Księgi parafii rzymskokatolickiej Krasnystaw sprzed 1810 roku

Dział stworzony dla osób, których badania genealogiczne prowadzą na Lubelszczyznę i potrzebują pomocy lokalnych genealogów.

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

ODPOWIEDZ
rogas86

Księgi parafii rzymskokatolickiej Krasnystaw sprzed 1810 roku

Post autor: rogas86 »

Szanowni Państwo,
odnalazłem dzięki wyszukiwarce regestry indeksy moich przodków mieszkających nieprzerwanie w Krasnymstawie co najmniej od roku 1720 do roku 1929. Niestety skany ksiąg nie zostały dodane do indeksacji tych najwcześniejszych przodków. Skany dostępne na szukajwarchiwach.pl zaczynają się od 1810 roku. Pisałem więc w tej sprawie do Archiwum w Lublinie, ale otrzymałem taką odpowiedź:

Informujemy, że w zespole nr 106/16 - Akta parafii rzymskokatolickiej w Krasnymstawie, nie posiadamy akt metrykalnych z 1774 i 1803 r. W związku z powyższym w sprawie uzyskania kopii lub odpisów metryk wskazanych w korespondencji należy zwrócić się do kancelarii parafialnej Parafii św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie (ul. Piłsudskiego 3, 22-300 Krasnystaw).

Pisałem do wskazanej parafii, ale niestety bez skutku. Skoro jednak nazwiska te są zindeksowane w bazie Regestry, to może ktoś z Państwa ma dostęp lub zdjęcia tych ksiąg, lub wie gdzie i jak do nich dotrzeć. Będę niezmiernie zobowiązany za pomoc!

Z wyrazami szacunku
Grzegorz Rogowski

Awatar użytkownika
Greg

Re: Księgi parafii rzymskokatolickiej Krasnystaw sprzed 1810 roku

Post autor: Greg »

To co przekazało AP to częściowa prawda. Posiadają to co w tym linku https://pomoce.lubgens.eu/articles.php?article_id=150 na mikrofilmach wykonanych przez mormonów jako depozyt kurii biskupiej w Lublinie. Nie mogą wykonywać z nich kopii i przesyłać do osób zainteresowanych. Mikrofilmy można obejrzeć w czytelni AP Lublin.
Pozdrawiam Grzegorz

rogas86

Re: Księgi parafii rzymskokatolickiej Krasnystaw sprzed 1810 roku

Post autor: rogas86 »

Dziękuję uprzejmie za podpowiedź! Bardzo ułatwi mi to poszukiwania. W takim razie czas na wycieczkę do Lublina.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam korzeni na Lubelszczyźnie”