- El

Awatar użytkownika
Jarek Przypis
Kontakt:

Matką mojego Floriana była Marianna Moszczyńska zd. Żmudzka. W akcie zgonu określona jest jako ekonomowa, co się zgadza bo jej mąż był ekonomem. Zmarła w Dobryniu k. Malowej Góry.

Awatar użytkownika
Jarek Przypis
Kontakt:

Florian miał się urodzić w Piaskach k. Lublina w 1802 roku (około). Po śmierci swojej pierwszej żony, a mojej praprapraprababki, Antoniny Rzączyńskiej, poślubił młodszą o kilkanaście lat, Józefę Zygalską, z którą wyemigrował aż na Wołyń, gdzie urodził się im syn, Józef Marian. O dalszych losach nic nie wiadomo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Genealogia - tylko Lubelszczyzna”