Szukam Akt małżeństwa 2/1886 Parafia Kurzyna

Dział stworzony dla osób, których badania genealogiczne prowadzą na Lubelszczyznę i potrzebują pomocy lokalnych genealogów.

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

ODPOWIEDZ
zbyniek

Szukam Akt małżeństwa 2/1886 Parafia Kurzyna

Post autor: zbyniek »

Witam. Nie wiem czy w odpowiednim dziale umieściłem post, jeżeli nie to proszę o umieszczenie w odpowiednim a za problem przepraszam ;)

Poszukuję skanu aktu małżeństwa moich pradzadków
nr 2/1886 z parafi Kurzyna. Jan Biały i Maria Prucnal
Akt widnieje w spisie jednak nie ma skanu. Proszę o poradę w jaki sposób można takowy uzyskać.

Krzysiek
Re: Szukam Akt małżeństwa 2/1886 Parafia Kurzyna

Post autor: Krzysiek »

zbyniek pisze:
04 lip 2020, 13:50
Witam. Nie wiem czy w odpowiednim dziale umieściłem post, jeżeli nie to proszę o umieszczenie w odpowiednim a za problem przepraszam ;)

Poszukuję skanu aktu małżeństwa moich pradzadków
nr 2/1886 z parafi Kurzyna. Jan Biały i Maria Prucnal
Akt widnieje w spisie jednak nie ma skanu. Proszę o poradę w jaki sposób można takowy uzyskać.
Jeśli szukasz aktu, to jedynie AD Przemyśl pozostaje.
Jeśli interesują Cię dane z aktu, to:
9 lutego 1886 r. Kurzyna
Jan Biały, O: Maciej, M: Maria(nna) Cisek, zam. Majdan Golczański, ur. Rakszawa, 24 lata
Maria(nna) Prucnal, O: Jan, M: Agnieszka Bieniek (możliwa forma Bieńko), zam. MG, ur. Trzeboś, 18 lat
numery domów młodych "(170/185)" - ciężko stwierdzić, który jest który
świadkowie: Jan Kwaśnik (z Żołyni, nr. d.: 18), Bron. Cisek (z Trzebosi, nr. d.: 9)
ks. Wroński
Pozdrawiam Krzysiek

zbyniek

Dziękuję. Potrzebowałem danych, żeby potwierdzić, czy faktycznie chodzi o te same osoby :) wszystko się zgadza jednak mam teraz zagwostkę.

Czy Rakszawa to jakaś nieistniejąca już osada w gdzieś w okolicy Kurzyny czy rodzina Jana przeprowadziła się z pod Łańcuta :?:

W sumie mogłoby się zgadzać że się przesiedlili, gdyż na lubgens nie ma zindeksowanych aktów urodzenia Jana Białego (1862) oraz jego Ojca Macieja (1832) a są już akty urodzenia i zgonów potomków Jana od 1890 oraz akt śmierci Macieja 1893. Wnioskuję, że przed 1886 przeprowadzili się z Rakszawy do Majdana Golczańskiego lub do wsi Golce

Metryk Jana i Macieja muszę chyba szukać w innej parafii tj. Rakszawa?

Krzysiek

Majdan Golczański powstał ok. 1859 r. (wtedy odnotowano w tej wiosce pierwszy chrzest). Z moich obserwacji wynika, że osiedlili się tam ludzie z szeroko pojętych okolic Rzeszowa. Podczas indeksacji ślubów wypisywałem wioski, z których młodzi pochodzili.
Pozdrawiam Krzysiek

zbyniek

Krzysiek pisze:
07 lip 2020, 11:18
Majdan Golczański powstał ok. 1859 r. (wtedy odnotowano w tej wiosce pierwszy chrzest). Z moich obserwacji wynika, że osiedlili się tam ludzie z szeroko pojętych okolic Rzeszowa. Podczas indeksacji ślubów wypisywałem wioski, z których młodzi pochodzili.
Czyli zostało mi szukanie w okolicach Rakszawy, z tego co się orientowałem mogę mieć problem z dalszymi poszukiwaniami w tamtych rejonach.

Panie Krzysztofie, mam jeszcze pytanie o metryki urodzeń z parafii Kurzyna z okresu od 1904 do 1913. Brakuje mi aktów urodzeń dla 4 osób z rodziny Biały zamieszkali Majdan Golczański lub Golce. Ostatni jaki posiadam pochodzi z lutego 1904. Gdzie znajdę resztę?

Krzysiek

Jeśli Golce to tutaj: https://fotolubgens.lubgens.eu/index.php?/category/760
Jeśli Majdan Golczański, to proszę skontaktować się z USC Jarocin, Pani kierownik jest bardzo sympatyczna i chętnie, w wolnej chwili, pomaga genealogom.
Pozdrawiam Krzysiek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam korzeni na Lubelszczyźnie”