Nazwiska w moim drzewie

Dział stworzony dla osób, których badania genealogiczne prowadzą na Lubelszczyznę i potrzebują pomocy lokalnych genealogów.

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

Awatar użytkownika
ksieski2st

Post autor: ksieski2st »

Edmund pisze:... Moi Stępniowie wywodzą się z okolic Rzeczycy Księżej. ...
Witam,
Właśnie indeksuję w FSI (Lublin cz. 4) akty z Kraśnika (poprzednio lata 1888-89,obecnie rok 1868) i występuje tam nazwisko Stępień, a Rzeczyca Księża podlegała pod Kraśnik. Może zacznij indeksować i trafisz na "swoich"!
Pozdrawiam
Stach Księski, syn Norberta, wnuk Kazimierza, prawnuk Aleksandra, 2xpra Konstantego, 3xpra Łukasza, 4xpra Adama
----------------------------------------------
Poszukuję: Księski, Księzki, Xięski, Chyła, Pyda, Kawka, Ambrożewicz, Popiołek

Łukasz

Post autor: Łukasz »

Aneto nazwisko Plesz pojawia sie w moim drzewie po przez mlzenstwo Marianny Nozka z Ignacym Plesz okolo roku 1865 z tego malzenstwa rodza sie dzieci w latach 1872-1887 ale nie znalazlem wsrod nich Lukasza ktory mogl by wystepowac w twoim drzewie nie wykluczam ze to jest moje przeoczenie ale pewnie "twoj" Lukasz moze pochodzic z innej lini Pleszow jak cos wiecej znajde to napisze. W moim drzewie nazwisko Olech wydrepuje tyko w parafii Czestoborowice i Gorkow.
Pozdrawiam Łukasz

monika.w

Re: Nazwiska w moim drzewie

Post autor: monika.w »

Witam

W moim drzewie występuje nazwisko Wiącek z parafii Częstoborowice. Mógłbyś podać więcej informacji o tym nazwisku?

pozdrawiam
Monika

Łukasz

Moniko moj najstarszy przodek o nazwisku Wiącek urodzil sie pod koniec XVIII do czasow wspolczesnych jest kilka pokolen napisz mi prosze jakies mnjej wiecej daty i imione jakie posiadasz w swoim drzewie a postaram sie rozwinac ten temat.
Pozdrawiam Łukasz

monika.w

Wawrzyniec Wiącek

syn Stanisław Wiącek zm. 1943) + żona Petronela z Łysiaków zm. 1928
ich dzieci :
a) Władysław Wiącek + Janina z Bieńków zm. 1948,
b) Wawrzyniec Wiącek + Natalia z Ciepielów,
c) Feliks Wiącek zm. 1966,
d) Bronisława Wiącek zm. 1989,
e) Antoni Wiącek + Katarzyna,
f) Józef Wiącek,
g) Jan Wiącek zm. 1980+ Helena zm. 1989,
h) Michalina z Wiącków zm. 1971+ Józef Rybak zm. 1943
Pozdrawiam
Monika Wojtowska

Łukasz

Jesli "Twoj" Wawrzyniec Wiącek zyl w latach 1823-1898 to mamy wspolnego przodka :-) niestety Stanislawa i jego linii nie mam opracowanej. Teraz jest kwestia ustalenia jakich mial dokladnie rodzicow Stanislaw i kiedy sie urodzil. Jak to bedziesz wiedziec to moge sie podzielic opracowaniem wczesniejszych pokolen wraz z liniami bocznymi ridziny Wiącek.
Pozdrawiam Łukasz

monika.w

Z moich poszukiwań wychodzi, że prawdopodobnie Wawrzyniec urodził się 1823. Masz zaznaczone w drzewie, że miał syna Stanisława?
Pozdrawiam
Monika Wojtowska

Łukasz

To jest niemal pewne ze chodzi nam o teo samego Wawrzynca. Niestety w swoim drzewie niemam jego syna Stanislawa byc moze to moje przeoczenie. Znasz rok urodzena Stanislawa?

monika.w

mam tylko datę śmierci Stanisław Wiącka - 8.03.1943 pochowany w Częstoborowicach. Niestety nie mogę znaleźć daty urodzenia. A masz może dane żony Wawrzyńca?
Pozdrawiam
Monika Wojtowska

Łukasz

Z tego co udalo mi sie ustalic to mial trzy zony Zofie Sokól 1826-1846 Marianne Ciepiel oraz Petronele Sadowska.

monika.w

jak szukałam to też natrafiłam na te żony, tylko teraz nie mogą połączyć tego Stanisława z odpowiednimi rodzicami. Nie mogę znaleźć aktu urodzenia.
Pozdrawiam
Monika Wojtowska

Łukasz

Pierwsze dziecko Stanilawa i Petroneli Łysiak rodzi sie w 1884 roku a wiec Stanislaw musial urodzic sie przed 1870 byc moze w innej parafii jego aktu slubu z Petronela tez niema.

monika.w

też mam tak wychodzi, Stanisław zmarł mniej więcej w wieku 80 lat. Tyle moja babcia pamięta. Szkoda, że nie ma aktów.
Pozdrawiam
Monika Wojtowska

monika.w

A mam jeszcze pytanie, masz może w drzewie Stanisława Olecha 1909-22.03.1976. Żona Janina Olech (zd. Rybak), zm. 15.01.1993?
Pozdrawiam
Monika Wojtowska

Łukasz

Wiec matka Stanislawa jest Marianna Ciepiel. Trzeba przejrzec roczniki urodzen byc moze akt urodzenia jest pominiety lub inaczej zapisane nazwisko. Tych osob o nazwisku Olech nie mam w swoim drzewie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam korzeni na Lubelszczyźnie”