Przechowywanie dużej ilości zdjęć w internecie

Moderator: avee

ODPOWIEDZ
pchec
Posty: 54
Rejestracja: 24 gru 2011, 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Przechowywanie dużej ilości zdjęć w internecie

Post autor: pchec »

Niedawno natknąłem się w Internecie na ciekawą stronę służącą do przechowywania i przeglądania zdjęć. Strona nazywa się Trovebox. Dzięki niej nie tylko mam pełną kopię bezpieczeństwa wszystkich fotek, ale również ta kopia stała się de facto głównym miejscem, gdzie zdjęcia oglądam.

Takich stron nie brakuje, ale w tej podoba mi się kilka rzeczy:
1. Jest niedroga w porównaniu do innych. Bezpłatnie można wrzucać do 100 zdjęć na miesiąc. Nieograniczona ilość zdjęć kosztuje 30 dolarów rocznie. Możliwość niedrogiego przechowania całego mojego zbioru przeważyła przy ich wyborze.
2. Wrzucane zdjęcia zachowywane są w postaci oryginalnej. Nie kompresują ani nie pomniejszają ich. Strona oczywiście generuje miniaturki, ale w każdej chwili można ponownie pobrać swoje oryginalne zdjęcie na dysk.
3. Nie ograniczają transferu w żaden sposób, nawet bezpłatnym użytkownikom.
4. Mają całkiem ładny interfejs online i aplikacje mobilne, dzięki którym można swoje zdjęcia pooglądać wszędzie z dala od komputera domowego (np. na komputerze w pracy, czy też na telefonie).
5. Zdjęcia można ustawić jako prywatne (niewidoczne dla postronnych), a jednocześnie konkretne zdjęcia lub albumy udostępnić do wglądu wybranym osobom.
6. Oprogramowanie, na którym chodzi strona, rozwijane i udostępniane jest jako open source. Jak ktoś chce, może zainstalować też na swoim komputerze lub na prywatnym serwerze. Jest mniejsze ryzyko, że projekt się kiedyś zwinie, bo zawsze znajdzie się jakiś zespół w internecie, który podejmie się dalszego rozwoju dobrze rokującego produktu.

Do wad zaliczę przede wszystkim młody wiek (błędy tu i ówdzie) i uboższą ilość opcji niż w konkurencyjnych projektach open source oraz komercyjnych. Mnie to osobiście nie zniechęca, bo mimo tego strona działa sprawnie. Ponadto widzę, że projekt ma perspektywy i z czasem dorobią inne opcje. A ja mam w między czasie spokój, że żadna awaria czy pożar nie poczynią spustoszenia w rodzinnych pamiątkach.

Jeżeli ktoś z Was stoi przed podobnym problemem, to zachęcam do spróbowania.
Piotr Chęć

Bea
Posty: 41
Rejestracja: 01 gru 2012, 19:06
Lokalizacja: Mazowsze

Post autor: Bea »

Trzymanie danych w chmurze, to nie głupi pomysł. Zawsze jest do tego dostęp (no prawie zawsze), kopia nie zależna od ewentualnej awarii naszego sprzętu, czy też kradzieży laptopa...
Szczerze mówiąc mało jest serwisów oferujących dysk bez limitu. Zawsze są jakieś limity, nawet jak o tym nie piszą w regulaminie wprost... Jeśli tu nie kasują plików nigdy - niezależnie ile ich jest na serwerze i ile razy zostaną wyświetlone - to chyba jest najlepszy serwis o jakim słyszałam.
flickr.com - chyba najpopularniejszy pod względem ilości użytkowników serwis (bo używany przez Amerykanów) http://www.flickr.com/help/limits/#65 w zasadzie też nie ma limitów, ale w wersji płatnej ok.23$/rok
100 zdjęć czy 200 - na miesiąc - to w miesiącach wakacyjnych trochę mało...

no w każdym razie ja na razie trzymam zdjęcia na dysku zewnętrznym, a do wymiany bieżących dokumentów wystarcza mi dysk google i picasa, ale może kiedyś... skoro tak zachwalasz ;)
Beata

chrisowaty
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2013, 23:03

Post autor: chrisowaty »

Najlepszym dla zdjęć będzie DropBox lub Skydrive. Używam obu i bardzo sobie chwalę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „I inne”