UWAGA !!!!
W związku z zamknięciem przez NAC w dniu 31 maja 2021 szukajwarchiwach.pl linki prowadzące do aktów w starym serwisie przestaną działać.
Od dnia 12 kwietnia 2021 nie będziemy dodawać do bazy linków prowadzących do szukajwarchiwach.pl.
Prosimy stosować do indeksów te z szukajwarchiwach.gov.pl. Najlepiej by były to linki do do całej jednostki z "rocznika".
Jednocześnie poczynimy kroki w kierunku konwersji starych linków do ich nowej wersji. Nie będzie to idealne rozwiązanie, ale lepsze jakieś linki niż żadne.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NA GORĄCO - LINK DO ZORGANIZOWANEJ ZBIÓRKI NA ZAKUP WŁASNEGO SPRZĘTU DO DIGITALIZACJI https://zrzutka.pl/d2kswh

Prośba o pomoc w odszukaniu dokumentów dot. Marianny Mróz (zgon Turobin 1868 akt 134)

Dział stworzony dla osób, których badania genealogiczne prowadzą na Lubelszczyznę i potrzebują pomocy lokalnych genealogów.

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

ODPOWIEDZ
AndrzejPytlak
Posty: 60
Rejestracja: 21 sty 2021, 13:10
Płeć:

Prośba o pomoc w odszukaniu dokumentów dot. Marianny Mróz (zgon Turobin 1868 akt 134)

Post autor: AndrzejPytlak »

Dzień dobry,
Proszę o pomoc w odszukaniu dokumentów dot. Marianny Mróz, córki Michała i Zofii oraz żony Jana Mroza, która urodziła się ok. 1836 r. w Deszkowicach, a zmarła w 1868 r. w Guzówce (dane wg aktu zgonu Turobin 1868 akt 134): https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... M-YL?i=329
1. Jakie było nazwisko rodowe Marianny? Ja odczytałem je jako Łyczek. Problem w tym, że takie nazwisko nie występowało w par. Szczebrzeszyn (Deszkowice). Czy Marianna mogła nazywać się inaczej? Czy ktoś wie, który akt dotyczy jej chrztu?
2. Gdzie i kiedy zawarła ona małżeństwo z Janem Mrozem? Długo szukałem aktu ich ślubu (nie tylko w par. Szczebrzeszyn i Turobin), ale bez powodzenia.
Dodam, że według mojego rozeznania Jan Mróz mógł być unitą z Tokar (par. Otrocz). Moim zdaniem nie powinno to jednak wpływać na "namierzalność" jego żony. Ona była najprawdopodobniej łacinniczką, zatem akta jej chrztu i ślubu powinny być namierzalne.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam,
Andrzej

Krzysiek
Posty: 1012
Rejestracja: 21 lut 2012, 22:06
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Re: Prośba o pomoc w odszukaniu dokumentów dot. Marianny Mróz (zgon Turobin 1868 akt 134)

Post autor: Krzysiek »

Akt 181 pasuje. Ona z Deszkowic, imię matki się zgadza. W aktach zgonu często było więcej błędów, fikcyjnych danych niż poprawnych. Warto sprawdzić urodzenia Mrozów z lat 1861-1868 z parafii, gdzie mieszkali, sprawdzić czy nie ma aktu zgonu Marianny Mróz z Chwiejczaków i ustalić inne pomocne poszlaki. Jeśli to ta sama osoba, to urodzona w 1838 r. w Deszkowicach, akt 239.
https://szukajwarchiwach.pl/35/1930/0/2 ... SM_i-Sn1MA
Pozdrawiam Krzysiek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam korzeni na Lubelszczyźnie”