Drąg/Kozioł/Misztal i inne komplikacje-proszę o pomoc

Dział stworzony dla osób, których badania genealogiczne prowadzą na Lubelszczyznę i potrzebują pomocy lokalnych genealogów.

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agniecha
Drąg/Kozioł/Misztal i inne komplikacje-proszę o pomoc

Post autor: Agniecha »

Dzień dobry, witam wszystkich :)

Potrzebuję pomocy życzliwych fachowców w rozwiązaniu zagwozdki rodzinnej.

Moja prababcia, Marianna Drąg z domu Galarda, ur. w Bortatyczach w 1891, poślubiła mojego pradziadka Franciszka Drąga w 1907 w Komarowie. Z Franciszkiem miała 3 dzieci, ostatnie w 1919, po czym kolejnych troje miała z innym mężem, Piotrem Misztalem, zaczynając w 1924, nie jestem pewna co do kolejnych, ale to mało istotne dla sprawy chyba.
Plotki rodzinne (tak muszę je określić, bo nie są to sprawdzone informacje), że między Piotrem Misztalem a Franciszkiem Drągiem, miała jeszcze innego męża o nazwisku Kozioł, Teofil. Tam dzieci żadnych nie było.
Teraz, usiłuję znaleźć i powiążać ze sobą te fakty, ale bez efektu. Jest kilku potencjalnych Piotrów Misztalów urodzonych w odpowiednim czasie (1877, 1880, 1905, ja obstawiałam tego najmłodszego :) ) ale zero Teofilów Kozłów, zero aktów małżeńskich, wypróbowałam wszystkie możliwe kombinacje. Między ostatnim dzieckiem z Franciszkiem (1919) a pierwszym z Piotrem (1924) jest dziura, której nie mogę załatać. Nie znalazłam również, a dobrze by było, zapisów o zgonie Franciszka, ani samej prababci Marianny. Na pewno żyła jeszcze w 1932, bo była na ślubie mojej babci.
Wszystko działo się w parafii Komarów, przynajmniej do momentu urodzenia się jej syna Antoniego Misztala w 1924.

Pomocy? Uprzejmie proszę?

Pozdrawiam
Agnieszka
Pozdrawiam, Agnieszka

---------------------------------------------------------------------------
Poszukiwania: Galarda, Mulawa-Janówka k Komarowa, Bąk-Będków,Sokołów, Wiśniewska-Chełmno, Nieścierowicz,Koleśniak-Brańsk,Świrydy <kwiatek>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam korzeni na Lubelszczyźnie”