Wejchert, Wichert - Puławy XVIII wiek

Dział stworzony dla osób, których badania genealogiczne prowadzą na Lubelszczyznę i potrzebują pomocy lokalnych genealogów.

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

ODPOWIEDZ
Janusz Andrasz
Posty: 45
Rejestracja: 17 mar 2019, 16:45

Wejchert, Wichert - Puławy XVIII wiek

Post autor: Janusz Andrasz »

Myślałem, że nie znajdę już niczego odnośnie mojej rodziny w puławskich metrykach. "przekopałem" je wzdłuż i wszerz, poszukując informacji na temat moich Watsonów i v. Essenów, mieszkających tam w XVIII wieku. Okazało się jednak, że odnalazłem jeszcze jeden ślad i w związku z nim mam do Was zapytanie. Osobą, którą poszukuję a właściwie nazwiskiem, jest Wejchert. Okazało się bowiem, że siostrę mojej 7x prababki, Marianny v. Essen, poślubił w roku 1768 w Puławach Ludwik Wejchert, kapitan jakiejś formacji (zapewne prywatnego wojska Czartoryskich).
Usiłowałem odnaleźć jakieś informacje o Wejchertach z Puław, ale coś słabo mi idzie :)
Mignęła mi gdzieś notka o sędzi pokoju - Henryku Wejchercie, ale również na jego temat nic oprócz tej jednej informacji nie potrafię odnaleźć.
Sytuację komplikuje to, że chyba nazwisko Wejchert pisane było też jako Wichert.

Tutaj jest link do metryki ślubu Ludwika Wejcherta i Marianny Doroty Viebing (to nazwisko ma też kilka wariacji - Wiebing, Fibing itd.), które była siostrzenicą wspomnianej już przeze mnie mojej pra...babki, Marianny v. Essen i siostrą Anny Krystyny v. Essen, żony Christiana Viebinga: http://ksiegimetrykalne.pl/viewer/#pula ... 5_0026.jpg

A tutaj chyba metryka chrztu dziecka Ludwika (już Wichert) i Marianny Doroty: http://ksiegimetrykalne.pl/viewer/#pula ... 5_0119.jpg

Czy ktoś z Was natknął się może na nazwiska Wejchert, Wichert w XVIII wieku w Puławach?

Janusz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam korzeni na Lubelszczyźnie”