prośba o pomoc

Dział stworzony dla osób, których badania genealogiczne prowadzą na Lubelszczyznę i potrzebują pomocy lokalnych genealogów.

Moderatorzy: avee, El, MarcinR

nauczyciel1945

Post autor: nauczyciel1945 »

Nie podziękowałem za wypowiedzi,komentarze i rady ponieważ bylem kilka dni nieobecny. dziękuję wszystkim za pomoc.
Dziękuję Piotrze za skan księgi-potwierdziły sie moje ustalenia,tylko,że tam nie ma rodziców-są świadkowie/Testes/.
Bożeno-dziekuję.Jeszcze nie wiem czy Tekla była siostrą.
300sl-dziękuję.Księgi zapowiedzi Łąkoszyn niema.Księgi zgonów Łąkoszyn za potrzebny mi okres także nie ma.
Dzięki PT.Forumowiczom wiem więcej ale nadal nie wiem jaka to szambelanka.W tamtym okresie raczej tytułów nie ukrywano,wręcz przeciwnie-chwalono się nimi. Gdyby Tekla była siostrą-to przy nazwisku ojca ten tytuł byłby występował.

300sl
Post autor: 300sl »

http://www.szukajwarchiwach.pl/pradziad ... =15&page=1

Jak zauważyłem, w latach 1810-1825, w księgach opisowych, zapowiedzi i małżeństwa spisywane były w jednej księdze. Jeżeli powyższe akty małżeństw są opisowe, to można tam szukać.

Jak będę w APL to sprawdzę akt z Targowiska, może będzie jakaś informacja o Dionizym.

Pozdrawiam.
300sl

Piotr r.

Post autor: Piotr r. »

300sl pisze:Jak zauważyłem, w latach 1810-1825, w księgach opisowych, zapowiedzi i małżeństwa spisywane były w jednej księdze. Jeżeli powyższe akty małżeństw są opisowe, to można tam szukać.

Jak będę w APL to sprawdzę akt z Targowiska, może będzie jakaś informacja o Dionizym.

Pozdrawiam.
300sl
Trzczyński Franciszek Seweryn Dyonizy 20/1817 ur.
W parafii niestety ten zeszyt się nie zachował. (jeśli o tym Dionizym piszesz).

300sl

Reszka Piotr pisze:
300sl pisze:Jak zauważyłem, w latach 1810-1825, w księgach opisowych, zapowiedzi i małżeństwa spisywane były w jednej księdze. Jeżeli powyższe akty małżeństw są opisowe, to można tam szukać.

Pozdrawiam.
300sl
Trzczyński Franciszek Seweryn Dyonizy 20/1817 ur.
W parafii niestety ten zeszyt się nie zachował. (jeśli o tym Dionizym piszesz).
Ale APL go ma :)
Jak dobrze pójdzie to w tym tygodniu powinienem o APL zahaczyć i zobaczę ten akt.

Pozdrawiam.
300sl

300sl

I wszystko jasne.

Akt w uproszczeniu:

Dnia 09.05.1817 r. o godz. 9 z rana, stawił się Dionizy Władysław Antoni Trzczyński lat 30, Kapitan Wojsk Polskich w Targowisku zamieszkały jako pan tych dóbr, i okazał nam dziecię płci męskiej, które urodziło się w domu jego pod numerem pierwszym dnia 06.05.1817 r. o godz. 5 z rana oświadczając iż jest spłodzone z niego i Anny z Grabowskich lat 19, dóbr Targowiska i Woli Studzieńskiej dziedziczki, to jest córki Szymona Franciszka Grabowskiego i Heleny z Suchodolskich i życzeniem jego jest nadanie imion Franciszek Seweryn Dionizy.

Na marginesie jakiś dopisek po rosyjsku, ale to pewnie dotyczy dopisania imion po Dionyzym (Władysław Antoni). Mnie ciężko jest to rozczytać.

Pozdrawiam.
300sl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Szukam korzeni na Lubelszczyźnie”