Nasze drzewa - Lubelskie Korzenie

Dział stworzony dla osób, których badania genealogiczne prowadzą na Lubelszczyznę i potrzebują pomocy lokalnych genealogów.

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

Piotr r.

Nasze drzewa - Lubelskie Korzenie

Post autor: Piotr r. »

Jakiś czasu temu uruchomiliśmy nowe miejsce na naszym portalu.
Obrazek
Nasze drzewa - lubelskie korzenie
.
Umożliwiamy tutaj przedstawienie swojego wywodu przodków, czy też drzewa genealogicznego.

Każdy kto chce i ma korzenie na Lubelszczyźnie może za pośrednictwem naszego portalu pokazać je innym. Może dzięki temu znajdą się osoby z tymi samymi gałęziami,a może komuś to ułatwi badania.

Celem jest prezentacja danych. Ze względów bezpieczeństwa administratorem jest jedna osoba i to do niej należy się zwracać w każdej sprawie dotyczącej serwisu. Na pytania genealogiczne odpowiada autor drzewa.

Jak zamieścić swe drzewo na naszej stronie.
Po pierwsze przejść proces rejestracji użytkownika, a następnie skontaktować się z administratorem mailowo w celu przekazania pliku .ged do publikacji. Tą drogą należy również nadsyłać aktualizacje ( pliki do wymiany).

Ponieważ do obsługi i prezentacji danych wybraliśmy serwis „Webtress” istnieje możliwość nanoszenia zmian w prezentowanych danych. Nie polecałbym jednak „działania na dwóch frontach” czyli podwójnej pracy na swoim drzewie i na prezentowanym za naszym pośrednictwem. Nic nie stoi na przeszkodzie cyklicznie podsyłać plik do wymiany z aktualnymi danymi. Nie chcemy robić konkurencji podobnym witrynom, na których buduje się drzewa. Skupiamy się na prezentacji danych bez konieczności rejestracji czy wnoszenia wysokich abonamentów…

Jak przygotować plik .ged do publikacji.
W zależności od programu w jakim tworzy się drzewo genealogiczne sposoby są różne. Zazwyczaj można exportować dane do pliku lub „zapisz jako” - plik .ged.
Najpopularniejszym programem do budowy drzew jest MyHeritage Family Tree Builder.
Mimo, iż dane osób żyjących są w portalu automatycznie chronione i nawet inni użytkownicy serwisu nie mają do nich dostępu, w powyższym programie można je zabezpieczyć. Eksportując dane zaznaczamy opcję „ Pomiń nazwiska i informacje wszystkich żyjących osób”. Plik wynikowy przysyłamy do administratora celem publikacji. Niestety w ten sposób usuwamy również własne profile z drzewa.

Obrazek

Na forum, zamiast publikować długą listę niewiele mówiących nazwisk, można będzie podać link do listy wszystkich nazwisk w drzewie z możliwością zobaczenia konkretnych profili.

Zapraszmy
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Piotr r., łącznie zmieniany 1 raz.

MichałMP

Post autor: MichałMP »

Miałem problem przy rejestracji. Konto zostało utworzone, lecz jest błąd z wysłaniem e-maila aktywacyjnego. Pokazuje się błąd:

Kod: Zaznacz cały

Wiadomość nie została wysłana
Błąd poczty: PHP mail() failed

Krzysiek
Post autor: Krzysiek »

A sprawdzałeś pocztę?
Z tego co pamiętam miałem taki sam komunikat, a mimo to kod aktywacyjny doszedł.
Pozdrawiam Krzysiek

Piotr r.

Konto aktywowane. Wystarczy się zarejestrować. Monitoruję nowe logowania.
Pozostaje przysłać plik do publikacji.

Z pocztą walczyłem nie tylko na drzewie ale i na forum.
Support zaproponował mi takie rozwiązania, których sam nie jestem w stanie zrobić.

Awatar użytkownika
Leokadia1981

Post autor: Leokadia1981 »

Chyba jestem mało inteligentna, ale klikając w odnośnik: http://lubelskie-korzenie.lubgens.eu/ przenosi mnie na stronę rodziny "Wojtaszek", z rodziną Państwa Wojtaszków spokrewniona nie jestem, więc nie wiem: czy jak klikam załóż nowe konto, to zakładam konto w witrynie ww. rodziny, czy tworzę zupełnie nowy profil z możliwością utworzenia własnego drzewa? ... [/u]

Piotr r.

Masz rację, nie wspomniałem o tym.
Lista opublikowanych drzew kryje się pod ikonką "Strona główna". Wystarczy najechać myszą. Nie utworzyłem jeszcze "drzewa" domyślnego. W tej chwili domyślnym jest drzewo Tomka.
Odnośnik do logowania jest na górze po prawej stronie. Jeśli nie masz konta, pod linkiem "Logowanie" kryje się kolejny "Załóż nowe konto". Zakładasz konto w serwisie Nasze Drzewa - Lubelskie Korzenie.
Jeśli chcesz opublikować własne drzewo przesyłasz je na adres admina (link w tekście: Pomocy i informacji udziela Piotr Reszka).
Jeśli chcesz i właściciel drzewa się zgadza, po rejestracji przypiszę Cię do wskazanego drzewa jako użytkownik. To daje tylko tyle, że ma się dostęp do danych chronionych W tym drzewie.

Awatar użytkownika
Leokadia1981

Dziękuję za szybką i wyczerpująca odpowiedź. Założyłam konto postępując zgodnie ze wskazówkami, mam nadzieję, że nic nie pokręciłam :-) Plik do zamieszczenia na stronie prześlę Panu wieczorem, teraz jestem w pracy i nie mam jak.

Pozdrawiam

Paweł Fila

Post autor: Paweł Fila »

Powiem tak - krótko i zwięźle. Serwis jest super, mam nadzieję że ktoś się odnajdzie ze wspólnymi przodkami... I będzie mi też to drzewo bardzo pomocne w poprawianiu drzewa źródłowego, już widzę braki i nieścisłości, czego oryginał, przynajmniej w prostej formie, nie zapewnia ;)
pozdrawiam
Paweł

Awatar użytkownika
Leokadia1981

Mnie również bardzo się podoba możliwość publikacji tego, co udało mi się poukładać.Od dłuższego czasu myślałam o zamieszczeniu tego swojego drzewka w necie, ale mam do internetu i wszelkich programów komputerowych dwie lewe ręce, więc wdzięczna jestem Administratorom, że dali tutaj taką sposobność. :-)

Pozdrowienia serdeczne dla wszystkich Forowiczów. :-)

Piotr r.

Cieszę się, że pomysł i wykonanie się podoba :)
Zamieściłem do tej pory jedenaście drzew i wywodów przodków.
Czekam na kolejne ;-)

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

Podczas eksportu do pliku ged, w opcjach nie zaznaczajcie eksportu informacji o podpiętych zdjęciach , skanach itp.
Pozdrawiam Grzegorz

Piotr r.

Lub: Administratorze ukryj pokaz slajdów gdyż zdjęcia nie są wgrywane ;-)

Co też wykonałem.

Piotr r.

Taka ciekawostka:
Zaciekawiło mnie jedna miejscowość w drzewie Chrząstowskich.
Gdy otworzyłem dane osoby kryjącej się pod tą miejscowością zobaczyłem niepełne informacje o niej.
Przypadek sprawił? Że mogłem przekazać akt urodzenia tej osoby jak i jej pierwszy akt małżeństwa.
Gdyby nie to, że drzewo jest u nas publikowane pewnie długo ta luka w gałęzi nie zostałaby uzupełniona ;-)

Awatar użytkownika
Greg

Post autor: Greg »

Reszka Piotr pisze:Lub: Administratorze ukryj pokaz slajdów gdyż zdjęcia nie są wgrywane
Ukryje linki, ale tylko na stronie głównej.
Pozdrawiam Grzegorz

Piotr r.

Drugie "półśrodka" ;-) również ukryte - zakładki Album i Multimedia. Ikona profilu również wyłączona.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam korzeni na Lubelszczyźnie”